Close

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1

  Domyślnie RAWki Edycja Specjalna - REGULAMIN!

  Regulamin:

  Każdy z uczestników wysyła jeden obrobiony plik (własną, nie powtarzalną wizję kadru). Kolejno w trzech zabawach będą przedstawione pliki - RAWy z trzech różnych systemów. Najpierw ORF, potem CR2, na końcu NEF. Opublikujemy też plik DNG, to ułatwi sprawę użytkownikom, którzy mają wersję wywoływarki nie obsługującą aparatu na którym zostało wykonane zdjęcie. Ponieważ cykl jest jednorazowy, a RAWy mają być z różnych systemów to pliki do obróbki zorganizuje i opublikuje prowadzący zabawę (podając autora zdjęcia).
  Wysyłając swoją wersję wywołanego RAWa zgadzam się z tym, że będzie ona opublikowana na trzech forach, czyli http://forum.olympusclub.pl http://www.canon-board.info i http://forum.nikoniarze.pl Głosowania też będą miały miejsce na tych trzech forach. Równolegle, w tym samym terminie. W każdym głosowaniu będę brały udział wszystkie nadesłane przeróbki. Mamy nadzieję, że będzie przez to więcej prac. Wasze prace będą głosowane na tamtych forach, a wy będziecie głosowali także nad przeróbkami z autorów innych forów. Oczywiście zdjęcia będą miały tylko numery - nie wiemy na kogo głosujemy. Ciekawe na ile pokryją się głosy - czy wszędzie wygra to samo zdjęcie?

  Do obróbki plików RAW czyli ORF, NEF i CR2, można stosować jakikolwiek bądź edytor, obsługujący te formaty. np. PS - ACR, Lightroom, C1, Bibble, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter itp. Nie można używać wtyczek zewnętrznych, np. Nik Software, Perfect Effects.

  Co można zrobić z RAWem? Pokazujemy czy umiemy lepiej wywołać RAWa niż robi to nasze body gdy tworzy jpg -> zadaniem naszym jest, przy zachowaniu min. 50% kadru poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu, które umożliwia nasza wywoływarka. Dozwolone jest: prostowanie zdjęcia, wpływanie na szum, ostrość, kontrast, ekspozycję, nasycenie koloru, korekcję wad obiektywu (dystorsja, aberracje chromatyczne, perspektywa, winieta). Jest zgoda na użycie filtrów i korektę lokalną, Można dodawać winietę. Dopuszcza się cross, konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Nie wolno dokonywać montaży (dodawać na zdjęciu elementów, których tam nie było).

  1. Po ukazaniu się pliku do pobrania w formacie RAW uczestnik ma 7 dni na wysłanie swojej pracy na adres: forumofoto@gmail.com
  2. Wysyłając plik, zamiast nazwy zdjęcia wpisujemy swój Nick_nazwa forum. Wzór: np. siemalysy_nikoniarze.jpg Chodzi o to, że możliwy jest przypadek, że na innym forum może być osoba o tym samym nicku. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila z plikiem informację np.: Zabawa poprawka i swój nick
  3. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, wywołaniu zdjęcia tak, jak umożliwia nasza wywoływarka z dużą dozą nsszej fantazji . Wskazane jest (ale nie konieczne) dołączenie pliku .xmp (PS ACR i LR)
  A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami.
  B - Nie dorysowujemy elementów.
  C - Nie dodajemy ramek.
  D - Nie wstawiamy znaku wodnego na zdjęciu.
  4. Każda edycja konkursu trwa 13 szczęśliwych dni W szczególnych przypadkach konkurs może zostać przedłużony, a o takim fakcie pojawi się informacja w wątku. Dokładne daty będą podawane w wątku, w którym będzie podlinkowany RAW i potem w wątku z ankietą oraz na belkach.
  5. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 5 dni.
  6. W przypadku remisu będzie 3 dniowa dogrywka. Dogrywka nie wstrzymuje startu następnego konkursu.
  7. Nie głosujemy na swoją prace. Głos taki nie będzie liczony. Po zakończeniu głosowania ankieta będzie edytowana, do numeru pracy zostanie przypisany jej autor, a głosy będą upublicznione. Będzie widać na kogo głosowałeś i czy przypadkiem nie na samego siebie.
  8. Praca dodawana do konkursu jest w formacie jpg, wymiar max 1280 pikseli w poziomie, max 900 w pionie. Nie trzeba trzymać się proporcji pierwotnego zdjęcia, można je kadrować. Jeśli wysyłamy kwadrat to ma on mieć boki 900x900 (bo nie może przekraczać 900 w pionie)
  Staramy się aby praca nie przekraczała wagi 1 MB.

  Wyniki głosowania będą widoczne po jego zakończeniu, ale to będą wyniki jednego forum. Prowadzący poda też ilości głosów na innych forach (byście nie musieli ich odwiedzać), zsumuje je.
  By było sprawiedliwie i by żadne forum nie było faworyzowane to wyłaniając mistrza wszechforów zrobimy tak - za pierwsze miejsce w ankiecie na każdym z forów 100 pkt, za drugie 90, za trzecie 85, za czwarte 80, a potem zawsze o 1 pkt mniej, czyli piąte miejsce 79, szóste 78 itd. itd. Teoretyczny max to trzykrotne zwycięstwo w każdej z edycji i na 3 forach, czyli 9x100 pkt. Wątpię czy ktoś będzie miał połowę z tego, przekonamy się
  Nagrody dla zwycięzcy - forumowy kalendarz na 2018r oraz licencja na pełną wersję programu wraz z rocznymi darmowymi aktualizacjami. Sponsorem nagrody jest Machinery HDR Effects - producent pierwszego polskiego programu do efektów HDR.
  Program można pobrać ze strony http://www.machineryhdr.com
  No i mamy kolejne nagrody ufundowane przez Saboora z Olympusclubu - komplet gadżetów Olympusa, czyli torba - futerał na Olympus Pen, kamizelka e-sytem, koszulka OMD, czapeczka Olympusa.

  Zapraszamy do udziału

  EDIT - uwagi do regulaminu, do uwzględnienia w kolejnych zabawach.
  Dogrywki robi się tylko dla miejsca pierwszego.
  Kolejność (kto wygrał) na 3 forach ustala się sumując punkty zdobyte na 3 forach (a nie przez sumowanie głosów, bo to by preferowało forum najliczniejsze).
  Zmienić punktacje. Miejsce 1 - 50, 2 - 40, 3 - 35, 4 - 30, 5 - 28, 6 - 26, 7 - 25 i potem co 1 miejsce niżej to 1 pkt niżej. Osoby z 0 głosów dostają też 1 pkt - za uczestnictwo.

  Zmiany w regulaminie:
  2017.12.05 - Dodano informację, że będzie udostępniany także plik DNG, oraz o nagrodzie - forumowy kalendarz 2018.
  2017.12.16 - Jest zgoda na użycie filtrów i korektę lokalną.
  2017.12.16 - Dogrywka nie powoduje wstrzymania startu następnej edycji, a zdjęcia będą wystawiane pod głosowanie dobę po zakończeniu zbiórki ze względu na konieczność ich sprawdzenia.
  2017.12.21 - doszedł sponsor i nagroda - program machineryhdr
  2017.12.23 - kolejne nagrody, gadżety Olympusa - torba, kamizelka, koszulka, czapeczka
  2018.01.13 - uszczegółowiony punkt 7, do tej pory na nikoniarzach nie było to normą.

  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logo_forum.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	2381
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-01-2018 o 20:50 Powód: uwagi do regulaminu, na przyszłość
  D5300 + N 18-105 | N 35mm f/1.8G | S 17-50 f/2.8| YN685 | YN560III | Benro | PD Slide
  Insta

Podobne wątki

 1. RAWki edycja specjalna nr 1 - głosowanie
  By siemalysy in forum Zabawa w RAWki
  Odpowiedzi: 236
  Ostatni post / autor: 18-12-2017, 22:04
 2. RAWKI edycja specjalna nr 1
  By siemalysy in forum Zabawa w RAWki
  Odpowiedzi: 88
  Ostatni post / autor: 08-12-2017, 20:50
 3. Regulamin zabawy w RAWki
  By Psychotrop in forum Zabawa w RAWki
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 23-10-2012, 11:01
 4. Ze specjalną dedykacją
  By koffee in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
  Odpowiedzi: 43
  Ostatni post / autor: 06-07-2009, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •