Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
Paweł
Ale po tygodniu w terenie z D5 i mając długie doświadczenie z użytkowania z D4/s masz swoje subiektywne, osobiste i wyrobione zdanie na temat D5?
Chodzi mi o takie wrażenie np. jak przejście z d700 na d800 kiedy już wiesz wszystko mimo krótkiego używania danej puszki.
Więc proszę o subiektywne wrażenia.
No niestety, w okresie kiedy miałem D5 nie było co focić w terenie, dlatego nie powiem jak to wygląda w "naszej" fotografii. ja odczułem różnicę w szysbkości ostrzenia między D4 a d5, natomiast jeszcze większe wrażenie zrobiło na mnie ilość zdjęć nie ostrych. W D5 po prostu nie mal nie było takowych.
Także mogę powiedzieć że D5 ostrzy szybciej niż d4 i d4s, natomiast odsetek nie idealnie trafionych zdjęć jest najmniejsze w D5, potem w d4s a największy w D4. Jest to na tyle istotna różnica że robiąc "akcję" można ją łatwo odczuć (cały czas pomimo tego że d4 ma najwolniejszą serię z całej trójki)
Poza tym, D5 i D4s mają ostrzejszy obrazek niż D4 - D5 jest chyba najostrzejszy. To są różnice które nie zawsze mają zacznie, ale przy wysokim iso, kiedy dobrze sprecyzowane detale i krawędzie pozwalają efektywniej odszumić bez utraty detali, ma to znacznie.
Generalnie, jeśli miałbym wolne środki zamieniłbym D4s na D5 - mimo gorszego iso 100