Close

Strona 79 z 208 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 2075
  1. #781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    I D850 na DX ma praktycznie tą sama wielkość matrycy więc argument o 1,5 mało trafiony. Jak komuś waga 250g między D750 a D850 robi to proponuję trochę ćwiczeń fizycznych 🤗. I przy D850 jest mRaw a af raczej lepszy niż D750. Nie wspominając o klawiszach, uszczelnieniach itp... Więc dalej pozostanę przy swojej teorii, że D850 będzie lepszy do reportażu niż reszta.
    Krzysztofie zgadzam się, że jest sporo lepszych rzeczy niż inne modele ale właśnie są osoby dla których seperacja z tła iso nie jest ważne a waga przykładowo ma priorytet.
    Co do zastosowania zauważ, że serie reporterskie typu D5, D4, D3 miały i mają małe matryce prawda ? A serie studyjne czy też średnie formaty mają ogromne matryce. A d850 jaką ma ? dlatego samo to pokazuje do czego jest jej główne zastosowanie a to, że da radę w reporterce to jego poboczna opcja. Zatem czy warto kupować body za taką cenę aby korzystać z pobocznej opcji zdjęć ?
    Co innego jak ktoś robi ślub koncerty i robi studio krajobrazy wtedy ta puszka jest wręcz idealna.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  2. #782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Krzysztofie zgadzam się, że jest sporo lepszych rzeczy niż inne modele ale właśnie są osoby dla których seperacja z tła iso nie jest ważne a waga przykładowo ma priorytet.
    Troszkę mi się to nie klei. Piszesz, że robiąc sport czy piłkę poszedłbyś w D500. Jednocześnie twierdzisz też, że wysokie ISO czy separacja nie są priorytetem. Akurat w sporcie są bardzo istotne. Podobnie masa- 250g potrafi być dla Ciebie zaporowe, podczas gdy "sportowy" zestaw to 2500-5000 g. Uwierz, że te 5-10% nie robi żadnej różnicy.

  3. #783
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Zatem czy warto kupować body za taką cenę aby korzystać z pobocznej opcji zdjęć ?.
    Za taką cenę powiadasz. No to D5 i D4 też nie kupi, bo jeszcze droższe. To jakie body masz lepsze od D850 w repo? Same argumenty, że to nie repo. No to jakie mamy w nikonie lepsze reporterskie semipro FX???
    Jest zdecydowanie tańszy D750. I tańszy nie oznacza lepszy. Przypomnę, że na D750 narzekano i to bardzo. Po premierze. Było rozczarowanie, że to nie d700 bis, że to kastrat, wydmuszka, bez 1/8000 itd. itd
    np. http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3432756

  4. #784

    Domyślnie

    Przeczytałem co napisaliście i się baardzo zmartwiłem. Chciałem kupić D850 do focenia samolotów, ale one w studio nie latają więc się nie nada.
    D810 była do foto-loto dobrą puszką, jedynie jej brakowało trochę fps, myślę że D850 będzie bardzo dobrą .
    Jak komuś ten kg ciąży to faktycznie niech poćwiczy.
    Do D5 na pewno nie startuje z AF bo wtedy D5 nie miał by sensu istnieć.
    Jak zwykle część rozsądnych wywodów, a Ci co nie mają zamiaru kupić - narzekają .
    W Szwajcarii na razie nie dostępny, nawet dla tych co zamówili miesiąc temu - może za 2-3 miesiące to się zmieni - tak więc wrócę bez D850 .

  5. #785

    Domyślnie

    yahooo8 ja nie mówię, że warto go kupić do takich czy innych zastosowań. Każdy sam to ocenia i wie ile chce wydać na body. Dla tego wspomnialem, że Nikon ma też inne FX. Ja tylko dziwię sie nażekaniu, że nie nadaje się do reportażu. Nikt realnie nie umie mi odpowiedzieć dla czego. To że ma sporą matrycę? W D810 mRaw był do bani i ten argument przemawiał do mnie. Tu jest inaczej i uważam, że jest to obecnie najbardziej uniwersalny aparat i lepiej czy gorzej, ale poradzi sobie z każdym zadaniem. Czy jest wart swojej ceny, o tym nie dyskutuje, bo każdy ma różne priorytety finansowe. Ja porównuje czystą specyfikację aparatu.

  6. #786

    Domyślnie

    Lepiej bądź gorzej to każdy aparat sobie poradzi. W końcu każdym można zrobić zdjęcia lepsze lub gorsze. Pomimo, że nie jestem nim zainteresowany (w tej cenie wolę co innego) to jednak na spokojnie stwierdzam, że zapowiada się wyjątkowo udany sprzęt. I powtórzę- ci którzy chcą to go kupią, a reszta będzie wymyślać...

  7. #787

    Domyślnie

    Przykre jest to, że ta dyskusja prowadzona jest tak naprawdę przez pryzmat braku kasy. Gdyby ta puszka kosztowała ile kosztuje na zachodzie, czy ok. 3300 (zł), to każdy z nas kupiłby i cieszył się super sprzętem. A tak to próbujecie zaklinać rzeczywistość, ze za duży, za ciężki, siaki i owaki. Po prostu nie stać was/nas na to i stąd te bzdury. A przecież to jest tylko aparat, tak samo jak samochód średniej klasy. On jest produkowany w cenie normalnych pieniędzy, dla normalnych ludzi z normalnymi zarobkami.
    Gdzieś tam pewnie w innym kraju z zarobkami kilku $$$ na miesiąc ludzie piszą na forach, że po co D90, skoro jest D3300 i też robi świetne zdjęcia.

  8. #788

    Domyślnie

    Gdybym teraz stał przed wyborem nowych korpusów to zdecydowanie kupiłbym D850 - dwie sztuki z gripami.
    ISO64, DR, 1/8000s, 9FPS, świetny AF, mRAW. Sprzęt do studia, na stadion i do zrobienia każdego reportażu.

    Ale nie stoję przed wyborem, więc nie kupię
    D814 | 12-300/1.4-4

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Przykre jest to, że ta dyskusja prowadzona jest tak naprawdę przez pryzmat braku kasy. Gdyby ta puszka kosztowała ile kosztuje na zachodzie, czy ok. 3300 (zł), to każdy z nas kupiłby i cieszył się super sprzętem. A tak to próbujecie zaklinać rzeczywistość, ze za duży, za ciężki, siaki i owaki. Po prostu nie stać was/nas na to i stąd te bzdury. A przecież to jest tylko aparat, tak samo jak samochód średniej klasy. On jest produkowany w cenie normalnych pieniędzy, dla normalnych ludzi z normalnymi zarobkami.
    Gdzieś tam pewnie w innym kraju z zarobkami kilku $$$ na miesiąc ludzie piszą na forach, że po co D90, skoro jest D3300 i też robi świetne zdjęcia.
    Gdyby ona kosztowała tyle, ile na zachodzie czyli 3300$ to już by nie było problemu

  10. #790

    Domyślnie

    Czy ta różnica w cenie jest tak istotna w perspektywie 2-4 letniej amortyzacji sprzętu?

Strona 79 z 208 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •