Close

Strona 146 z 208 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 451 do 1 460 z 2075
  1. #1451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Nic mi nie musisz udowadniać - ja powołałem się na OFICJALNE TESTY D 850 i Fuji XT1 na "optyczne pl. " i jak nie wierzysz w ich uczciwość to twoja sprawa, mogę tylko współczuć tym, którzy wydali poi 17 tys. pln i mają słabszą matrycę niż w modelu aparatu z przed czterech lat.
    A tak na marginesie - gdyby Nikon nie zgadzał się z wynikami testu na "optyczne pl." to na pewno żądał by sprostowania, wyrzucenia testu D850 i doprowadził by "optyczne pl" do bankructwa -dlaczego a właśnie dlatego, że ewentualne nierzetelne działanie "optycznych pl." można by przyjąć jako działanie na szkodę Firmy NIKON.
    Ty tak na poważnie?

    Wysłane z mojego BBD100-1 przy użyciu Tapatalka
    D5 + .

  2. #1452

    Domyślnie

    To w sumie nie jest pierwszy wątek w którym kolega Andrzej próbuje przekonywać posiadaczy innych systemów jak bardzo się mylą i ile przepłacili za swoje beznadziejne zabaweczki. Nawet argumenty te same. Jeśli mogę coś poradzić to sugeruję przytaknąć, pokajać się a najlepiej jeszcze skrobnąć w temacie o fujku jakąś laurkę np: na temat wyższości X-T1 na Hasselbladem.

  3. #1453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    którzy wydali poi 17 tys. pln i mają słabszą matrycę niż w modelu aparatu z przed czterech lat.
    @andrzej_abc Nie lubię obrażać ludzi, ale jakim trzeba być tumanem by nie rozróżniać śmiesznej matrycy 16mpx w fuji od 45mpx w d850? Matryca ma ~3x więcej pikseli, generuje fenomenalny obrazek ze świetną dynamiką, aparat zdobywa masę wyróżnień i wciąż znajdą się janusze, próbujący racjonalizować swoją niemożność finansową do nabycia danego sprzętu takimi nonsensami.

    Btw. Bentley też jest wg. Ciebie do kitu bo a) nie ma LPG w standardzie b) dużo pali c) jest bezsensownie drogi d) ma mały bagażnik?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #1454

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3907_7.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	8672
    4 nesesery z brylantami i torba z kokaina to "maly bagaznik"? I jeszcze miejsce ma kolega na pare plikow frankow szwajcarskich... "maly bagaznik"...
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #1455

    Domyślnie

    andrzej_abc mogę tylko współczuć Ci, że wydałeś tyle kasy na Fuji XT1. Taka Practica MTL5 i dobra klisza bije rozdzielczością i szumami takie Fuji, a aparaty skrzynkowe to są poza zasięgiem XT1 .
    Ogarnij się, bo testy obojętnie jakie są tylko poglądowe; ja za to ufam temu co sam zrobię i zobaczę .

  6. #1456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    @andrzej_abc Nie lubię obrażać ludzi, ale jakim trzeba być tumanem by nie rozróżniać śmiesznej matrycy 16mpx w fuji od 45mpx w d850? Matryca ma ~3x więcej pikseli, generuje fenomenalny obrazek ze świetną dynamiką, aparat zdobywa masę wyróżnień i wciąż znajdą się janusze, próbujący racjonalizować swoją niemożność finansową do nabycia danego sprzętu takimi nonsensami.

    Btw. Bentley też jest wg. Ciebie do kitu bo a) nie ma LPG w standardzie b) dużo pali c) jest bezsensownie drogi d) ma mały bagażnik?
    Teu weź coś na uspokojenie, bo jak widzę to już pianę toczysz - ja widzę różnicę w między matrycą 16 a 45 mpx, ja nie neguję, że matryca w D850 jest dobra, ale zainteresowały mnie wyniki jakie rejestruje ta matryca, jeżeli chodzi o poziom szumu.
    Podałem linki do testu, i ty jak rozumiesz co ja piszę i "nie jesteś tumanem" to odnieś się do tych wyników z testów na "optyczne pl"
    Ja nie tworzę tu własnych teorii, ale chciałem zobaczyć co środowisko "foto" powie na takie wyniki i różnice jak w testach opublikowanych na "optyczne pl."
    Jeżeli my (normalni zjadacze chleba) nie wykonujemy testów laboratoryjnych to chyba możemy powoływać się i porównywać sprzęt na podstawie firm, osób, które takie testy wykonują. I TYLE W TYM TEMACIE.

  7. #1457

    Domyślnie

    andrzeju_cba,
    analizowales sobie porownanie z linka od Pawla Pawlaka ?
    ...jakis komentarz

  8. #1458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Nic mi nie musisz udowadniać - ja powołałem się na OFICJALNE TESTY D 850 i Fuji XT1 na "optyczne pl. " i jak nie wierzysz w ich uczciwość to twoja sprawa, mogę tylko współczuć tym, którzy wydali poi 17 tys. pln i mają słabszą matrycę niż w modelu aparatu z przed czterech lat.
    A tak na marginesie - gdyby Nikon nie zgadzał się z wynikami testu na "optyczne pl." to na pewno żądał by sprostowania, wyrzucenia testu D850 i doprowadził by "optyczne pl" do bankructwa -dlaczego a właśnie dlatego, że ewentualne nierzetelne działanie "optycznych pl." można by przyjąć jako działanie na szkodę Firmy NIKON.

    zeby z testow rzeczywiscie skorzystac , nalezy bardzo dobrze znac podstawy i oczywiscie rozumiec sam test.
    Inaczej jest to powtarzanie mantry .
    I- nterpretacja bedzie bledna.


    z deprowiev sciagnalem sfotografowane tam tablice dla obu aparatow dla 200 iso

    w jpegu , gdyz nie chcailo mi sie wolac rawow.
    z tablic odczytalem poziom szumow

    dla 3 przypadkow :

    1. d850
    2. d850 odszumiony ( jpeg w PS - czyli najgorszy sposob odszumiania, tak sie nie robi , gdyby zrobic prawidlowo , wynik bylby zdecydowanie lepszy )
    3. f xt1

    wyniki w wykresie - to jest miarodajny pomiar szumu , poziom szumu w funkcji luminancji - tutaj dla 200 ISO . dla 6400 iso juz mi sie nie chcialo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szumy.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	8675

    dla porownania rozdzielczosc obrazowania w 100 % , d850 po tym paskudnym odszumiania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d850.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	258,0 KB
ID:	8676

    f xt1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xt1.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	110,3 KB
ID:	8677




    szumy i rozdzielczosc to naczynia polaczone.

    to nie jest roznica klasy.

    to jest roznica 100 klas.

    Zgadnij na korzysc ktorego aparatu ?
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 05-05-2018 o 18:22

  9. #1459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Podałem linki do testuE.
    @andrzej_abc, podany został też link do innego testu, wg. mnie bardziej miarodajnego, gdyż pozwala porównać obraz zarejestrowany w różnym świetle, dodatkowo w różnych kolorach/odcieniach (a jak wiadomo różne matryce szumią inaczej w kolorze, w czarnym, w szarościach itd.)... Poza tym warto mieć na uwadze nie tylko sam szum, ale i jego strukturę oraz szczegółowość zaszumionego obrazu. I właśnie te cechy wpływają na docelową jakość obrazu, która w Fuji jest słaba.

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    andrzeju_cba,
    analizowales sobie porownanie z linka od Pawla Pawlaka ?
    ...jakis komentarz
    To podobny link jak ten co wklejałem wcześniej (inne światło), więc chętnie poczytam wnioski...

  10. #1460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    andrzeju_cba,
    analizowales sobie porownanie z linka od Pawla Pawlaka ?
    ...jakis komentarz
    Tak analizowałem i stwierdzam, że te wycinki mają się "ni jak " do rzeczywistości - dlatego wklejam zdjęcia na wysokim iso zrobione Fuji XT1 bez jakichkolwiek przygotowań i zabiegów - PROSTO Z PUSZKI

    JPG ISO 6400

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4761.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	6,55 MB
ID:	8690

    RAF ISO 6400

    DSCF4761.RAF

    JPG ISO 6400

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4764.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	6,60 MB
ID:	8695

    JPG ISO 12800

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4765.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	6,62 MB
ID:	8697

    JPG ISO 25600

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4766.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	6,67 MB
ID:	8698

    JPG ISO 51200

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4768.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	6,52 MB
ID:	8699

Strona 146 z 208 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •