Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Makro od amatora

    Witajcie. Prosiłbym o jakieś uwagi , co zmienić , co jest nie tak. Jestem amatorem hobbystą ale mimo wszystko chciałbym się czegoś nauczyć. Ah i tak niestety brudna matyca :/
    Wszystkie zdjęcia robione nikon d200 + pierścienie pośrednie + helios

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15

  2. #2

    Domyślnie

    hm nikt ?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Nowy

  3. #3

    Domyślnie

    Używasz PS-a, wiesz że masz brudy na matrycy - to dlaczego ich nie usuwasz podczas obróbki...
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 13-11-2017 o 09:48
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Będę może dla Ciebie trochę zbyt okrutny, ale praktycznie wszystkie zdjęcia powinny trafić do kosza. Nikon d200 nie jest dzisiaj dobrym narzędziem do tego rodzaju fotografii.
    Sam kiedyś go miałem i w zasadzie nie wychodziłem powyżej ISO400, bo szumy stawały się już zbyt widoczne. U Ciebie widać szumy nawet na iso160 co może świadczyć
    o mocnym „wyciąganiu z cienia”zdjęcie nr2 jest tego dobitnym przykładem. Poza tym większość chaotyczna, poucinane czułki i odnóża, rożne przeszkadzajki w tle i przed
    obiektem no i sama obróbka pozostawia wiele do życzenia. Obiektyw Helios nie jest jakimś wybitnym instrumentem do fotografii, ale da się nim zrobić dobre fotki, a u Ciebie
    wygląda t o raczej słabo. Jeżeli ktoś wyobraża sobie, że weźmie aparat nawet z dobrym obiektywem makro i pójdzie na łąkę czy do lasu i zrobi super fotki, jest w bardzo dużym
    błędzie. Ja w zasadzie bez statywu nie ruszam się w teren, a fotografowanie z ręki należy do wyjątków. Zamiast fotografować w pełnym słonecznym świetle, wybierz się kiedyś
    w plener o świcie nim Słońce wzejdzie wysoko. Światło będziesz miał łagodne, a owady będą się osuszać i nagrzewać co pozwoli Ci na spokojne przygotowanie kadru.
    Długo by pisać jeszcze na ten temat, w sieci znajdziesz mnóstwo poradników, ale bez prób i wytrwałości nic nie osiągniesz.

  5. #5

    Domyślnie

    brudy zauważyłem już po wrzuceniu do neta szczerze mówiąc ale na to nie ma żadnego usprawiedliwienia, matryca już wyczyszczona. kazzi dziękuję ci za twój post , teraz przynajmniej wiem na czym stoję, i co jest do poprawy ( praktycznie wszystko ) . wrzucając tutaj zdjęcia spodziewałem się krytyki i tego też oczekiwałem. bo jak mam robić coś lepiej, jak nie wiem na jakim poziomie jestem i co mam poprawić. niestety nie mam wielu znajomych zajmujących się fotografią mało tego w życie realnym nikt praktycznie nie interesuje się ta dziedzina stąd nie mam żadnego " mentora ". co do Nikona d200 , wiem że najnowszy model to nie jest , ale taki tylko mam. tak więc jeszcze raz dziękuję za rady , szkoda w sumie że jest już po sezonie, bo tak chciałbym już spróbować nowe zdjęcia zrobić , zwracając uwagę na twoje rady . ale napewbo w przyszłym roku. dziękuję i pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Nowy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dHubert Zobacz posta
    .. szkoda w sumie że jest już po sezonie, bo tak chciałbym już spróbować nowe zdjęcia zrobić...
    Zawsze możesz robienie fotek i obróbkę przy okazji na pająkach w domu poćwiczyć... czasami i biedronka się może jakaś trafi
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    w sumie masz rację może coś się trafi choć przy mojej żonie pająki nie mają w domu bytu 🤣 ale może może

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Nowy

  8. #8

    Domyślnie

    Ujmę się za Kolegą, nie wszystkie powinny trafić do kosza.

    Ostrość nie jest wyznacznikim zdjęcia, brudy można usunąć, krawędzie wyostrzyć itd., ale kompozycji i "trafu" nie można zbytnio zmienić.

    Owszem, fotki wymagają dopracowania, ale kilka moim zdaniem ma ku temu potencjał, a wręcz są ładne i przyciągają uwagę.

    Foty makro nie muszą zaraz pokazywać laboratoryjnej doskonałości (pełno tego w internetach), a niekiedy wręcz twórcze wykorzystanie bokehu jest przyjemniejsze dla oka niźli ostry jak brzytwa obrazek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dHubert Zobacz posta
    w sumie masz rację może coś się trafi choć przy mojej żonie pająki nie mają w domu bytu ale może może

    ...
    To trzeba być kreatywnym... ot wymówka może być doskonała na wyjście z domu(mieszkania) - idziesz do sąsiada na biedronki...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    To trzeba być kreatywnym... ot wymówka może być doskonała na wyjście z domu(mieszkania) - idziesz do sąsiada na biedronki...
    He...do sąsiadki, może kobitka nie będzie zajęta sprzątaniem

    Ale makro to nie tylko "robale", aby daleko nie szukać - kryształy czy krople wody i obrazy w niej, są niekiedy klasą samą w sobie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wracając do fotek:
    1) Jest ciepła w odbiorze, odruchowo szukałem w niej ostrości, jak znalazłem oceniłem tło - podoba się, miejscowo wyostrzyłbym tylko kilka gałązek wrzosu,
    2-5) Do szuflady - lipa,
    6) Jak jedynka - fajna fotka do druku,
    7- Do szuflady,
    9) Bardzo ładna, lekkie odszumianie, kilka posunięć levelsami i OK,
    10-12) Do szuflady,
    13) Jak jedynka, ale więcej pracy w PS/AF,
    14) Najlepsza fota moim zdaniem - przypomina jakby €žstare€ makro na kliszy,
    15) Bardzo ładna fotka - do druku po odszumieniu i wyostrzeniu.

    P.S. Przedstawiłem moje czysto amatorskie spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 13-11-2017 o 12:30

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Portretówka do makro, czy makro do portretu?
    By patefonik in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 22:18
  2. [ Makro ] Makro pająki - czyli dalsza nauka makro
    By Shafa in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:03
  3. Soczewki makro / soczewka makro ?
    By berciikk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:28
  4. Pytanie amatora
    By kodi in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 15:55
  5. Soczewka makro +10 na 55mm vs Konwerter Raynox DCR-250 MAKRO
    By szelak in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •