Cześć,

piszę do Was z pytaniem i prośbą o poradę odnośnie jaki sprzęt wybrać. Na początku, napiszę, że moje fotograficzne doświadczenie jest małe, głównie tylko kompakty. Docelowo zawsze był zakup lustrzanki i obecnie nastąpił taki moment. W przyszłości, jeżeli spodobała by mi się fotografia na tyle na ile sądzę, że mi się spodoba to chciałbym się zająć fotografią zarobkowo- fotografią ślubną i portretową.

Zastanowiłem się nad kilkoma zestawami, pierwszy:

Nikon d7200+ sigma 18-35 f1.8 + N 50 f1.8

drugi:

Nikon d7200 + sigma 17-50 f2.8

trzeci:

Nikon d610 + sigma 24-105 f4

czwarty:

Nikon d610 + Nikkor 28 F1.8 + N 50 F1.8

Przez pierwszy rok, chciałbym się zająć poznaniem sprzętu, nauką i sprawdzeniem czy to mnie wciągnie na tyle na ile myślę, że mnie wciągnie. W kolejnym roku planuję działać już profesjonalnie/ zarobkowo.

Teraz prośba o pomoc, czy zakupić d7200 w którymś wyżej wymienionym zestawie i nauka fotografii od początku w DX, a potem jeżeli zacznę działać zarobkowo, zakup pełnej klatki i lepszych obiektywów, czy zacząć od razu od zakupu pełnej klatki i sigmy 24-105 a po roku, zakup już tylko lepszych obiektywów, w tym rozważaniu duże znaczenie ma także koszt zakupu wersja DX będzie prawie 1500 zł tańsza ?

Z chęcią wysłucham waszych rad i opinii.

Dziękuję za pomoc.