Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69
  1. #31

    Domyślnie

    Na tym klipie jest sporo o plusach i minusach 6DII. Podsumowanie, moim zdaniem, bardzo rozsądne.


  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale w takich aparatach LV to sporadyczne zastosowanie,
    no wlasnie nie. jako aparat w podroz czy do krajobrazu (dosc duza, jesli nie glowna, grupa odbiorcow 6D) to tu jest mnostwo miejsca i okazji zeby uzywac LV

    tylko to trzeba miec uzyteczny LV AF w aparacie, zeby docenic jak fantastyczna sprawa jest focenie z perspektywy zaby, czy tez mozliwosc komfortowego focenia na niskim statywie podroznym (bo nie trzeba sie schylac do celownika optycznego badz ekraniku prostopadlego do ziemii).


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    dobrze jak jest i działa ok ale czy pytającemu o to chodzi to nie wiem, jak się ustawi bardzo użyteczne w D750 ISO 6400 to w skrajnie złych warunkach radzi sobie dobrze, a czy canon i sony da radę to nie wiem bo nie miałem, w testach wypada to słabo.
    6D mkI wyglada bardzo dobrze przy ISO 6400. mkII jest niegorszy

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    dla mnie ergonomia canona jest strasznie kiepska odnośnie menu i guzikologi, same pokrętła to jakaś porażka, jednak użytkownicy canona pewnie to chwalą.
    dokladnie tak jest

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że obojętne co kupisz da ci podobny efekt, ja w D750 używałem wysokie ISO kilka razy, w jaskiniach, w kopalni i raz w ciemnym jak w d... kościele, szybkość i niezawodność af wykorzystałem raz na meczu, dlatego teraz mam D600 bo chciałem pełną klatkę z dobrym 24-70 i nie trafiło mi się jeszcze nigdy by brakło w tym aparacie czegoś co miał D750 poza gibanym ekranem.
    Jak przychodzi zastosowanie typu jakieś reportaże, sport, śluby, kluby to D750 może pokazać swoje zalety.

    W twoim przypadku widzę że ciągniesz do canona i szukasz potwierdzenia że to dobry wybór

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D750 używałem wysokie ISO kilka razy, w jaskiniach, w kopalni i raz w ciemnym jak w d... kościele
    Podaj parametry ekspozycji bo może się okazać, że światła było więcej niż "skrajne warunki"

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem, dla mnie skrajne warunki to powyżej ISO 6400 1/60s, śledzenie na dzieciaku biegającym w jaskini działało wtedy czasy przynajmniej 1/100s i af był wzorowy zawsze, obiektyw wtedy N24-120 f/4, wiem że warunki mogą być gorsze ale w takich warunkach dostrzegam już braki D600 z T24-70 f/2.8 i ratuje taki zestaw większa jasność ale to nie zawsze daje efekt jaki się chce mieć.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-10-2017 o 16:29

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie wiem, dla mnie skrajne warunki to powyżej ISO 6400 1/60s, śledzenie na dzieciaku biegającym w jaskini działało wtedy czasy przynajmniej 1/100s i af był wzorowy zawsze, obiektyw wtedy N24-120 f/4, wiem że warunki mogą być gorsze ale w takich warunkach dostrzegam już braki D600 z T24-70 f/2.8 i ratuje taki zestaw większa jasność ale to nie zawsze daje efekt jaki się chce mieć.
    Nie są to jakieś skrajne warunki więc nie powinny być wyzwaniem dla D750. Jeśli D600 ma w nich problemy to faktycznie jest słaby...

  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tzn dodam jeszcze że mierzona ekspozycja dawała czasy przykładowo 1/10s i robiłem niedoświetlone bo w D600 max ISO to 6400, może to mieć wpływ na działanie AF ale daje mi to lepsze efekty potem w wywołaniu, w takich warunkach D750 na 12800 wydawało się że działa dużo lepiej.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tzn dodam jeszcze że mierzona ekspozycja dawała czasy przykładowo 1/10s i robiłem niedoświetlone bo w D600 max ISO to 6400, może to mieć wpływ na działanie AF.
    Nie powinno być to problemem dla takiego sprzętu, szczególnie jeśli wspominałeś, że ostrzył przy f/2.8. Wiem, że to może OT, ale jestem zaskoczony "kiepskością" AF w D600.

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za to późnym wieczorem przy resztkach światła słonecznego świetnie daje rade, oświetlenie uliczne to samo jest ok, a żarowe czy jakieś świetlówki już psują.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    W twoim przypadku widzę że ciągniesz do canona i szukasz potwierdzenia że to dobry wybór
    Właśnie chyba bardziej w kierunku A7II
    R | 35 | 50 | 135

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  2. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  4. canon eos 5d markII
    By RAQ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 949
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •