Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomiar błysku SB-900. Problem z odczytem przez Sekonic L-358

    Witam
    Mam pewien problem. Mianowice posiadam lampę nikon SB-900 którą wyzwalam za pomocą Yongnuo YN-622N który znajduje się na lampie natomiast na aparacie posiadam wyzwalacz Yongnuo YN-622N-TX. Ostatnio kupiłem światłomierz Sekonic L-358 i jak się okazuje mimo zmiany siły błysku w SB-900, światłomierz moim zdaniem mierzy wartość przedbłysków lampy, a nie głównego błysku. Uważam tak, ponieważ mimo zmiany siły błysku swiatłomierz wyświetla praktycznie tą samą wartość. Chciałbym się dowiedzieć
    czy jest jakąś możliwość wyłaczenia tych przedbłysków w lampie (w ustawieniach lampy nie mogłem nic znaleźć) lub może zmiana ustawień w samym światłomierzu coś pomoże.

    Posiadam równiez lampe studyjną Quantuum DP-600 i z tą lampa nie ma problemów. Światłomierz pokazuje idealna ekspozycję.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przedbłyski można wyłączyć: instrukcja SB-900 str. D-6 lub D-9.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Przedbłyski można wyłączyć: instrukcja SB-900 str. D-6 lub D-9.
    Niestety nie jest to prawda. Lampa zamontowana na YN-622N musi być ustawiona w tryb TTL, a ten wymaga przedbłysków. Można to ominąć przestawiając lampę w tryb manualny z regulacją mocy z poziomu lampy. Jeśli przestawimy tylko sterownik w trym manualny to lampa i tak wyemituje przedbłysk. To, o czym piszesz dotyczy pracy z wykorzystaniem czujnika lampy, a nie trybu TTL.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak, nie wiedziałem, że ten wyzwalacz działa tylko w TTL. Pomijając ten wyzwalacz, to przedbłyski można wyłączyć także w trybie automatyki przysłony lub automatycznym.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak tylko w TTL???
    @myszap lampa musi być zawsze w trybie iTTL będąc na odbiorniku YN-622N, ona się przełączy w manual jak ustawisz "M" w tej samej grupie na YN-622N-TX.
    Poprzez TX-a ustawiasz moc i zoom manualnie!!! Wciśnij przycisk test na TX i sprawdź czy Sekonic mierzy prawidłowo.
    Jeżeli tak to załóż go na aparat i będzie hulać.
    Jak nie będzie, to zmień kolejność włączania TX-a na stopce i aparatu, czasem ma to znaczenie.
    U mnie hula na dwóch SB-900, każda w innej grupie na tym samym kanale.
    Mało tego, mając dwa
    YN-622N jeden zamieniasz na nadajnik i tak samo śmiga, tylko obsługa tego jest wtedy upierdliwa,
    w sensie zapamiętania jaki kolor diody co oznacza (zielony to TTL pomarańcz to Manual) i bezpośrednio nie widzimy ułamkowego podziału mocy błysku.
    Ostatnio edytowane przez Woldemorth ; 13-11-2017 o 16:58
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  6. #6

    Domyślnie

    DaroD masz rację ;/sprawdziłem to. Nie ma możliwości wyłączyć tych przedbłysków w TTL, ponieważ jak ustawimy lampę w manual to przebłysków nie ma, ale za to nie możemy regulować mocą lampy z nadajnika YN-622 TX natomiast jak ustawię w TTL to moge regulować mocą lampy, ale sa przebłyski ;/. Straszna lipa muszę z reki ustawiać moc na SB-900 (tryb manual) a wyzwalać z nadajnika.
    Jest jakaś możliwość ominięcia tego np. inny wyzwalacz czy lampa itp. Chciałbym zmieniać moc błysku oraz wyzwalać zdalnie.
    Dzięki za odpowiedź

  7. #7

    Domyślnie

    Taka możliwość, t.j. lampa w manualu i regulacja jej siły, jest w przypadku sterownika SU-800. To jednak b. drogi przyrząd. To samo oferuje, ale za 1/4 ceny, Debao SU-800 (https://www.amazon.com/Debao-Wireles.../dp/B01N012VGM). Z tym, że nie wiem jak z dostępnością w Polsce.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Taka możliwość, t.j. lampa w manualu i regulacja jej siły, jest w przypadku sterownika SU-800. To jednak b. drogi przyrząd. To samo oferuje, ale za 1/4 ceny, Debao SU-800 (https://www.amazon.com/Debao-Wireles.../dp/B01N012VGM). Z tym, że nie wiem jak z dostępnością w Polsce.
    Lampa nie w manualu tylko w trybie CLS. Sterowanie z innej sabiny, aparatu lub SU-800.
    Tylko jeden drobiazg.... SU-800 to podczerwień a nie radio. Urządzenia muszą się widzieć.
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 13-11-2017 o 21:41

  9. #9

    Domyślnie

    Faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem - miałem na myśli manual mode wybierany na sterowniku.

  10. #10

    Domyślnie

    Na Pixel King Pro lampy nie emitują przedbłysków gdy moc ustawiana w manualu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Podobne wątki

  1. Sekonic L-358 Flash Meter
    By Marcin U. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 01:17
  2. Sekonic 358 calibracja
    By linux_user in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-07-2006, 14:51
  3. Adobe Camera Raw z odczytem D200 do pobrania
    By Irvine in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 00:30
  4. Problem z wyzwoleniem błysku
    By noogie in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2005, 19:19
  5. Problem z odczytem NEF w PSie
    By Marcin Stawiarz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2004, 10:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •