Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Teraz widzę temat za który sam się miałem zabrać z wymianą halogenów na LED.
    Jak ktoś napisał, trzeba było od razu dać zasilacz równoległy 230V- 12V równolegle z zasilaniem na poprzedni zasilacz i po sprawie.
    Bawienie się w rezystory przez już zasilacz impulsowy, gdzie każdy LED ma swoją elektronikę, rezystancję było od razu bez sensu.
    Co do rzeczy psucia się tych elementów jest fakt skraplania się wody oraz wilgoci, gdzie układ elektroniczny w moim Whirlpoolu w ogóle nie był zabezpieczony
    przed wilgocią. Więc po drugiej próbie walki, wybebeszyłem okap, przeniosłem okablowanie wraz z PCB w miejsce poza kanałem wentylacyjnym okapu i od kilku lat mam z działaniem spokój.
    Czasami trochę logika mi szwankuje, więc albo zrobię nowe PCB i przelutuję elementy albo zrobię nowe sterowanie na tyrystorze oraz zwykłych włącznikach bistabilnych i tyle.
    Nie mam zamiaru kupować nowego okapu, tym tropem musiałbym już dawno wymienić połowę AGD w domu, tak łatwo na mnie już nie zarobią
    Trochę elektroniki trzeba znać w te zabawy...
    Nikon i podróże ...


  2. #22

    Domyślnie

    No zgadza się, wszystko się zgadza. Chciałem uniknąć tak długo, jak się dało demontażu okapu ze ściany, bo byłem przekonany, że trzeba też będzie meble zdejmować. Okazało się to prostsze i w tym momencie wymiana zasilacza jest rozwiązaniem oczywistym. Nie będę niczego równolegle robił, po prostu wymienię jeden na drugi i tyle. Nie będę raczej do halogenów wracał. U mnie płytka jest poza kanałem, na samej górze, między obudową zewnętrzną, a samym kanałem. W takiej niby uszczelnionej puszce. Z resztą nigdy (już prawie 8 lat) z działaniem problemu nie było.

    Natomiast miałem problemy z mikrofalą, też Whirlpoola, w zasadzie takim kombajnem do zabudowy, co to ma wszystko. Raz zrobiło puff i wszystko zgasło, drugi raz niby wszystko świeciło, ale nie grzało. Dwa razy (w odstępach może dwóch miesięcy) wygrzebywałem tego kloca z zabudowy i woziłem do serwisu autoryzowanego. I dwa razy zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Bo spodziewałem się jakiejś grubszej naprawy, wymiany jakichś kluczowych (czyt. drogich) elementów, a tu chłopaki pomierzyli, posprawdzali i raz się okazało, że to właśnie jakiś drobiazg typu kondensator i zimne luty, drugim razem jakiś zwarcie na obudowę szło. I za każdym razem naprawa była w cenie ekspertyzy. Normalnie jak nie w autoryzowanym serwisie.

  3. #23

    Domyślnie

    Owszem czasami można pozytywnie zostać zaskoczonym co jest miłe. W przypadku mojego okapu to totalna wada konstrukcyjna lub sposób na naciągnięcie klienta na nowy wyrób. Gdyby nie ten demontaż ze ściany to u mnie te Ledy by już swieciły, więc wiem jak to jest @Majek...
    Nikon i podróże ...


  4. #24

    Domyślnie

    Tadam!


    Dziękuję wszystkim za udział w wątku i sugestie.

    EDIT:
    Nie patrzcie, że jest ufafluniony, w końcu się tam gotuje. Wlot ze zmywarki wyjęty, tylko się paluchu odbiły na inoksie.

  5. #25

    Domyślnie

    Spoko ważne że świeci...
    Nikon i podróże ...


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. nowe obiektywy - rada potrzebna
    By moni_ka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 14:58
  2. Zmiana szkieł - potrzebna rada
    By gorcio in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 11:03
  3. szybka rada potrzebna
    By locos in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 20:56
  4. problem potrzebna pomoc i rada
    By bazej in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 18:11
  5. potrzebna rada... śluby!!
    By vasper31 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •