Mam takie nietypowe pytanie o to, jaki jest chwilowy pobór prądu lampy błyskowej. Chodzi o moment, gdy po błysku są ładowane kondensatory. Wiadomo, że moc lampy podana w watosekundach dotyczy samego wyładowania kondensatorów podczas błysku, więc nie jest bezpośrednim odniesieniem do poboru chwilowego podczas ładowania. Czy jest jakiś sposób na wyliczenie tego dla konkretnych lamp błyskowych?

Chciałbym uzupełnić swoje pytanie wyjaśnieniem o jego genezę. Planuję zakup lamp studyjnych, lecz nie mam warunków lokalowych na zorganizowanie studia. Sprzętu będę używał w różnych lokalizacjach, więc chciałbym być świadom wymogów jakie musi spełnić instalacja elektryczna i przedłużacze dla 2-3 źródeł światła. Przyszłościowo nie wykluczam zorganizowania sobie jakiegoś zasilania plenerowego, więc również muszę być świadom poboru chwilowego, aby ocenić koszt sprzętu którego nie przeciążę. Gdyby okazało się, że uniwersalne zasilanie z pełnym sinusem jest zbyt kosztowne będę musiał celować w lampy fabrycznie dostosowane do zasilania akumulatorami. Jestem przekonany, że powyższe pytanie zadaje sobie więcej osób.