Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2017
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    10

    Domyślnie Czekać na idealną pogodę czy dostosować się do aktualnej?

    Hej witam.

    Na początek przepraszam ale nie wiem czy w odpowiednim miejscu założyłem wątek. W każdym razie tak mi się wydaje.

    Moje pytanie, gdzie wy sprawdzacie jaka będzie pogoda danego dnia? Sprawdzacie strony z zwykłą pogodynką jak fraza "pogoda" wpisana w google czy może macie jakieś specjalne strony czy aplikacje, które uwielbiacie? A może nie czekacie na idealna pogodę, tylko po prostu idziecie w plener i dostosowujecie się do aktualnej? Jak to u was jest?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fafasha Zobacz posta
    A może nie czekacie na idealna pogodę, tylko po prostu idziecie w plener i dostosowujecie się do aktualnej? Jak to u was jest?
    To zależy, jak jestem gdzieś na wyjeździe to robię zdjęcia w taką pogodę jaką zastanę - wiadomo, nie rezygnuję ze zdjęć bo nie ma idealnych warunków :P
    Często jeżdżę w różne rejony Sudetów, w zależności od pogody fotografuję różne miejsca. Jednak aparat mam przy sobie praktycznie cały czas, więc bez względu na aurę zawsze coś ustrzelę Generalnie najbardziej lubię tzw. brzydką pogodę do fotografowania krajobrazów czy natury.

    + meteogramy dla konkretnych miejsc i umiejętność rozumienia opisów meteorologicznych, to się naprawdę przydaję w określeniu jaka prawdopodobnie będzie pogoda. Przez lata obserwowania pogody i zmieniających się warunków atmosferycznych całkiem dobrze potrafię czasami ocenić co może być za kilka godzin
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Jak termin umówiony, to trzeba sobie radzić, dodatkowo czasem można dzięki niesprzyjającym warunkom zrobić temat w ciut innym wydaniu. Dużo też pewnie zmieni co i dlaczego fotografowane ma być.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobre planowanie to podstawa. Nie mam czasu na nietrafione przebiegi. Przy zdjęciach zewnętrznych zawsze umawiam się warunkowo (potwierdzenie sesji po sprawdzeniu aktualnej pogody) i jadę na konkretną godzinę (pogoda plus położenie słońca)

    Korzystam z meteo.pl

    Zalety:

    - zawsze znajdę punkt gdzieś w pobliżu zdjęć.
    - na parę godzin przed zdjęciami sprawdza się w miarę dobrze
    - mam informację o rodzajach chmur (to dla mnie podstawa) i stopniu zachmurzenia. Dopasowuję motywy do rodzaju chmur.
    - widzialność (jak jest np. powyżej 7 km to można zaplanować dalekie, horyzontalne plany)
    - informacja o wiatrze (zielone pole daje dużą szansę na udane zdjęcia ze zbiornikami wodnymi)
    - całkiem dobrze sprawdzają się prognozy mgły

    Wady:
    - na dwa dni przed fotami można traktować tylko orientacyjnie
    - słabo sprawdzają się opady śniegu

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-10-2017 o 23:04

  6. #6

    Domyślnie

    Do ciekawych stron dodam jeszcze :
    https://www.yr.no/place/Poland/Lesse...d/Krak%C3%B3w/

    radar wyładowań atmosferycznych
    https://www.lightningmaps.org/#m=sat...d=2;dl=2;dc=0;

    radar opadów
    http://www.radareu.cz/
    Czy macie jakiś pomysł jak trafić na inwersje czy jest jakiś sposób na to by wcześniej przewidzieć ?

Podobne wątki

  1. W lesie, w kiepską pogodę
    By Xavier80 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2017, 10:29
  2. [ Przyroda ] Modra na nie pogode
    By timi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 15:21
  3. Idealna ekspozycja
    By hryhory in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 17:23
  4. [ Krajobraz ] Torpedownia w zla pogode
    By mirek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •