Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rozdzielczosc

  1. #1

    Domyślnie Rozdzielczosc

    Caly czas zastanawiam sie czy przejsc z analogu na cyfrowke. Mam male opory zwiazane z mala matryca (z tym sie pogodzilem , bo szybko sie nie doczekam "normalnej" w nikonie za rozsadne pieniadze). A drugi to rozdzielczosc. Wydaje mi sie troche mala. Ale nie jestem pewien . Tym bardziej ze czekam na nastepce d100, ale nie wiem jak dlugo mozna czekac, i cena nie jest znana. pozdrawiam
    kiedy mozna sie spodziewac nastepcy d100?

  2. #2

    Domyślnie

    np d70 robi w max 3002x2000 wiec spokojnie zrobisz dobra odbitke 20x30, jesli chodzi ci o d200 to uzyj szukacza na forum, pare postow juz o tym bylo
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  3. #3

    Domyślnie

    Spoko,spoko robisz Raw i do druku 70x100
    wiem bo sam tak robiłem.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki. Ale czy mozecie mi powiedziec czy 6 mln jest wystarczajce w zyciu. I jeszcze jedno pytanie: jaki obiektyw mi polecicie 35mm( zamiast 50mm na analogu) , nie chodzi mi o b. drogi. Znalazlem nikona ( okolo 220 $). Wiem ze sporo pytam, ale zawsze wole sie poradzic i poszukac troche informacji zanim wydam kase.
    a co do wymiaru 70/100 jest podejrzanie duzy( w porownaniu do A4).

  5. #5

    Domyślnie

    Rozdzielczosc za mala? Ale do czego? Za mala do pelnego formatu B1?
    Makasymalna odbitka jaka zrobilem to 30x40. Wyszlo spoko, zreszta takich zdjec nie oglada sie z 10cm odleglosci. Okresl sie jakie powiekszenia robisz to ci powiemy czy matryca 6mln wystarczy. Zreszta matryca to mniej niz polowa sukcesu, reszta zalezy od optyki.
    Jezeli chodzi ci o szkielko 35mm to masz na mysli 35/f2?
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  6. #6

    Domyślnie

    a co do wymiaru 70/100 jest podejrzanie duzy( w porownaniu do A4).
    Naprawdę da radę ale musi być Raw i dokonać interpolacji.
    Dowód wici w Łodzi w zajezdni ul.Tramwajowa.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  7. #7

    Domyślnie

    co do obiektywu to myslalem o tym http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...goryNavigation
    zawwsze mozna kupic taniej niz w tym sklepie, ale obiektyw to ten.
    A co do aparatu to co raz bardziej jestem przekonany. KUSI MNIE ,BARDZO KUSI.
    Kolega pyal o optyke pytal. niestety nie mam zadnej rewelacji, poniewaz mam tylko 2 szkla: nikon 50mm/1.8D(moj ulubiony) i Tamron 28-200 3.8-5.6 AF aspherical XR. myslalem o jakies 100mm ale nie oswoilem sie z cena. A teraz chec przejscia na cyfre. Co tu gadac kazdy(prawie) wie jak jest z kasa.

  8. #8

    Domyślnie

    Problemem nie jest rozdzielczosc (bo z malego obrazka skan powyzej 2500 dpi to pomylka) lecz totalny brak dynamiki matrycy w D70.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •