Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Smile Lustrzanka wraz z obiektywem do 3000 zł

    Witam szukam swojego pierwszego amatorskiego aparatu do ceny 3000 zł.
    Chciałbym coś uniwersalnego, zdjęcia z podróży (filmiki nie ważne), sesje amatorskie, makro też by się przydało,bokeh. W miarę możliwości finansowych kupno lepszych obiektywów.
    A może któryś z nich:
    Nikon D5300 + 18-105 VR
    Nikon D5500 + 18-55 VRII
    Będe bardzo wdzięczny za okazaną mi pomoc. Chciałbym dodać, że narazie będe bardzo długo używać pierwszego obiektywu, więc kupno następnego to raczej odległa sprawa. Czy są to bardzo duże różnice? Pozdrawiam.

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    D5300 plus 18-105/4.5-5.6 plus 4 karty pamięci plus 2 dodatkowe baterie i mozesz się uczyć. Powodzenia.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    D5300 plus 18-105/4.5-5.6 plus 4 karty pamięci plus 2 dodatkowe baterie i mozesz się uczyć. Powodzenia.
    *18-105 f/3.5-5.6
    4 karty może przesada, ale dwie 16gb całkiem spoko. Ja bym do zestawu dodał statyw, podstawa przy ciemniejszych sceneriach, można sobie bez niego poradzić, ale przydaje się tam gdzie nie ma na czym postawić sprzętu.

    Wysłane za pomocą mTalk

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli nie musi być nowe to poszukaj D7100 + 18-105 w przyzwoitym stanie.
    Później na spokojnie możesz dokupić manualne obiektywy, pierścienie do makro i będzie budżetowo, żeby zobaczyć co z czym się je. A w razie jak będziesz chciał już iść w lepsze szkła to będziesz miał dobre body jako bazę zestawu.

    Taka jest moja propozycja. Daje dużo możliwości rozwoju w mniejszych pieniądzach. Zależy czego tak na prawdę oczekujesz i jak dużo energii chcesz włożyć w fotografowanie
    Dx + S + SB
    flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo wybrałem 5300 z tym obiektywem, ponieważ preferuje nowe rzeczy. Jeśli możliwości aparatu i obiektywu zaczną mnie ograniczać, wtedy zacznę rozglądać się za czymś lepszym. Dziękuje za pomoc.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale 5300 nie ma silnika AF! lepiej dołóż do 7100

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freebie Zobacz posta
    Ale 5300 nie ma silnika AF! lepiej dołóż do 7100
    Ahh ten mityczny silnik, bez którego nie da się fotografować Wydaje mi się, że akurat Nikon oferuje całkiem sporo fajnych i tanich "szkiełek", które mają własny silnik, zatem potrzeba sięgania po starsze obiektywy bez silnika nie jest taka duża Moim zdaniem seria D7X00 oferuja coś więcej niż tylko ten silnik, czyli lepszą ergonomię, kalibrację AF w korpusie, górny wyświetlacz. Nie przekreślałbym jednak serii D5X00, ponieważ oferuje całkiem sporo, zwłaszcza początkującemu fotografowi. Jak kolega "ogarnie" sprzęt, dowie się czego mu brakuje, sam zdecyduje co dokupić / zmienić. A obiektyw N18-105 wydaje się być na początku optymalnym wyborem w tym budżecie.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #8

    Domyślnie

    no fakt jak się nie ma starych obiektywów to silnik AF się nie przyda

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Nie zachęcajcie i nie namawiajcie nowych na manualne szkła bo to przesada. Takie szkła kupuje może z 5 procent fotografów. Ten zestaw jest fantastyczny na start. Na wiele lat.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Namawianie na D7xxx może obecnie szybko skończyć się marudzeniem na wagę i wielkość, jak do tej pory dwie osoby na wakacje z mojego polecenia kupiły sobie D3400 z 18-55 i są bardzo zadowoleni że takie małe lekkie i super zdjęcia, przecież ta najtańsza ( w zachodnich sklepach z obiektywem to 1400-1600zł ) lustrzaneczka to maszynka, której możliwości trudno przekroczyć, oczywiście ergonomia i funkcjonalność w wyższych liniach ale w czasach konkurowania z fonami i bezlustrami to nie koniecznie, a seria D5xxx oferuje sporo na plus.

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] 3000 miles through Namibia <-- polecam
    By lacha in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 17:44
  2. lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?
    By Mi1980 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 18:13
  3. 2000-3000 na początek domowego studia
    By gmoszkow in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 10:19
  4. D50 z obiektywem AF-S DX 18-70.....
    By Waldek_K in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2005, 08:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •