Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
A jak teraz wyglądają zdjęcia obrabiane przed kalibracją?

Może pokaż jakieś stare i nowe foty?
Zdjęcia robione przed kalibracją wyglądają źle. Są przesaturowane i znacznie za bardzo w kierunku czerwieni. Nie wiem jak to pokazać, bo gdy eksportuje z Lr to robią się blade. No ale może coś to wam powie.

Zdjęcie obrobione przed kalibracją (zrobiłem PrtScr w Lr i zapisałem w Corelu - myślałem, że uniknę zmiany barwy ale nie pomogło - też jest bardziej blade niż w Lr)


I zdjęcie robione ostatnio. Normalnie w Lr ludzie nie wyglądają jak trupy a po eksporcie jest tak:


- - - - kolejny post - - - - - -

O cholera!!! Na forum jest lepiej. Wygląda to prawie jak w Lr. Może problem jest w widowsie i jego przeglądarce do zdjęć??

- - - - kolejny post - - - - - -

Powiedzcie mi jeszcze jak sprawdzić przestrzeń barwną w Lr. Wydaje mi się, że jest to ProPhotoRGB bo takim był ma wyjściu do Ps. Jak zmieniam go w ustawieniach Lr na sRGB to pojawia się komunikat, że Ps nie będzie wykorzystywał wszystkich barw dostępnych w Lr.

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze jedno. Czy dobrze rozumiem? Jeżeli używam funkcji "Edit in Photoshop" w Lr i ustawię w preferencjach, że Lr ma wysyłać do Ps w przestrzeni sRGB to w Ps otwiera się zdjęcie już w tej przestrzeni (czyli sRGB). Ustawienia próby wpływają tylko na podgląd zdjęcia w oknie Ps ale nie na jego wygląd po eksporcie tak? Czyli inaczej rzecz ujmując, próbę (np ICC Fomei - dla danego papieru) ustawiam w Ps tylko wtedy, gdy chcę dostosować fotkę do wydruku i mieć podgląd kolorów jakie wypluje drukarka. Dobrze rozumiem?