Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Paweł
    Ale po tygodniu w terenie z D5 i mając długie doświadczenie z użytkowania z D4/s masz swoje subiektywne, osobiste i wyrobione zdanie na temat D5?
    Chodzi mi o takie wrażenie np. jak przejście z d700 na d800 kiedy już wiesz wszystko mimo krótkiego używania danej puszki.
    Więc proszę o subiektywne wrażenia.
    No niestety, w okresie kiedy miałem D5 nie było co focić w terenie, dlatego nie powiem jak to wygląda w "naszej" fotografii. ja odczułem różnicę w szysbkości ostrzenia między D4 a d5, natomiast jeszcze większe wrażenie zrobiło na mnie ilość zdjęć nie ostrych. W D5 po prostu nie mal nie było takowych.
    Także mogę powiedzieć że D5 ostrzy szybciej niż d4 i d4s, natomiast odsetek nie idealnie trafionych zdjęć jest najmniejsze w D5, potem w d4s a największy w D4. Jest to na tyle istotna różnica że robiąc "akcję" można ją łatwo odczuć (cały czas pomimo tego że d4 ma najwolniejszą serię z całej trójki)
    Poza tym, D5 i D4s mają ostrzejszy obrazek niż D4 - D5 jest chyba najostrzejszy. To są różnice które nie zawsze mają zacznie, ale przy wysokim iso, kiedy dobrze sprecyzowane detale i krawędzie pozwalają efektywniej odszumić bez utraty detali, ma to znacznie.
    Generalnie, jeśli miałbym wolne środki zamieniłbym D4s na D5 - mimo gorszego iso 100
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Czyli w tle takich porównań typu D5-D4 to D3 już w ogóle jest staruszkiem technologicznym?

  3. #13

    Domyślnie

    nie, po prostu wypada gorzej
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Na mnie jako usera D4s, D5 zrobił wrażenie na bocznych punktach. Wreszcie można je stosować bez gubienia ostrości.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Czyli w tle takich porównań typu D5-D4 to D3 już w ogóle jest staruszkiem technologicznym?
    Dinozaurem. A one podobno bardzo długo żyły...

  6. #16

    Domyślnie

    A jak się ustosunkujecie do tej wypowiedzi:

    "W przypadku D4 dokonano rewolucyjnej zmiany, bo już ten model potrafi śledzić obiekt i wykonywać zdjęcia z prędkością 11 kl/s. Tyle teoria, gdyż wielu fotografów zaczęło narzekać, że aparat faktycznie rejestruje zdjęcia z prędkością karabinu maszynowego, ale celność autofokusa pozostawiała wiele do życzenia. Po prostu sporo zdjęć było nieostrych. Aparat działa szybko, ale niezbyt celnie. Aby pozbyć się tego defektu producent zaleca zawodowym fotografom, aby w Nikonie D4 przy śledzącym autofokusie przestawiali prędkość migawki z 11 kl/s. na 10 kl/s. Ma to znacznie poprawiać wyniki celności AF. Rzeczywiście coś w tym prawdy jest. Używając D4 podczas Euro 2012 zwykle przestawiałem prędkość z 11 do 10 kl/s. Nie będę tutaj się wgłębiał w temat, bo celność autofokusa jest mocno zależna od światła, kontrastu, koloru strojów zawodników, obiektywu, itd.
    (...)
    A teraz o rezultatach. Używając Nikona D4 również z teleobiektywem 400mm f/2.8 mogę powiedzieć, że średnio miałem ok. 80 procent akcji z meczu z dobrze ustawioną ostrością. W przypadku D4s statystyka wzrosła do 90 procent. Czyli 90 procent fotografowanych akcji była ostra z wykorzysaniem śledzącej automatyki pomiaru ostrości. To najlepszy wynik z trzech wspominanych tutaj modeli Nikona."

    I jeszcze jeden z komentarzy pod artykułem:

    "The D4 was not designed and has never able to track (AF-C) at 11 FPS so it’s not a defect. Nikon clearly stated at 11 FPS the D4 could only AF for the first frame – the AF would not work from frame 2 – as you say a lot of blurred images which is not surprising.

    When the D4 was first release the AF accuracy was problematic in AF-C up to 10 FPS – worse than D3S and a cause for concern amongst many pro sports photographers I have known for years. It was only until Nikon released the specific D4 AF-C firmware, approximately one year later, that the D4 AF became consistent and closer to D3S AF.

    I am surprised that some pro sports photo colleagues were using 11 FPS to try and track action as this was never ever possible."
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 24-08-2017 o 20:36
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #17

    Domyślnie

    No masz odpowiedź. Aktualizacja softu poprawiła niedociągnięcia AF w pierwszym FW. Mnie też zdziwiła wypowiedź Piotra Bławickiego odnośnie problemów z śledzeniem przy 11fps bo to z założenia nie miało działać. wystarczyło przeczytać folder albo instrukcję. Dopiero D4s dostał inną komorę lustra i potrafił "strzelać" z pełną prędkością 11FPS z pomiarami. Myślę też że 80% i 90% to szacunki, ale nawet z nich wynika jasno że 90% z 11fps to ok20% więcej niż 80% z 10fps to 24% więcej ostrych zdjęć z D4s.
    Poza tym warto wziąć pod uwagę że w różnych sytuacjach te poprawa może być różna - czasem większa, czasem mniejsza.
    I jeszcze jedna uwaga do tego testu; w przypadku oceny obrazka brane są pod uwagę JPGi.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Na mnie jako usera D4s, D5 zrobił wrażenie na bocznych punktach. Wreszcie można je stosować bez gubienia ostrości.
    Darek widzę że używasz już D5 i używałes D4s.
    Więc znasz z autopsji obie puszki.
    Czy mógłbyś odnieść się do zadanych pytan zawartych w moim pierwszym poście?
    Bardzo mi to pomoże przy decyzji.

    Paweł dzięki za wyczerpujące wypowiedzi.
    Innym osobom również dziękuję za zaangażowanie.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 25-08-2017 o 08:31
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  9. #19

    Domyślnie

    Paweł
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie działania AF w trybie 3D.
    Jakie tu masz wrażenia?
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  10. #20

    Domyślnie

    W kolejnych modelach widzę poprawę, w d5 jest ona największa. Ale nadal jej użyteczność zależy od wielu czynników. Trudno mi to bardziej sprecyzować.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie odnośnie działania TTL
    By matti9410 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 16:19
  2. d90 i prędkość działania AF
    By radeq in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 10:13
  3. zakres temperatur działania
    By kokos313 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 19:54
  4. jaka szybkość działania serwisu
    By bitels in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 09:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •