Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Dotacje dla działalności gospodarczej

    Panowie i panie jak to jest z tymi dotacjami
    Różne rzeczy słyszę i czytam ale nadal nie do końca to wszystko rozumiem, pewnie z racji rozbieżności w opiniach

    Otóż, chciałbym założyć działalność gospodarczą i ubiegać się o dopłatę do zakupu np. programów czy komputera
    I słyszałem o tym, że z urzędu pracy można dostać kasę ale to jest na zasadzie konkursu dla bezrobotnych
    Czyli najpierw się rejestrujesz jako bezrobotny, potem składasz papiery, jakaś komisja ocenia twój wniosek, jeśli ci przyznają kasę to dopiero wtedy możesz rozpocząć działalność
    Ale nie do końca wiem jakie są kryteria do spełnienia, itp, a na stronach www urzędu pracy to niestety nie jest opisane dokładnie.
    Od innych znajomych znowu dowiedziałem się o innych programach, ale nie znam żadnych szczegółów, podobno da się dostać dofinansowanie już po założeniu działalności

    Ktoś może mi to bardziej rozjaśnić?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #2

    Domyślnie

    Dla bezrobotnych, przeważnie jest tak, że konkursy są ogłaszane 1-2 razy do roku, i wtedy ogłaszane są konkretne warunki do spełnienia, bo co chwile zmieniają się przepisy, przynajmniej tak było kilka lat temu. Każdy UP ma swoje warunki, jak jesteś z Krakowa, to raczej możesz o tym zapomnieć, przynajmniej tak mi mówili koledzy, którzy starali się o taką dotację w Gdańsku (urok dużego miasta i ilości chętnych). Jak w danym UP nie możesz tego znaleźć to proponuję poszukać na stronie dowolnego UP, co prawda jak mówiłem to jest państwo w państwie i każdy ma tam jakieś swoje wytyczne, ale przynajmniej ogólnie się zorientujesz z czym to się je.

    Inne programy to zapewne dotacje na rozwój firmy, tam już większa kasa, ale szczegółów nie znam, wiem tylko tyle, że żeby dostać $$$ to już trzeba znaleźć firmę, która wie jak pisać takie wnioski.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że Kraków, ja dwóm osobom pomagałem w tym i coś tam znam jak wyglądała sprawa 2-3 lata temu, chyba rok temu zrobili tak że wnioski składane było co miesiąc albo kwartalnie, nie wiem jak teraz.
    Generalnie musisz być bezrobotnym, kiedy składać wnioski i w jakim programie musisz dowiedzieć się wcześniej, otrzymasz szkolenia co jak wypełnić i przygotować, potem dobrze opisana działalność, sensowne uzasadnienie na co ma iść kasa, jaki masz swój wkład, a co najważniejsze czy masz doświadczenie, szkolenia, kursy, dyplomy, czy masz czym się pochwalić w tej dziedzinie, za wszystko są punkty.
    Jeśli otrzymasz dotacje to dopiero zakładasz firmę i potem robisz zakupy, tu też wszystko ci wyślimaczą dokładnie.
    Generalnie z tego co widzę jeśli ktoś wniosek ma sensownie przygotowany bez fajerwerków z kosmosu i ma to oparcie w doświadczeniu w tej dziedzinie to bez problemu otrzymasz, z tego co widziałem odpadały osoby co sobie zamarzyły np "zostanę fotografem" i liczyli że będzie darmowa lustrzanka albo "otworze sobie sklep internetowy i dadzą mi kasę na komputer z dobra kartą graficzną"
    Unikaj pisania wniosków przez "wykwalifikowane" firmy bo takie ściemy już dawno nie przechodzą.

    Pochwalić się mogę że obie osoby, którym pomagałem dostały kase i nadal prowadzą firmy
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-11-2017 o 17:12

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, dzięki panowie
    Co do dotacji z UP to niby wiem co i jak. Dodatkowo na koniec roku już nie mają kasy więc czekam na nowy rok
    @koesh dzięki za podbudowanie, że prawie każdy sensowy wniosek dostaje kasę - nie zamierzam wydziwiać, kupić 2 albo 3 programy, które są używane w mojej pracy, resztę mam. Więc jest nadzieja

    Ale myślałem też, że może są inne dotacje, z UE albo coś?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytaj w UP bo tam mają różne programy, najmniej jest kasy bezpośrednio z programów UP i tam generalnie jakieś dziwne zasady i zlewanie, potem jest mało kasy ale konkretne pomysły dg z Miasta Kraków, no i najważniejszy program EFS ( Europejski Fundusz ) gdzie jeśli masz doświadczenie w tej branży jaką chcesz stworzyć dg i masz jakieś papiery potwierdzające swoje doświadczenie to masz bardzo dużą szanse na tą kasę i co ważne ludzie tym zajmujący się pomagają i podchodzą profesjonalnie.

    Jak sie starasz o dodtacje to masz 21 tysiaków i anie grosza mnie ani więcej, kasa może iść nie tylko na sprzęt i oprogramowanie ale i na roczny abonament księgowości, reklamę ogólnie pojętą, wynajem np roczny lokalu, doposażenie biura, programy fiskalne, a unikaj jakiś mega wypasionych laptopów, ajfonów, zresztą to wszystko się dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-11-2017 o 19:35

  6. #6

    Domyślnie

    Większość już napisał kolega koesh.
    Poszukaj na stronie UP lub poproś w UP o wniosek i zasady programów z tego roku. Programy mogą się różnić ale z grubsza będziesz wiedział jakie są zasady, jakie warunki trzeba spełniać, co jest wymagane i za co przyznają ile punktów. Zorientujesz się jakie masz szanse.
    Warto podjechać do UP i dopytać o programy, wziąć wnioski, dopytać czy organizują spotkania informacyjne o dotacjach (czasem organizują). Trzeba też wycelować by w odpowiednim czasie zostać bezrobotnym Potem przeglądnąć papiery, przygotować wniosek i czekać

  7. #7

    Domyślnie

    ogolnie to jest tak w moim miescie 20 tys dostac mozna było
    zawsze byly dla osob do 30 i po 50 plus dla niepelnosprawnych i dlugobezrobotnych czyli powyzej 1 rok, w tym roku dla wszystkich bezrobotnych w ostatniej turze ktora była w pazdzierniku
    sam wniosek byl banalnie prosty do wypelnienia w 10 min spokojnie da sie wypelnic o ile wiemy co chcemy kupic konkretnie, jesli mieszkasz w bloku potrzebna jest odrazu zgoda na prowadzenie dzialanosci ze wspolnoty ew spoldzielni,
    skladasz wniosek i czekasz u nas bylo to ok 3 tyg, glownie decydował czas złozenia wniosku, u mnie w miescie trzeba bylo isc na kurs malej przedsiebiorczosci jak juz bylo pozytywnie zalatwione, 3 dni kursu i dodatkowo za niego dostalo sie 200 zł, po jego skonczeniu umawiales sie na podpisanie umowy i albo z żyrantami i ich wspolmalzonkami albo poswiadczenie notarialne o zabezpieczeniu majatkowym, spisujesz umowe i na nastepny dzien jest kasa, nastepnego dnia zakladasz dzialanosc czyli do urzedu miasta albo elektronicznie i mamy dzialanosc proscizna potem tylko rozliczenie faktor i pokazanie zaswiadczen ze ma sie dzialanosc czyli zus i regon i wpis do ceidg
    Ostatnio edytowane przez witboy ; 23-11-2017 o 02:14
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #8

    Domyślnie

    Moja znajoma załatwiała to ze 2 miesiące temu w Gdańsku, robiła to sama, bez pomocy fachowców. Wiem, że przed otrzymaniem dotacji musiała dokładnie wyszczególnić "listę zakupów" i późniejsze jej zmiany były kłopotliwe. Kupowała m.in.
    samochód używany i zadeklarowała jakąś kwotę na jego zakup, miała trochę problem, bo nie mogła nic sensownego znaleźć w tej cenie i musiała coś kupić na ostatnią chwilę. Prawdą jest to co piszą przedmówcy, że wymagane/mile widziane jest doświadczenie w branży, w której zakłada się działalność oraz to że kasę można przeznaczyć na zakup sprzętu, oprogramowania, materiałów, wynajmu pomieszczeń itp. Pamiętam, że są jakieś dwa programy: w jednym można dostać 18tyś, a w drugim 21tyś, pamiętam że czekała ze 2 miesiące na ten drugi. No i musisz być zarejestrowany w UP.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pytaj w UP bo tam mają różne programy, najmniej jest kasy bezpośrednio z programów UP i tam generalnie jakieś dziwne zasady i zlewanie, potem jest mało kasy ale konkretne pomysły dg z Miasta Kraków, no i najważniejszy program EFS ( Europejski Fundusz ) gdzie jeśli masz doświadczenie w tej branży jaką chcesz stworzyć dg i masz jakieś papiery potwierdzające swoje doświadczenie to masz bardzo dużą szanse na tą kasę i co ważne ludzie tym zajmujący się pomagają i podchodzą profesjonalnie.

    Jak sie starasz o dodtacje to masz 21 tysiaków i anie grosza mnie ani więcej, kasa może iść nie tylko na sprzęt i oprogramowanie ale i na roczny abonament księgowości, reklamę ogólnie pojętą, wynajem np roczny lokalu, doposażenie biura, programy fiskalne, a unikaj jakiś mega wypasionych laptopów, ajfonów, zresztą to wszystko się dowiesz.
    dzięki, właśnie też coś słyszałem o EFS ale bez szczegółów stąd pytałem
    co do UP to byłem, pytałem, odesłano mnie na ich stronę www która jest mega nieczytelna
    co do auta to się dowiedziałem, że nie można dostać dotacji na zakup auta ale na jego wyposażenie już tak
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak będziesz zarejestrowany i zgłosisz się do programu EFS to wtedy są ludzie z tego programu w UP sensownie podchodzący do petenta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. focenie bez działalności gospodarczej? możliwe?
    By Wozniak.g in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 10:54
  2. Wniosek z PUP na dotacje
    By darex in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 07:51
  3. Dotacje
    By bazej in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 10:33
  4. Rozszerzenie działalności gospodarczej a dotacja
    By till in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2008, 15:18
  5. Pytanie natury gospodarczej
    By till in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •