Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat do nauki?

    Witam, jestem nowa na forum. Tak jak w temacie, chciałam poradzić się jaki aparat kupić do nauki pstrykania ale jednocześnie żeby był przyszłościowy. Do tej pory bawiłam się lustrzanką sony ale chcę zmienić na coś lepszego. Jestem w trakcie kursu i dopiero odkrywam fotografię. Bardzo lubię portrety, również w plenerze.
    Myslalam o d700 + dobre szkła, ewentualnie jak się wciagnę kupić wtedy lepsze body.
    Znajomy polecał mi też d7200 ale jakoś bardziej kręci mnie pełna klatka.
    Proszę o rady, nie o wyśmiewanie się z amatorki ?

  2. #2

    Domyślnie

    D700 to bardzo dobry wybór. Ergonomia jest super, cenowo wychodzi też bardzo fajnie. Ja bardzo lubiłem tą puszkę. Gorąco polecam. Przy okazji szkła będziesz zbierać pod pełną klatkę więc w przyszłości nie trzeba będzie wymieniać.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wyżej- D700. Przebija możliwościami wszystko w swojej cenie...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie, na co zwrócić uwagę przy kupnie używki ? Oczywiście odbiór tylko osobisty. Do jakiego przebiegu max szukać ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez berni1991 Zobacz posta
    Jeszcze pytanie, na co zwrócić uwagę przy kupnie używki ? Oczywiście odbiór tylko osobisty. Do jakiego przebiegu max szukać ?
    przy zakupie swojego d700 zakladalem max 120k zdjec. ceny na portalach sa starsznie zroznicowane. Z moich obserwacji wynika ze da sie dorwac aparat w cenie 2-2.2k zl z przebiegiem ~100k (w zestawie z kilkoma kartami albo innymi "gratisami").
    co do stanu, zazwyczaj jest problem z gumami (sa napuchniete). Jezeli chodzi o ewentualny serwis aparatu, wymiana gum + czyszczenie matrycy + wymiana migawki w serwisie nikona kosztuje 1200 zl.
    tu jest przyklad aukcji, do konca ktorej zostal 1 dzien: http://allegro.pl/nikon-d700-grip-mb...1.html#thumb/1
    D700/D750 + analogi

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się tak nie upierał przy D700, wiem wiem że to legenda i och ach ale w cenie tego aparatu mamy D600/D610, zgadza się że to pucha amatorska ale jak się podliczy plusy i minusy to D700 przegrywa i to mocno, a tam gdzie D700 jest nadal świetnym sprzętem taki D600/D610 tez sobie poradzi jako tako, rozumiem że ktoś może chcieć D700 jako początek i potem iść np w D800/810/850, wtedy ma to sens.
    Minusem D700 jest ciężkie zdobycie sprzętu nie zajechanego w cenie sensownej, przeglądając ogłoszenia można się przestraszyć jaka jest ściema wciskana z przebiegiem aparatów, nie chce mi się wierzyć by tak dużo tych aparatów w tak fatalnym stanie było z przebiegami 40-70 tysięcy, szukaj tu na forumowej giełdzie.
    Miałem D700 głownie ze względu na pozytywne opinie na forum i ogólnie w internetach ale jednak przyzwyczajenie do puszek D7xxx zwyciężyło, dodatkowo brakowało mi trochę pikselków.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-09-2017 o 13:18

  7. #7

    Domyślnie

    Kup nowego D610. Będziesz zadowolona.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Kup nowego D610. Będziesz zadowolona.
    W dodatku do D610 będą pasować nowe obiektywy AF-P i AF-S...E, które na D700 nie działają. Z D700 jest też taki problem, że to sprzęt roboczy i jak ktoś sprzedaje, to już z potężną historią. Aczkolwiek sam kupiłem za ~2500 z przebiegiem około 120 tys. i jestem zadowolony.

  9. #9

    Domyślnie

    A jakie są obiektywy AF-P do pełnej klatki?
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    70-300VR. A później pewnie i więcej będzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat do nauki?
    By Andraw in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 23:21
  2. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. jaki aparat
    By artost33 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 16:09
  5. jaki Nikon F do nauki, dla 15 latki;))
    By Musashi_Miyamoto in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •