Close

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 141
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja mam to samo
    Dla mnie to komedio-dramat
    Tez go tak kiedyś odebrałem, ale potem wziąłem tamrona 70-200 G2 do reki którego wychwal pod niebiosa i 100 2.5 AIS ktore tez wychwalal i jakby sie potwierdzilo to co mowil, moze przypadek ale zaczalem sie nieco liczyć z tym co mówi, z drugiej strony krytykuje sigme, w tym sigme 35 art, w której ja sie zakochałem.
    Jedno jest pewne ciężko się gościa ogląda...
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Tez go tak kiedyś odebrałem, ale potem wziąłem tamrona 70-200 G2 do reki którego wychwal pod niebiosa i 100 2.5 AIS ktore tez wychwalal i jakby sie potwierdzilo to co mowil, moze przypadek ale zaczalem sie nieco liczyć z tym co mówi, z drugiej strony krytykuje sigme, w tym sigme 35 art, w której ja sie zakochałem.
    Jedno jest pewne ciężko się gościa ogląda...
    Tyle, że on nic nie pokazuje, tylko mówi, mówi, mówi. Nie popiera tego konkretnymi przykładami. Specjalistą nie jestem, ale niezbyt profesjonalnie to wygląda
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #93

    Domyślnie

    70-200 G2 do reki którego wychwal pod niebiosa i 100 2.5
    Ale to nic nie znaczy, dużo osób wychwala te obiektywy

    Ten gość gnije w tym fotelu i sobie dyskutuje do kamerki, jeszcze brakuje na tych jego filmach obok jego chipsów, pilota, browara i mamy która mu tam przynosi obiady... Gość "niezdrowo" wygląda, a wokół siebie ma oczojebny burdel, który razi po oczach. Kij z tym że niezdrowo wygląda, ale ma warunki do kręcenia filmu to te niebieskie prześcieradło w tle to jakaś masakra. No i gaduła teoretyk straszny... Jak pojechał tamrona 85 - dobre szkło, to gratuluje mu tego obiektywnego kanału.

  4. #94

    Domyślnie

    Dokładnie tak. To nie chodzi o to czy wychwala czy nie wychwala, ale o samo podejście do tematu. Kiepsko z tym u grubasa. Dla kontrastu wrzucam jak to wygląda u innych, dotyczy porównania 85ek: Otusa, Sigmy arta, Tamrona i nowego Canona IS:



    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    No tak dlatego nie ma po co komuś wciskać czegoś na siłę, skoro ktoś nie widzi różnicy i nie potrzebuję więcej/lepiej to niech bierze to co tańsze. Ja przez cały czas byłem zadowolony z N85 1.8G bo za taką cenę nie mogłem kupić raczej nic lepszego. Ale nie wróciłbym do N85 1.8g mając tego tamrona, bo Tamron dla mnie pod każdym aspektem jest lepszym szkłem.
    Zastanawiam się nad nim.
    Jakie odczucia po półrocznym użytkowaniu?
    Coś nawaliło itp.?

  6. #96

    Domyślnie

    mam pytanie dotyczące AF w tym obiektywie. Po wstępnych testach w warunkach domowych przy słabym oświetleniu iso 3200 f1.8 , mam wrażenie że AF pracuje gorzej w porównaniu z Nikkorem 85 1.8D , potwierdzenie ostrości w obszarach mało kontrastowych następuje czasami dopiero po 2 - a nawet 4 s . !!! ??? Niby ostrość jest ustawiana szybko, ale potwierdzenie ostrości w mojej ocenie trwa zbyt długo. Czasami jest ok. ułamek sekundy i cyk... ale bywają momenty że trwa to nawet 4 s. !! Czy to kwestia kalibracji ? Mam wrażenie że leciwy Nikkor 85 1.8D radzi sobie lepiej.... a zmiana miała być na plus, a teraz już sam nie wiem... może taki egzemplarz? a może trudne warunki ?

  7. #97

    Domyślnie

    Ale z jakim body ten Tamron tak źle współpracuje, bo takie zachowanie to nie jest cecha samego obiektywu. Moim zdaniem większą role przy slabym świetle odgrywa czułość AF w body, jak również dokładna kalibracja zestawu.

  8. #98

    Domyślnie

    Nie zauważyłem takich problemów z tym Tamronem. Trafia bez wysiłku w bardzo trudnych warunkach, AF znacznie szybszy i pewniejszy niż w Nikkorze 85 1.8G.

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ale z jakim body ten Tamron tak źle współpracuje, bo takie zachowanie to nie jest cecha samego obiektywu. Moim zdaniem większą role przy slabym świetle odgrywa czułość AF w body, jak również dokładna kalibracja zestawu.
    D700 , przetestowałem jeszcze raz, być może wybierałem zbyt "trudne" obszary, może nie jest aż tak źle jak myślałem, ale czasami zabiera to z 2 s., mam wrażenie że AF 70-200 g2 lepiej sobie radzi, ale może to moje subiektywne odczucie... warto dokupić tap in console ? na ebay widziałem za 200zł

  10. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie zauważyłem takich problemów z tym Tamronem. Trafia bez wysiłku w bardzo trudnych warunkach, AF znacznie szybszy i pewniejszy niż w Nikkorze 85 1.8G.
    Potwierdzam, mam już sezon za sobą z Tamronem. Tamron pod każdym względem jest lepszym szkłem od Nikkora 85 1.8G.

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poszukuję przelotki z pentax K do nikon/ tamron adaptall 2 do nikon.
    By leurelius in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 18:50
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59
  3. Nikon 18-105 + TAMRON 70-300/4-5,6 Di VC USD czy TAMRON 18-270
    By Lmoska in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 19:32
  4. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •