Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie co sądzicie o Sigma 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF

    witam jestem tu nowy... co sadzicie o



    Sigma 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF

    reportaze, dom , ewentualnie studio... czy da sie go wykozystac w tych sytuacjach....

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym brał Sigme 18-50mm F2.8 EX DC
    przynajmniej jeśli chodzi o reportaże i dom (;
    Czarna puszka i słoiki (;
    TYLKOreportaż!

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki a jesli chodzi o studio i rezydencje gdzie mam rozmieszczone lampy itp... chodzi mi o jakis dobry obiektyw jasny... co dobrze by rysowal szczerze po0wiem ze dopiero zaczynam no i prosze o dobra rade .. jakie obiektywy polecicie...

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar borcek
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Gdynia i Warszawa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam to szkło w wersji d (nie dg) niestety nie wiem czym się różnią, bo bardzo trudno cośkolwiek znaleźć na ten temat w sieci. Mnie się wydaje się, że niczym. Może po prostu Sigma zmieniła oznaczenia.

    Co do wykonania to powiem tak:
    plastik bardzo przyjemny, luzów na pierścieniach ni ma, ten od ogniskowej chodzi dość ciężko. Autofokus działa... dosyć wolno i głośno. Tzn wolniej od Nikkora 50 1:1,8 d i zauważalnie głośniej. Przysłona 2,8 osiągalna praktycznie tylko na krótkim końcu. Dla 35 mm jest 3,2, 50 mm 3,3, 70 mm 3,8.
    Szkoło na analogu bangla całkiem przyjemnie. Nie miałem czasu ani ochoty na porównania papierowych odbitek. Używałem go przez 2 dni na D50 i... niewiele mogę o nim powiedzieć ;] , poza tym, że jest zauważalnie lepszy od sigmy 28- 70 Zwłaszcza w okolicach 70 mm. Może uda mi sie zrobić jakiś teścik w piątek wieczorem. Wrzuciłbym wtedy tu siakieś przykałdeowe foty.

    Ile masz kasy na szkło? Do analoga czy syfry? Duży masz dom? :P
    Bo jeśli nie, to możesz mieć problem ze spokojnym foceniem z tymi ogniskowymi.

    Osobiście bardzo podobają mi się zdjątka z Tamrona 28-75. Myślałes o nim? Albo o 17-50? Albo o Tokinie 16-50? Albo Sigmie 24-70? Wybór jest ;] ....
    D80, F75, T 17 - 50, N 50 1.8 D, N 70 - 210 D, SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektywy DG
    Klasyczne obiektywy 35mm, które dzięki zmodyfikowanym, bardziej telecentrcznym soczewkom, pozwalają na idealną współpracę zarówno z lustrzankami cyfrowymi, jaki i analogowymi. Specjalne powłoki antyodblaskowe nowego typu zapewniają optymalny balans kolorów oraz redukują refleksy i duszki, które są największym problemem lustrzanek cyfrowych. Powłoki antyrefleksyjne są natryskiwane ciśnieniowo na każdą soczewkę dwustronnie .
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar borcek
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Gdynia i Warszawa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dobła dobła wiem o co chozi z DG. Powiedz co znaczy D w obiektywach Sigmy cfaniaku
    D80, F75, T 17 - 50, N 50 1.8 D, N 70 - 210 D, SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    to samo co w Nikkorach )
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •