Close

Strona 5 z 208 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2075
  1. #41

    Domyślnie

    Dobrze się czujesz? Wiesz jakie pliki są umieszczane w AP ( jedna z największym światowych agencji foto )? Ok. 2MB. Wszystkim to wystarcza. Ale nie polskiemu specowi od ślubów. Cha, cha, cha

  2. #42
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Żeby Wam tak słodko nie było z tymi małymi rawami... - "Średnie i małe pliki RAW są w formacie 12-bitowym z kompresją bezstratną"
    Czyli idealnie
    Cytat Zamieszczone przez pawulon Zobacz posta
    12-bitowe średnie i małe RAWy - porażka
    To praktycznie zabija tą funkcję i uniwersalność...
    ??? No patrz. A ja najwięcej robię w jpg RAWy praktycznie wyłącznie 12 bit skompresowane. 14 bit robię od dużego święta (2x w roku).
    OK, zaznaczam, że to moje preferencje, ale nie rozumiem np. narzekania (na portalu optyczne w komentarzu) na to, że jest kompresja bezstratna - przecież to zaleta. Jak można narzekać na zaletę???

    Dla mnie puszka prawie idealna. Aż się dziwię, że mogę narzekać jedynie na zapewne słaby AF w filmowaniu. No i na karty pamięci. Brak guzika L, ale on był tylko w jednocyfrowcach, do modelu D3s, teraz go już nie ma nawet w nich. Na szczęście można to przypisać do guzika funkcyjnego. Brak lampy wbudowanej - w sumie używałem jej jako sterownika CLS, od święta, teraz trzeba będzie z tego wybrnąć inaczej.
    Patrząc na aparat z góry to ma głębszy uchwyt - to dobrze.
    Coś musieli schrzanić, tylko jeszcze nie wiem co Bo to body 2 w 1, a ja generalnie wierzę w specjalizację, a nie w uniwersalność. Dziwny aparat, bo nie bardzo będzie potem co dodawać.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2017 o 10:16

  3. #43

    Domyślnie

    Odnośnie możliwości wideo, bardzo dużo jest tutaj:



    ps. Tylko Nikon mógł dać film o ficzerach wideo w 480p. Boshhhh

    Zobaczcie też inne filmy na tym kanale. Jest tam dużo rzeczy o D850.

  4. #44
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cena mnie zaskoczyła, nie przypuszczałem że zrobia taka samą jak D810, ludzie byli gotowi nawet na o jakieś 300-500$ więcej.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawulon Zobacz posta
    12-bitowe średnie i małe RAWy - porażka
    To praktycznie zabija tą funkcję i uniwersalność...
    Uhu... zaczyna się. W zimie za zimno, w lato za ciepło, jesień za dużo liści spada...

    kupując aparat za 15,000zł cóż za problem dorzucić do dysku SSD na którym się będzie ogarniać materiał + jakieś dyski HDD do archiwizowania - taki dysk 2 TB to teraz 300zł. Dysk SSD 480GB 650zł. Dysk 2.5 cala zewnętrzny pod USB 2TB ostatnio kupowałem za 329zł - może pójść na zapas tego 2TB. Jeśli ktoś robi śluby, lub cokolwiek w fotografii zawodowej, to przecież oprócz body, inwestuję też stanowisko do obrabiania zdjęć.
    Czas leci, dyski większe, komputery szybsze. Ale tak jest, jeśli ktoś obrabia zdjęcia na 5 letnich laptopach - bezsensu żeby narzekał na to że mu wolno chodzi i obwiniał firmę produkującą taki aparat. Tak samo jak narzekania z kolorem, większość osób ciśnie na jakiś marketowych monitorach lub lapkach, i wina zrzucana jest na aparat Hmmm?

    Zajbisty aparat! szkoda że 3200Eurosów na rynku a u nas jak zwykle wincyj
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 24-08-2017 o 10:46

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Cha, cha te RAWY do netu robisz? Czy może jakieś mega wydruki? Szkoda, że nie byłeś na mojej wystawie w Muzeum Ziemi PAN, gdzie pokazywałem zdjęcia 70x100 i 200x100 cm zrobione Nikonem D300s. Wszystkim szczęki opadły, że można dobrze zrobić z 12Mpx. Tu ukłon w stronę laboratorium Holy-Art z Warszawy Produceni powinni iść raczej w stronę poprawiania matryc pod względem ISO czy dynamiki, ale w zakresie 12-21Mpx. 99% użytkowników nie potrzebuje takich rozdzielczości, a jak kupi z niewiedzy taki sprzęt, to zaraz się okaże, że komputer nie wyrabia, że dyski za małe etc. Ale wiadomo, że w sklepie na półce lepiej wygląda 45 Mpx niż marne 12 czy 18
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Dobrze się czujesz? Wiesz jakie pliki są umieszczane w AP ( jedna z największym światowych agencji foto )? Ok. 2MB. Wszystkim to wystarcza. Ale nie polskiemu specowi od ślubów. Cha, cha, cha
    Nie do netu. Dla młodych. Cha cha. Co z tego że z D300s się da zrobić wydruk 200x100? Idąc dalej w stronę granic możliwości można rzec, że szkłem można tyłek podetrzeć. Co to zmienia? D850 ma 11mpix, ma też 25mpix jeśli nie potrzeba 45 w reportażu. Ja akurat robię też zdjęcia reklamowe, więc mi mpix się przydają. Komu innemu nie muszą. Masz coś do tego? Ktoś narzekał na 12bit skompresowane, podałem kontrargument że duże pliki wcale nie są takie straszne w obróbce i można je później zmniejszyć zyskując na jakości więc wcale nie ładować klientowi 45mpix. Masz coś do tego? Coś źle napisałem? To że Tobie wystarczy D300s do fotografowania d... pawiana nie znaczy że potrzeby wszystkich wokół na foceniu pawianów się kończą. Cha cha.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 24-08-2017 o 10:39
    ;]

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To 12bit i tak lepsze niż 14bit w canonie, jakby nie patrzeć to ta matryca daje w pełni funkcjonalne DX 24Mpix, czyli można podpinać np sigmy art 1.8/18-35 i 1.8/50-100 co daje niesamowitą alternatywę.

  8. #48

    Domyślnie

    Jeśli tylko da się filmować na dwa sloty jednocześnie... to faktycznie aparat niemal idealny. Gdyby jeszcze był produkowany w Japonii, jak amatorskie puszki Canona...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #49

    Domyślnie

    W DX ma 5,408 x 3,600: 19.4mpix.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 24-08-2017 o 10:46

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    A mi to np. zwisa i powiewa. Małe RAWy są do reportażu, nie każdy potrzebuje 14 bit i bez kompresji. Fajnie by było, gdyby było inaczej, ale jest jak jest i nie jest źle.
    Lepsza taka opcja, niż żadna, w sensie gdyby w ogóle nie było małych rawów.
    święta racja.

Strona 5 z 208 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •