Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Wejście w system-podróże

    Hej, cześć i czołem. Jestem nowa na forum, ale trochę obeznana z fotografia. Kiedyś posiadałam system nikona z kilkoma stałkami(uwielbiam). Teraz powracam do fotografii i próbuje wybrać najlepszy system dla mnie. Oczekuje szybkiego i celnego af (zdjęcia biegających brzdąców), miło by było zawrzeć super jakość w małym opakowaniu idealnym do podróży, ale wiem ze nie zawsze można mieć wszystko. Także aparat potrzebny do krajobrazów, streeta i portretów. Nie potrzebuje zomoow ani tele. Jak mówiłam będę iść w stalki. Body nad którymi myśle to Sony a7 II, Fuji xt 2, Nikon d750, Nikon d7500. Co polecacie? Mieliście okazje testować?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak na przekór napiszę, że w N są fajne, lekkie, małe stałki 1.8 serii g o dużym zakresie ogniskowych do wyboru (20,24,28,35,50,85), które w połączeniu z 750 dadzą całkiem kompaktowy zestaw małoobrazkowy o dużych możliwościach.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybierz obiektywy jakie potrzebujesz i dopasuj do nich aparat, tak będzie najwygodniej bo jakość obrazka jaki daje obecnie sprzęt jest zbliżony.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wybierz obiektywy jakie potrzebujesz i dopasuj do nich aparat, tak będzie najwygodniej bo jakość obrazka jaki daje obecnie sprzęt jest zbliżony.
    Popieram. Pomyśl jakie stałki chcesz i później zobacz co oferuje Sony, Fuji i Nikon w tym zakresie. Dopasuj do budżetu zostawiając fundusze na body. Jak ma być lekkie i nieduże gabarytowo to Fuji wygrywa w tej kategorii, AF w X-T2 też jest bardzo szybki, z XF23/2 po prostu błyskawica. Te w D750/D75000 też dają sobie radę bardzo dobrze, tylko gabaryty już znacznie większe. Np. X-T2 i 16/1.4, 23/2, 35/1.4, 56/1.2 i masz super zestaw.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Jak ma kolega dobrać body do obiektywów, kiedy nie wie, czy DX (aps-c) czy FX. Zasadniczo inne kąty będą, proponuję zacząć od takiej decyzji, czy wchodzić w ff i dopiero porównywać ceny, wielkość, itd. Chyba, że budżet nie ogranicza, wszystko nowe i the best
    Wymieniłeś d7500, aparat nie wygląda źle, tyle, że cenowo, moim zdaniem, w tej chwili mało atrakcyjny. W przeciwieństwie do d7200.

  6. #6

    Domyślnie

    Mowa jest o sprzecie nowym. Ewentualnie jakies szkla uzywane. Podalam apsc i ff bo wiem ze przy pelnej klatce wypadaja lepiej portrety. Podobne stalki znajde w kazdym z tych systemow. Chociaz najblizej mi chyba do fuji ze wzgledu na gabaryty i ceny szkiel.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ibanes Zobacz posta
    przy pelnej klatce wypadaja lepiej portrety
    Dlaczego wypadają lepiej?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ibanes Zobacz posta
    Mowa jest o sprzecie nowym. Ewentualnie jakies szkla uzywane. Podalam apsc i ff bo wiem ze przy pelnej klatce wypadaja lepiej portrety. Podobne stalki znajde w kazdym z tych systemow. Chociaz najblizej mi chyba do fuji ze wzgledu na gabaryty i ceny szkiel.
    W Fuji masz 56/1.2, co daje mniej więcej taką głębię jak 85/1.8... a jednak zbiera więcej światła, bo f1.2 Jest to dosyć powolny obiektyw, ale 85mm Nikona także.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    W Fuji masz 56/1.2, co daje mniej więcej taką głębię jak 85/1.8... a jednak zbiera więcej światła, bo f1.2 Jest to dosyć powolny obiektyw, ale 85mm Nikona także.
    I mamy szkło cięższe i droższe, żeby mieć ekwiwalent. Te f2 mają ciekawe naleśniki za to i aparaty ładne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    I mamy szkło cięższe i droższe, żeby mieć ekwiwalent. Te f2 mają ciekawe naleśniki za to i aparaty ładne.
    No tak, ale chodzi o to że jak ktoś chce ekwiwalent to istnieje taki. Po drugie to jednak f1.2
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wejście w system Nikona. Wybór aparatu i obiektywów.
    By salceson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 20:16
  2. wejście w system - z pompą czy bez? ;)
    By steja in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 08:55
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Wejście w system Cokina
    By Qiubag in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 19:52
  5. mozliwe najtansze wejscie w system
    By manwojt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 22:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •