Close

Strona 64 z 208 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 2075
  1. #631
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Baby king

  2. #632

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    D850 już nie jest tylko studyjny, pokonał D810, D750 i stawiam flaszkę że pokona D500. Przejechałem dziś klubówkę tylko na nim i rawy średnie, spokojnie sobie radzi.
    czy miałeś okazję korzystać ze snapbridge? czy to wkońcu działa rozsądnie?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #633

    Domyślnie

    Czy podczas pracy w studio da radę przesyłać po Wi-Fi podgląd zdjęć na kompa?

  4. #634
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby tak było to by nie robili przekaźnika WT-7, niestety ale snapbridge to upośledzony pomysł, rozumiem jakby aplikacje mobilne dawały duże możliwości ale tak nie jest.

  5. #635

    Domyślnie

    Dziś znajomy znajomego ojca brata syna zięć, który jest pilotem przywiózł mi d850 z US. Pierwsze wrażenia po przesiadce z 5DSR i d810: w końcu wygoda trzymania (szczególnie na mały palec) taka sama jak w Canonie i wreszcie jakość i rozdzielczość ekranu LCD zbliżona do Canona (w d810 ekran to porażka, dla osób przesiadających się z Canona). Odchylany ekran pracuje bardzo przyjemnie, bez luzów, ale niestety mnie on do niczego nie jest potrzebny bo nie używam LV.

  6. #636

    Domyślnie

    Może i jest wt-7, ale przy tej cenie zostanę przy kablu

  7. #637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz el. YKS Zobacz posta
    Wreszcie jakość i rozdzielczość ekranu LCD zbliżona do Canona (w d810 ekran to porażka, dla osób przesiadających się z Canona).
    Czy tylko ja chce mieć ekran o jak najmniejszej rozdzielczości, bo na takim najlepiej widać wszystkie poruszenia/nietrafienia z ostrością?

  8. #638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    D850 już nie jest tylko studyjny, pokonał D810, D750 i stawiam flaszkę że pokona D500. Przejechałem dziś klubówkę tylko na nim i rawy średnie, spokojnie sobie radzi.
    Żebyście źle mnie nie zrozumieli. Oczywiście d850 poradzi sobie w każdej sytuacji w to akurat wierzę. Natomiast uważam, iż jest to nadal aparat dedykowany dla osób potrzebujących ogromnej matrycy i super jakości na niskim iso. Czuje się jak ryba w wodzie w studio czy sesjach plenerowych czy też produktówce lub robieniu krajobrazów.
    Natomiast reporterka jest dorzucona dodatkowo do tego aparatu. Trzeba zmniejszać rawy i tu tracimy jakość gdyż wtedy są one z kompresją i 12 bit co już oznacza, że to nie jest naturalne środowisko tego aparatu.
    To tak jakby kupić Porsche i mówić, że to auto na zakupy i rodzinne. Oczywiście wsadzisz zakupy do minimalnego bagażnika ale to nadal auto sportowe.
    Kategorie u Nikona były dość proste. Jednocyfrówki typu D5 typowy wypasiony na maksa wół reporterski i jest w tym najlepszy bez dwóch zdań. Serie d8xx to studyjne komercyjne body do przeróżnych sesji z dużą matrycą gdzie jest to potrzebne a seria d7xx to połączenie obu aby stworzyć uniwersalne fajne body i do studia i do reportażu z okrojonymi parametrami z dwóch wyższych serii.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #639

    Domyślnie

    Nie rozumiem marudzenia o utratę jakości przy mniejszych rawach. Używa się ich głównie w reporterce, czyli tam gdzie najczęściej większe ISO. To też oznacza spadek rozpiętości tonalnej i tu 12 lub 14 bit daje ten sam obraz. Ten zabieg zmniejsza wielkość zdjęcia jak sama zmiana na mały raw. Jak komuś się to nie podoba ma duże rawy.

  10. #640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale jeżeli mówimy o możliwościach matrycy, szumie, wysokim iso, czy nawet poprawionym zapewnie algorytmie AF, to jest to oczywiste. Jednak z pewnością 10 klatek na sekundę nie wciśnie Myślę, że ciężko jest je zestawić obok siebie i uznać do czego który jest lepszy. D500 jest królem DX, D850 pół-królem FX
    O pracy i przyjemności nie ma co dyskutować bo 850 go bije, jedna klatka więcej to jest nic i tak część ląduje w koszu przy serii. Ja piszę o jakości w tym momencie, czyli np. crop vs crop. Crop vs zmniejszony z fx. Nie piszę w 100% bo test przede mną.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    czy miałeś okazję korzystać ze snapbridge? czy to wkońcu działa rozsądnie?
    Nie używam tego. Nawet nie wiem co to.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Żebyście źle mnie nie zrozumieli. Oczywiście d850 poradzi sobie w każdej sytuacji w to akurat wierzę. Natomiast uważam, iż jest to nadal aparat dedykowany dla osób potrzebujących ogromnej matrycy i super jakości na niskim iso. Czuje się jak ryba w wodzie w studio czy sesjach plenerowych czy też produktówce lub robieniu krajobrazów.
    Natomiast reporterka jest dorzucona dodatkowo do tego aparatu. Trzeba zmniejszać rawy i tu tracimy jakość gdyż wtedy są one z kompresją i 12 bit co już oznacza, że to nie jest naturalne środowisko tego aparatu.
    To tak jakby kupić Porsche i mówić, że to auto na zakupy i rodzinne. Oczywiście wsadzisz zakupy do minimalnego bagażnika ale to nadal auto sportowe.
    Kategorie u Nikona były dość proste. Jednocyfrówki typu D5 typowy wypasiony na maksa wół reporterski i jest w tym najlepszy bez dwóch zdań. Serie d8xx to studyjne komercyjne body do przeróżnych sesji z dużą matrycą gdzie jest to potrzebne a seria d7xx to połączenie obu aby stworzyć uniwersalne fajne body i do studia i do reportażu z okrojonymi parametrami z dwóch wyższych serii.
    W przypadku 810 nawet bym nie jęknął że to studio i landszafty. 850 już ma wiele elementów które dysponują go, jak to określił Sobolewski z nikona: "godnego następcy D700" a wiadomym jest do czego używaliśmy tego body.
    12 bit czy 14 bit w reporterce nic nie znaczy yahoo8. Podstawowym minusem 810 były ogromne pliki, mała responsywność, powolność i spore szumy już na iso 1600.
    Obecnie mamy szybkość, responsywność (nie ma tego laga w serii pod spustem), mniejsze pliki do wyboru (46, 24 i 11 Mpx) i mniejsze szumy.
    D7xx to nie jest uniwersalne body, to okrojone wersje puszek z pro obecnie. Parametry na to wskazują jak i budowa.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 17-09-2017 o 14:15

Strona 64 z 208 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •