Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Pamięć RAM

  1. #1

    Domyślnie Pamięć RAM

    Siemanko
    Potrzebuję rozbudować swój komputer o dodatkowy RAM bo zauważyłem, że strasznie mi muli podczas pracy w Lightroom CC. Aktualnie posiadam 8gb w dwóch kościach po 4gb (nie wiem dokładnie jakie) i myślę, że 16gb by załatwiło sprawę. Mógłby ktoś znający się na hardware podpowiedzieć jakie kości najlepiej kupić?

    Mój aktualny zestaw:
    - INTEL CORE I5 2500 3.3GHz LGA1155 BOX
    - ASUS P8H67-M PRO R3.0 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)
    - ASUS GeForce GTS 450 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (810/360
    - 8gb RAM
    - OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB 285 MB/s 275 MB/s
    - 1TB dysk na dane chyba Samsunga
    - be quiet! Pure Power L7-530W
    - Fractal Design Define R3 Black Pearl


  2. #2

    Domyślnie

    Aida64 - pobierz i sprawdź jakie masz pamięci i dokup najlepiej takie same albo o takich samych parametrach.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie masz jakiejś starej wersji LR (np. 5.2, 5.3) to zwiększenie RAMu nic nie da.
    LR "zamyka się" w 2-3 GB RAM. Jedynie dodatkowe oprogramowanie może potrzebować dodatkowej pamięci, ale z racji tego że LR potrafi obciążyć CPU do 100% nie zeca się używania czegokolwiek wymagającego równolegle z LR.

    Też mam w laptopie 8GB i przy LR 5.7 Windows 7 nie przekracza 60% użycia RAMu. Natomiast wyłączenie pliku wymiany poprawiło szybkość pracy komputera - nie mieli tak gdy kończy mu się wolny RAM - przy czym wolny znaczy tu wolny w sensie samego systemu, a nie wykorzystywany przez aplikacje. Windows nie oczyszcza pamięci póki ma jeszcze nie używaną. Dopiero jak kończy mu się wolna, to co zostało nieużywane w pamięci wrzuca w plik wymiany i powoduje mielenie dysku co drastycznie spowalnia system.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jeśli nie masz jakiejś starej wersji LR (np. 5.2, 5.3) to zwiększenie RAMu nic nie da.
    LR "zamyka się" w 2-3 GB RAM. Jedynie dodatkowe oprogramowanie może potrzebować dodatkowej pamięci, ale z racji tego że LR potrafi obciążyć CPU do 100% nie zeca się używania czegokolwiek wymagającego równolegle z LR.

    Też mam w laptopie 8GB i przy LR 5.7 Windows 7 nie przekracza 60% użycia RAMu. Natomiast wyłączenie pliku wymiany poprawiło szybkość pracy komputera - nie mieli tak gdy kończy mu się wolny RAM - przy czym wolny znaczy tu wolny w sensie samego systemu, a nie wykorzystywany przez aplikacje. Windows nie oczyszcza pamięci póki ma jeszcze nie używaną. Dopiero jak kończy mu się wolna, to co zostało nieużywane w pamięci wrzuca w plik wymiany i powoduje mielenie dysku co drastycznie spowalnia system.
    W tle działa tylko CHROME i nic więcej co mogło by zużywać dużo ramu i razem z LR mam zajęte prawie całą pamięć do tego jeszcze zużycie procka skacze prawie do maksimum. Jak wrócę do domu to sprawdzę ten patent z wyłączeniem pliku wymiany może to coś pomoże


  5. #5

    Domyślnie

    No niestety LR jest zamulaczem, osobiscie pracuje tylko na PSie CC i przyznac musze, ze po aktualizacji do 2015 zamulil lekko a kompa mam sporo mocniejszego niz twoj.
    Co do ramu to tak jak wspomnial kolega puciek, aida64 i kup taki sam ram, lub najlatwiej (i tak bedziesz dokladal ram) otworzyc budei wyjac jedna kosc, zdjecie zrobic i do sklepu
    Plyta jest ok, spokojnie wejda tobie te dodatkowe dwie kosci. Jak tak zamula kompa to moze cos zlapales?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rambobambo Zobacz posta
    W tle działa tylko CHROME i nic więcej co mogło by zużywać dużo ramu i razem z LR mam zajęte prawie całą pamięć do tego jeszcze zużycie procka skacze prawie do maksimum. Jak wrócę do domu to sprawdzę ten patent z wyłączeniem pliku wymiany może to coś pomoże
    Sprawdź w managerze zadań w zakładce procesów ile dokładnie RAMu zdjada LR. Bo może się okazać, że coś innego ci ta pamięć zabiera.
    Np. Przeglądarki internetowe teraz wcale nie są takie "małe" i kilka GB RAMu też potrafią zjeść.

    LR 6 ma teraz export wielowątkowy i przetwarza 2-3 plików jednocześnie (5-tka robiła tylko jeden), ale i tak nie zużywa wiele więcej RAMu, jedynie procesor obciąża maksymalnie, ale głównie przy eksporcie.
    A mulenie LR to absolutna norma. Poprostu ten program jest tak kiepsko napisany.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Ok to po powrocie z pracy sprawdzę też dokładnie w procesach co tam się dzieje i wrzucę tu screena.

    A co sądzicie o tych pamięciach (dostałem propozycje od znajomego):
    Od 250 zł (standard)
    http://www.morele.net/pamiec-corsair...600c10-425206/

    Od 300 zł (szybkie)
    http://www.morele.net/pamiec-kingsto...1k2-8g-425611/

    Od 350 zł (standard) 16GB
    http://www.ceneo.pl/25082482


  8. #8

    Domyślnie

    "Potrzebuję rozbudować swój komputer o dodatkowy RAM bo zauważyłem, że strasznie mi muli podczas pracy w Lightroom CC. Aktualnie posiadam 8gb w dwóch kościach po 4gb (nie wiem dokładnie jakie) i myślę, że 16gb by załatwiło sprawę. Mógłby ktoś znający się na hardware podpowiedzieć jakie kości najlepiej kupić?"

    Jeżeli masz 8GB RAMu to w zupełności wystarczy dla Lr. MZ powinieneś skupić sie na CPU bo to on może być "wąskim gardłem". Włożenie kolejnych kości pamięc MZ niewiele da. Ja mam 8GB RAMu i Lr nie zżera mi nawet połowy z tego. Tu dobry CPU to podstawa...
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 27-01-2016 o 10:42

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Jeżeli masz 8GB RAMu to w zupełności wystarczy dla Lr. MZ powinieneś skupić sie na CPU bo to on może być "wąskim gardłem". Włożenie kolejnych kości pamięc MZ niewiele da. Ja mam 8GB RAMu i Lr nie zżera mi nawet połowy z tego. Tu dobry CPU to podstawa...
    Z mojego doświadczenia wynika, że całkiem fajnie sprawdza się stworzenie ramdysku i przeznaczenie go na cache LR. Ja mam 24GB ramu i z 8GB utworzyłem ramdysk (ImDisk), na którym trzyma cache LR. Może w samej prędkości różnic dużo nie ma (tu tylko procesor może pomóc), to jednak szybciej generują się podglądy i przechodzenie między zdjęciami.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam w kompie 6 GB Win 7 a teraz Win 10 i LR 5 wcześniej a teraz LR 6 i oba programy nie wykorzystuje całego RAM. Dołożenie więc 8 GB niewiele pomoże.
    Poszukaj przyczyny w źle ustawionym pliku wymiany lub za Gonzo inne procesy zżerające RAM.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pamięć ram a skanery na lotnisku.
    By foto4deg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 13:33
  2. Jaka pamięć ram?
    By foto4deg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 16:14
  3. Jaka pamięć RAM do takiego zestawu...?
    By d80 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 06:20
  4. pamięć RAM do laptopa?
    By Frozner in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 15:26
  5. Pamięć RAM
    By phantomek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •