Close

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 480
  1. #91

    Domyślnie

    O ile płytkę V3 bez problemu zamontujesz w głowicach statywowych wspierających Arca Swiss, o tyle płytka Arca Swiss dodawana do głowic nie będzie w pełni kompatybilna z mocowaniem Capture Pro- po prostu wsunąć wsuniesz, ale bez możliwości blokady.

  2. #92

    Domyślnie

    Aaaa no właśnie!!!! Tak czułem. Nie mogłem się doszukać tego miejsca na blokadę w płytkach ze statywów. Ok. A proszę napisz mi jeszcze czy płytkka v3 dobrze siedzi w statywie czy to też taka reźba trochę?

    Dziękuję.

  3. #93

    Domyślnie

    Mam V3 i statywy z głowicami w standardzie arca swiss. Płytka od V3 siedzi pewnie w uchwycie głowicy w tym standardzie. Jest tylko jedno ale. Oryginalna płytka od głowicy systemu arca czy kwadratowa czy dłuższa ma od spodu kołki zabezpieczające przed wysunięciem się płytki zamocowanej do body w sytuacji kiedy mocowanie poluźniło by się. Płytka od V3 takich kołków nie posiada, więc trzeba uważać i pewnie dokręcać uchwyt głowicy. Ale po dociśnięciu siedzi pewnie i nic się nie rusza.

  4. #94

    Domyślnie

    W systemie arca swiss jest to chyba dość typowa sytuacja. W tym systemie oczywiście "imadełko" i płytki są uniwersalne u wszystkich producentów, natomiast te tzw. kołeczki zabezpieczające to raczej nie. Mam głowice i płytki arca kilku producentów w tym Peak Design i żeby sobie nie komplikować życia wszystkie kołeczki kiedyś powykręcałem. Moim zdaniem bez kołeczków jest nawet bezpieczniej ponieważ przy zakładaniu, zwłaszcza cięższego sprzętu z kołeczkami łatwiej o katastrofę, a po dokręceniu imadła, to sama śruba się raczej nie odkręci.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbskarpy Zobacz posta
    Witam. Jestem użytkownikiem innego systemy foto, ale temat o Peak Design chyba najlepiej się u Was rozwinął.

    Jestem przed zakupem Capture Pro V3. Planuję także kupić sobie nową głowicę. Nie chcę mieć problemów z odpinaniem płytki więc chcę aby jedna płytka pasowała do statywu i capture Pro.
    Mam na oku dwie głowice:
    - Benro IH1 - arca ale płytka jest długa
    - Genesis ABH 36 - arca i płytka kwadratowa

    I teraz tak:
    1. Mogę kupić powyższe głowice, ale czy te płytki będą pasowały do Capture Pro V3? Bo mają od spodu śruby...
    2. Jeśli kupię sobie zestaw Capture Pro V3 z płytką dedykowaną to czy będę mógł bez problemu przymocować to takich głowic?
    3. Czy kwadratowa płytka arca będzie pasowała do głowicy, w której standardowo leży płytka prostokątna?
    4. Czy prostokątna płytka będzie bezpieczna w capture pro V3?

    Dziękuję za pomoc!
    Myślę, że powinieneś kupić Capture V3, sam uchwyt i osobno płytkę Dual Plate, która pasuje chyba do każdego, albo prawie każdego statywu. Ja mam Camrocka i Cullmanna, a brat Benro i do każdego jestem w stanie się zmieścić. Wtedy w ogóle nie używasz płytki do statywu - płytka Peak Design załatwia sprawę. Po dokręceniu nic się nie przesuwa, ani nie rusza. Raczej jestem spokojny o stabilność.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello666 ; 18-04-2018 o 19:17

  6. #96

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś kupić Capture V3, sam uchwyt i osobno płytkę Dual Plate, która pasuje chyba do każdego, albo prawie każdego statywu.
    Płytka Peak Design Dual - jest w standardzie Arca Swiss oraz RC2 Manfrotto. Tym razem RC2 typ A i B - z tym był problem w poprzedniej wersji Capture PD.

  7. #97

    Domyślnie

    Dziekuje za odp. Do wczoraj wiedzialem już jaki bedzie moj zakup. Ale zauważylem podobny sprzet marki Viltrox VX10. Koszt 2xmniejszy, a jakosc zbliżona. Wiecie cos o tym?

  8. #98

    Domyślnie

    To jest klon Capture w wersji I. Działa - kupiłem na aliexpress i z rok używałem. Capture w wersji III ma węższą dopuszczalna szerokość szelki plecaka i jest dużo ładniej wykonany. I ma płytkę z solidniejszego stopu.
    BTW - jak się nosi plecak, to pasek typu slide przestaje być super wygodny i capture robi wtedy robotę, zwłaszcza z paskiem typu lite. Także jak się wchodzi do pomieszczeń lub w zatłoczone miejsca.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #99

    Domyślnie

    M.in. dzięki informacjom zawartym w tym wątku kupiłem Peak Design Slide v3 i jestem bardzo zadowolony.
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  10. #100

    Domyślnie

    Czy używacie adapter Peak Design LENS do mocowania obiektywów Nikon?
    Chciałbym się podzielić swoją opinią.
    Jest mi teraz wygodnie nosić dwa obiektywy w tłumie. Czasem motam się w którą stronę obrócić zakładany obiektyw. Czasem jednak mam wrażenie, że boje się o szkła. Ile to wytrzyma.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22-IMG_8342.JPG
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	1,75 MB
ID:	8278

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •