Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Kręgosłup boli mnie do dzisiaj i nie jest to wina złej techniki (zła technika powoduje zwężenie dyskopatyczne? Czy może raczej kompresja kręgosłupa od podnoszenia ciężarów?).

    Tu masz gościa, który trenuje kalistenikę, a wyciska więcej niż większość bywalców siłowni.

    https://www.youtube.com/watch?v=Kr_6iLGpo_I

    Nie ma żadnych przeszkód, aby budować siłę przy użyciu kalisteniki. Dodatkowo angażuje ona ZNACZNIE więcej mięśni niż trening na siłowni i jest o niebo zdrowsza dla kręgosłupa i stawów.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Co do siły - zrobisz 90 degree push up? Planche? Planche push ups? Front lever? Back lever? Pistol squat? Iron cross? One handed pull ups? Jeśli chodzi o masę, to tylko kwestia podejścia i wyznaczania sobie celów. Nie widzę żadnych przeszkód, aby budować masę przy użyciu kalisteniki. Wystarczy odpowiednio się odżywiać i odpowiednio trenować.
    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    @Umbra Silownia nie ogranicza sie tylko do zostania kulturysta to ze Ciebie stawy/kregoslup bolal bylo tylko i wylacznie spowodowane zla technika. No ale nie ma co sie wyklucac co jest lepsze bo to chyba oczywiste ze sile i mase buduje sie na silowni a koniu gimnastycznym. Co do pytania czy wykonam jakies tam cwiczenia to pewnie nie, nie wykonam tak samo jak nikt z gimnastyki nie wycisnie 400kg na klate w rekawie czy nie zrobi rekordu w Martwym ciagu.

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
    Wykonasz sporą część
    Pistol squat to mniej więcej odpowiednik back squatu z 1-1.1 BW
    Handstand pushup zrobisz przy OHP na poziomie 0.7-0.8 BW
    W przeniesieniu na poważniejszy trening siłowy są to śmiesznie małe ciężary.
    Co do wariantów planche, to szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem, a i obecnie nie mam jak tego sprawdzić(świeżo wybity bark), ale nie powinno być z tym problemem. Jedyne co budzi podziw to podciągnięcia jedną ręką, ale jaki %(czy właściwie promil) ludzi trenujących kalistenikę da radę je wykonać?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Wykonasz sporą część
    Pistol squat to mniej więcej odpowiednik back squatu z 1-1.1 BW
    Handstand pushup zrobisz przy OHP na poziomie 0.7-0.8 BW
    W przeniesieniu na poważniejszy trening siłowy są to śmiesznie małe ciężary.
    Co do wariantów planche, to szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem, a i obecnie nie mam jak tego sprawdzić(świeżo wybity bark), ale nie powinno być z tym problemem. Jedyne co budzi podziw to podciągnięcia jedną ręką, ale jaki %(czy właściwie promil) ludzi trenujących kalistenikę da radę je wykonać?
    Hand push up to nie problem (jedynie rownowaga kuleje i musi ktos pomoc z balansem) podciagniecie na 1 rece bylem kiedys w stanie wykonac jednak to juz bylo jakies 3-4 lata temu... Teraz to tylko we snie

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Matt. ; 10-02-2018 o 16:39

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    ja tam robię pompki, przysiady, nigdy żadnych squatow ani pushupow ń)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Tylko jakie przełożenie na kogoś trenującego rekreacyjnie ma ktoś trenujący zawodowo, przyjmujący jednocześnie co miesiąc przysłowiowe wiadro koksu?

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    ja tam robię pompki, przysiady, nigdy żadnych squatow ani pushupow ń)
    Kiedyś jedyne sensowne merytoryczne materiały w sieci były po angielsku(dalej jest ich znacznie, znacznie więcej niż tych po polsku), więc siłą rzeczy każdy korzystał z ang słownictwa.
    To samo tyczy się też np apek do zapisywania treningów, też są po angielsku

  7. #27

    Domyślnie

    Takie samo. Od wielu lat interesuję się tematem i na przestrzeni tych lat widziałem wiele osób, które zniszczyły sobie stawy albo kręgosłup poprzez trening siłowy. Nie trzeba być wyczynowcem, aby do tego doprowadzić.
    No chyba, że na siłowni robisz to:

    https://www.youtube.com/watch?v=7ou6MoKmxFQ

    A nie to:

    https://www.youtube.com/watch?v=YZQbFGr2Igw

  8. #28

    Domyślnie

    @Umbra nie wiem czemu ciagle probojesz udowodnic ze kalinestyka jest lepsza i pokazujesz nam jakjes filmiki itd.... Niestety kazdy sport popchniwty do granic nie jest zdrowy a szczegolnie kulturysta ale normalny trening silowy jest jak najbardziej wskazany. To ze sam doznales kontuzji na 99% przez zla technike nie znaczy ze ktos inny dostanie kontuzji szczegolnie ze znam os co cwicza po okolo 20lat i nie maja zadnych problemow ze zdrowiem a sa juz po 50 wiec jak by bylo tak zle jak mowisz to by jednak juz cos wyszko

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Takie samo. Od wielu lat interesuję się tematem i na przestrzeni tych lat widziałem wiele osób, które zniszczyły sobie stawy albo kręgosłup poprzez trening siłowy. Nie trzeba być wyczynowcem, aby do tego doprowadzić.
    No chyba, że na siłowni robisz to:

    https://www.youtube.com/watch?v=7ou6MoKmxFQ

    A nie to:

    https://www.youtube.com/watch?v=YZQbFGr2Igw
    Wcale się nie dziwię że niektórzy sobie zniszczyli stawy i kręgosłup. Sam nie jestem wyczynowcem, jestem raczej wiecznie początkującym/coś wiedzącym. Ilość osób ćwiczących niepoprawnie jest ogromna. Biorą spore ciężary, ćwiczą koślawo, nie wspominając o kontuzyjnych ćwiczeniach typu martwy ciąg. Przecież nie wezmą mniej bo wstyd przed wszystkimi, przed kolegą, przed krążącymi dziewczynami itp, albo chcą szybkie wyniki. Osobiście przedkładam znaczeni wyżej technikę niż większy ciężar. I zgodnie z taką logiką nie ma praktycznie szans na kontuzje czy urazy. A ciało się powoli wzmacnia. Mięśnie, stawy, żyły, układ kostny.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    @Umbra nie wiem czemu ciagle probojesz udowodnic ze kalinestyka jest lepsza i pokazujesz nam jakjes filmiki itd.... Niestety kazdy sport popchniwty do granic nie jest zdrowy a szczegolnie kulturysta ale normalny trening silowy jest jak najbardziej wskazany. To ze sam doznales kontuzji na 99% przez zla technike nie znaczy ze ktos inny dostanie kontuzji szczegolnie ze znam os co cwicza po okolo 20lat i nie maja zadnych problemow ze zdrowiem a sa juz po 50 wiec jak by bylo tak zle jak mowisz to by jednak juz cos wyszko

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
    Trening siłowy z ciężarami nie jest zdrowy. I tak, jak mówiłem, (i jak mówił ten koks) - to nie technika jest winna.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. UXPin - ktoś ogarnia?
    By rambobambo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 17:05
  2. Ogarnia ktoś teorię sterowania/automatykę?
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 17:56
  3. Inventor - ogarnia ktoś?
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 21:13
  4. Kto ogarnia Androida?
    By kh29228 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 19:59
  5. [ Sport ] Człowiek cerata ogarnia rurki na nartach
    By bakao in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •