Close

Strona 97 z 208 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 2075
  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nadmienię tylko, że jak ktoś to samo pisze o D700, lub strach pomyśleć, o jakimś DXie, to Ty reagujesz tak samo No, może czasem sugerujesz, że chodzi o "podniesienie" ceny zajechanego D700 Ale to tylko ot drobne...
    D850 jest raczej pod każdym względem lepszy od dotychczasowych Nikonów w cenie do 20k zł i pewnie nie chodzi tylko o fps, czy rozdzielczość...
    Ale od momentu kiedy zacząłem bardziej skupiać się nad tym co robię, niż nad tym co tutaj się dzieje... zmieniłem zdanie :P
    Dlatego uważam, że każdy powinien dostosować sprzęt pod swoje potrzeby, albo jak ktoś chcę to może kupować cokolwiek mu się podoba, nawet jeśli wychodzi poza jego możliwości, dla kaprysu

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Akurat jeśli chodzi o mnie nie było różnicy dla mnie z wyborem body bo brałem kredyt. Czy to by było 200 czy 400 zł raty to było mi obojetne i świadomie wybrałem d750. Po co mi d850 w którym bym 90% korzystał z mraw. Naprawdę mi super fizjer guziki grip 4k timelapse stackingi itp nie są potrzebne. Chce mieć nie więcej niż 30 mln px z mega dobrym iso i super obrazkiem i to mi daje d750.
    To że nie jest Ci potrzebne nie oznacza że nie są to rzeczy lepsze. Akurat w przypadku korzystania z AF, możliwość przypisania np 3 różnych trybów pracy pod różne klawisze i natychmiastowy do nich dostęp trudno w reportażu uznać za nic nie znaczący bajer. Generalnie warto wziąć pod uwagę że aparat to coś się więcej niż wykresy testowe i kilka sampli w internecie oraz ładnie napisana specyfikacja. Zanim określi się jego dobre i złe strony albo jego przydatność, warto go poznać w praktyce. I to nie jest złośliwość, tylko szczera rada. Sam zawsze staram się tak robić i często nie raz pracuję aparatem zanim zdecyduję czy chcę go kupić, albo zdecydować że na pewno nie chcę się z nim wiązać.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #963

    Domyślnie

    Jednakże nieznaczna różnica w tym, co można osiągnąć podczas korzystania z dwukrotnie droższego modelu. Nakłania do refleksji.

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Ja poszedłem do klubu nocnego z Fuji Xt 10 i jasnymi stałkami jako drugie body i nie zrobił on nawet jednego zdjęcia w takich warunkach..
    Więc można tak się dalej licytować
    Litości, ja nie pisałem o Fuji X-T10, tylko o X-T2, a to dwa różne światy jeśli chodzi o AF.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #965

    Domyślnie

    Litości, pisałeś o Fuji i o Olku, więc o Xt 10 też..
    Mają już lampy ze wspomaganiem..? (nie ciągłe białe światło tylko z "predatorem")

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Akurat jeśli chodzi o mnie nie było różnicy dla mnie z wyborem body bo brałem kredyt. Czy to by było 200 czy 400 zł raty to było mi obojetne i świadomie wybrałem d750.
    Świadomie wybrałeś, bo... nie miałeś kasy.
    Na początku jednak chciałbym zaznaczyć, że nigdy nikomu nie zaglądam do potrfela i mogę CIę nawet przeprosić, jeśli poczułeś się niezręcznie.
    Chodzi mi o to, że zaklinamy rzeczywistość i szukamy na siłę wymówek na oczywiste rzeczy: na niektóre rzeczy nas po prostu nie stać.
    yahooo8, gdybyś zarabiał 3 razy mniej, to kupiłbyś D750 czy może jednak D600? Obrazek podobny, funkcjonalność podoba. I tak możemy zejść do D3300.

    D850 to najlepsza puszka w swojej klasie. Koniec i kropka.
    Jest też najdroższa, ale przecież rozmawiamy tutaj o funkcjonalności...

  7. #967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Świadomie wybrałeś, bo... nie miałeś kasy.
    Idąc tym tokiem myślenia, tylko w drugą stronę, każdy z nas, nie posiadających D5, jest po prostu pokrzywdzony, bo go nie stać na prawdziwy aparat...
    Nie wiem jak inni, ale ja kupuję sprzęt tak, żeby spełniał moje oczekiwania, a nie żeby był best of... Raczej rozsądek wygrywa, choć czasem szaleństwo bierze górę, bo szaleństwem był zakup D500. Ale chodzi mi głównie o to, żebym mógł realizować fotograficzne plany, a nie posiadał taki czy inny napis na pasku...
    Co nie zmienia faktu, że D850 to kawał dobrej roboty ze strony Nikona i mówienie że tak nie jest, wypada śmiesznie Ale wierzę też, że komuś może wystarczyć D750 i nie widzi sensu odkładania do D850. Mi wystarczy D700, choć przy spinie i sprzedaży kilku gratów mógłbym D850 kupić... Ale po co...?

  8. #968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    choć przy spinie i sprzedaży kilku gratów mógłbym D850 kupić... Ale po co...?
    Ja bym się chętnie spinał, gdyby ten aparat rzeczywiście był "do wszystkiego", jak się zapowiadał. Ale w świetle chyba niezbyt użytecznych małych/średnich rawów ten aparat będzie raczej aparatem studyjnym / krajobrazowym, reporterskim już chyba średnio. Musiałbym policzyć wagę plików. 12-bit raw z kompresją z D750 waży około 20 MB jeśli się nie mylę. Mam tu sample z D850 o wadze 30 MB, tylko nie wiem czy 14 czy 12 bit i czy bez kompresji. Przyrost 50% to jeszcze nie byłaby tragedia w moim workflow...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #969

    Domyślnie

    Pytanie czy jednak nie lepiej zrobić prawidłowo naświetlone zdjęcia, zamiast wyciągac 3-4ev z cieni na mRAW i czepiać się zafarbów
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Idąc tym tokiem myślenia, tylko w drugą stronę, każdy z nas, nie posiadających D5, jest po prostu pokrzywdzony, bo go nie stać na prawdziwy aparat...
    Ale w tym wątku tylko kilka osób jest "pokrzywdzonych". Reszta stwierdza oczywisty fakt: D850 jest najlepszą puszką w swojej klasie.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie wiem jak inni, ale ja kupuję sprzęt tak, żeby spełniał moje oczekiwania, a nie żeby był best of... Raczej rozsądek wygrywa, choć czasem szaleństwo bierze górę...
    Ależ oczywiście. Nazywa się to pragmatyzmem i ja jestem w tym naprawdę dobry

Strona 97 z 208 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •