Close

Strona 65 z 208 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 2075
  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    O pracy i przyjemności nie ma co dyskutować bo 850 go bije...
    I znów nie rozumiem co masz na myśli... Nie miałem D850, fakt, ale ma tą samą budowę co D500, głęboki, wygodny chwyt, duży, okrągły wizjer, szybkość działania raczej podobna... Jak się ma patrzenie przez wizjer w D850 w trybie DX, do tego co jest w D500? Rozkład punktów AF, który w D500 pokrywa cały kadr? Też mnie to ciekawi, ale chyba nie powiedziałbym że D500 przegra w całej linii. Porównaj i opisz

  2. #642

    Domyślnie

    Jak tam " test poruszen", wypada. Jak wrazenia ogolne i na tle innych body, ktore uzywales?
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 17-09-2017 o 17:17
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #643

    Domyślnie

    Darek Breś, Twoje zdjęcie koguta na flickr'u w albumie "Zoo Wawa Testy D850" wykonane N200-500 przy iso 2500 jest nieodszumione/odszumione? Jaki poziom odszumiania miałeś ustawiony w puszce przy wykonywaniu tego zdjęcia?

    Szczegółowość/detale na fotkach z D850 mnie osobiście fascynują...

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Jaki poziom odszumiania miałeś ustawiony w puszce przy wykonywaniu tego zdjęcia?
    Jeśli to nie są "czyste" jpg tylko wywoływane softem "pozanikonowskim" to odszumianie z aparatu nie ma znaczenia.

  5. #645
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakby tak było to by nie robili przekaźnika WT-7,...
    WT-7 robiono wcześniej, mogliby teraz dać coś extra w samym body. Życzeniowe myślenie, wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Czy tylko ja chce mieć ekran o jak najmniejszej rozdzielczości, bo na takim najlepiej widać wszystkie poruszenia/nietrafienia z ostrością?
    Nie tylko ty. Ja tez bardzo często sprawdzam. Trzeba będzie sobie ustawić na środku wybieraka powiększenie 200%.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ..minusem 810 były ogromne ... i spore szumy już na iso 1600.
    Trochę przesadzasz. Na 1600 można spokojnie pracować.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    ..Natomiast uważam, iż jest to nadal aparat dedykowany dla osób potrzebujących ogromnej matrycy i super jakości na niskim iso. ...
    Natomiast reporterka jest dorzucona dodatkowo do tego aparatu. Trzeba zmniejszać rawy i tu tracimy jakość gdyż wtedy są one z kompresją i 12 bit co już oznacza, że to nie jest naturalne środowisko tego aparatu.
    To tak jakby kupić Porsche i mówić, że to auto na zakupy i rodzinne. Oczywiście wsadzisz zakupy do minimalnego bagażnika ale to nadal auto sportowe. .
    Porsche robi też Cayenne, nie tylko 911. I to jest dobra analogia. D5 jest jak 911 - ale dużo towaru to nią nie powiedziesz D810 można dużo i szybko.
    Co do reporterki - ze specyfikacji wynika, że jest bardzo OK, najlepiej z dotychczasowych semipro. I nie ma co się spodziewać, że następcy D750 czy D610 (nie wie co będzie kontynuowane, czy obie linie?) to nie będą miały startu do D850.
    Zdaje się, że chcesz sobie wybić z głowy zakup tego aparatu

  6. #646
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    WT-7 robiono wcześniej, mogliby teraz dać coś extra w samym body. Życzeniowe myślenie, wiem.
    Temat wifi w wykonaniu nikona to temat rzeka i niestety nie ma tu usprawiedliwienia, to co wciska nikon usprawiedliwiając brak normalnego wifi trudno zrozumieć.
    Wysyłanie z karty na kompa to przecież banał, wystarczy prosta aplikacja na pc/mac plus opcja w menu czy nawet podpięcie tego pod przycisk jak ktoś chce i sprawa załatwiona, takie coś mają nawet szajsungi NX od wielu lat, wciskasz guziora i lecia automatycznie materiał na kompa, nie ważne że może to trwać długo i może być zawodne plus zabezpieczenie sieci, ale jest i potwierdza że da się zrobić prosto.

  7. #647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    WT-7 robiono wcześniej, mogliby teraz dać coś extra w samym body. Życzeniowe myślenie, wiem.

    Nie tylko ty. Ja tez bardzo często sprawdzam. Trzeba będzie sobie ustawić na środku wybieraka powiększenie 200%.

    Trochę przesadzasz. Na 1600 można spokojnie pracować.

    Porsche robi też Cayenne, nie tylko 911. I to jest dobra analogia. D5 jest jak 911 - ale dużo towaru to nią nie powiedziesz D810 można dużo i szybko.
    Co do reporterki - ze specyfikacji wynika, że jest bardzo OK, najlepiej z dotychczasowych semipro. I nie ma co się spodziewać, że następcy D750 czy D610 (nie wie co będzie kontynuowane, czy obie linie?) to nie będą miały startu do D850.
    Zdaje się, że chcesz sobie wybić z głowy zakup tego aparatu
    Nie, jak i tak sobie kupię kiedyś ale do zastosowań studyjnych i komercyjnych. Do reporterki wolę lekkie fajne d750. Zapytam inaczej co do reporterki w d850 jest ciekawszego niż d750 (poza szybkością bo ta w 750 jest dla mnie ponadto) ? Dla mnie spokojnie to starczy. D850 sobie kupię za trochę lat jak będę potrzebował ogromniastych plików. Wtedy jak najbardziej. Jak na razie nie ma tam nic co by mnie przekonywało do przejścia na 46mln matrycę. Aby nie było uważam d850 za świetne body ale nie każdy potrzebuje tych bajerów. D750 ma wszystko czego potrzebuję, nie brakuje mi niczego, żadnych focus stackingów, rekordów prędkości, ogromnych plików a ISO w d750 jest jedne z najlepszych więc też mi to nie potrzebne, nie mówiąc o filmowaniu z którego nigdy w życiu nie skorzystałem bo od tego mam kamerę. Po prostu nie każdy korzysta z bajerów i wodotrysków no i do tego 17 tyś vs w moim przypadku 8 tyś, które mi starcza w 100%. Gdyby nie potrzebował pełnej klatki tylko trzaskał zwierzaki lub sam sport to bym zapewne wybrał d500, które jest fenomenalną puszką.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Zapytam inaczej co do reporterki w d850 jest ciekawszego niż d750 (poza szybkością bo ta w 750 jest dla mnie ponadto) ?
    Było już. Pozwolę sobie zacytować:

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    co do 750, taa, tańsza, dobra alternatywa, ale mocno okrojona. Tak czy siak wg. mnie w starciu z D850 przegrywa.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Co masz konkretnie na myśli?
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Af, budowa, guzikologia, wizjer, wszystko to co stanowi przyjemność obsługi.
    Samo spojrzenie w wizjer daje ci pięść w nos.

  9. #649
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Yahooo8 - w czym jest lepszy, czy w czym lepszy dla Ciebie - to dwa różne pytania. AF i fps to dwa podstawowe parametry reporterskiego body.
    Ja sie bardzo cieszę ze D850 ma małe! pliki i nie będę miał żadnych kompleksów gdy będę z nich korzystal. Dzięki temu nie będę musiał nosić drugiego body, do którego zakupu się zresztą jeszcze nie zmusiłem (tzn m drugie ale DX). Radzę sobie robiąc niechętnie duże pliki w D800.

  10. #650

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    I znów nie rozumiem co masz na myśli... Nie miałem D850, fakt, ale ma tą samą budowę co D500, głęboki, wygodny chwyt, duży, okrągły wizjer, szybkość działania raczej podobna... Jak się ma patrzenie przez wizjer w D850 w trybie DX, do tego co jest w D500? Rozkład punktów AF, który w D500 pokrywa cały kadr? Też mnie to ciekawi, ale chyba nie powiedziałbym że D500 przegra w całej linii. Porównaj i opisz
    Punkty af ma masakrycznie duże, a tym samym mniej precyzyjne na mniejszych obiektach. Rozmieszczenie ich po całej szerokości tez wg. mnie nie trafione, bo skrajne krzyżowe, najbardziej potrzebne są nie wykorzystywane, bo kto focusuje na krawędź kadru?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jak tam " test poruszen", wypada. Jak wrazenia ogolne i na tle innych body, ktore uzywales?
    "olałem" temat bo jest to bez sensu test. Jeden utrzyma 1/10 na 35 inny potrzebuje 1/100.
    Test wpływu tłumienia lustra przy takiej matrycy miałby sens.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Darek Breś, Twoje zdjęcie koguta na flickr'u w albumie "Zoo Wawa Testy D850" wykonane N200-500 przy iso 2500 jest nieodszumione/odszumione? Jaki poziom odszumiania miałeś ustawiony w puszce przy wykonywaniu tego zdjęcia?

    Szczegółowość/detale na fotkach z D850 mnie osobiście fascynują...
    Nic nie odszumiałem w nich. Warunki były słabe, zachmurzenie i ciemno trochę, więc musiałem wykręcić to iso 2500

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Trochę przesadzasz. Na 1600 można spokojnie pracować.
    No można, być może muszę poluzować z tą gładkością zdjęć.

Strona 65 z 208 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •