Close

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 152
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Obrobić można wszystko (wideo i zdjęcia) na wszystkim. Kwestia komfortu i czasu pracy...
    Ale nie przesadzajmy do normalnej pracy z materiałem 4K wystarczy komputer za ok 1000 $.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Obrabiałeś jakiekolwiek wideo czy tak bredzisz bez sensu?
    W sumie to wciąż się uczę. A zaczynałem w roku 2002, więc już 15 lat.
    Ale na tym zamknijmy dyskusję między sobą. Ja przedstawiłem swoje argumenty, Ty ani jednego - w zamian dwa razy napisałeś tylko że bredzę. Mało to wnosi do rozmowy. Szanuję Twoje zdanie, ale brak ci merytoryki i ponoszą Cię emocje. Ochłoń. Może innym razem.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    W sumie to wciąż się uczę. A zaczynałem w roku 2002, więc już 15 lat.
    Ale na tym zamknijmy dyskusję między sobą. Ja przedstawiłem swoje argumenty, Ty ani jednego - w zamian dwa razy napisałeś tylko że bredzę. Mało to wnosi do rozmowy. Szanuję Twoje zdanie, ale brak ci merytoryki i ponoszą Cię emocje. Ochłoń. Może innym razem.
    Ale pisząc takie rzeczy to tak, jakbyś nakłaniał innych do powrotu na kilkumegapiksowe matryce, bo większość zdjęcie zobaczy w internecie, więc po co w aparacie więcej niż 4-6MPx.
    Materiał w wysokiej rozdzielczości śmiało można obrabiać na sprzęcie za rozsądne pieniądze. Ale pełna zgoda, materiał 4k, uogólniając, będzie obrabiać się mniej komfortowo niż hd. Podobnie fotografię 36MPx będzie obrabiać się mniej komfortowo niż 12MPx.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ale pisząc takie rzeczy to tak, jakbyś nakłaniał innych do powrotu na kilkumegapiksowe matryce, bo większość zdjęcie zobaczy w internecie, więc po co w aparacie więcej niż 4-6MPx.
    Masz rację, tylko różnica jest jedna. Ja widzę w materiale 4K wielki potencjał i chętnie go wykorzystuję, na przykład w skalowaniu filmów z drona z 4K do 1080. Obraz jest fajnie ostry i ładniutki. Tylko że wiesz, ja często montuję filmy, które składają się z kilkuset ujęć.
    I o ile wrzucenie do tego kilku, czy kilkunastu klipów 4K spowolni "proces twórzczy" o 500%, o tyle gdybym całość materiału obrabiał w 4K to byłaby jakaś masakra.
    A różnica z Twoim przykładem polega na tym, że nawet najtańszy laptop za 1500 zł Biedronki będzie płynnie obrabiał fotki 24-megapikselowe i nie odczujesz dyskomfortu [/QUOTE]

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Materiał w wysokiej rozdzielczości śmiało można obrabiać na sprzęcie za rozsądne pieniądze.
    Oczywiście, że można. Ja budowałem sceny w 3DStudio na 386DX, gdzie rendering trwał całą noc i pół dnia. Można też obrabiać filmy 4K, tylko bez płynnego podglądu, tzw. "na czuja". Wszystko można. Tylko uważam, że tak precyzyjna praca jak obróbka video powinna być bezproblemowa i płynna z podglądem na żywo bez żadnych ścinek, itp. A na to jeszcze komputery nie pozwalają. No, chyba że jakiś komp za 15 tyś PLN. Ale też wątpię.

  5. #145
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam że obecnie materiał 4K najczęściej jest tak mocno kompresowany że lepszą jakość oferuje dobry materiał 1080p, który ma praktycznie zerowe wymagania dla sprzętu obecne dostępnego.
    Materiał 4K bez kompresji z 60fps to egzotyka, nawet producenci kart graficznych wspominają że video 4K/60 dostanie pełne wsparcie w następnej generacji, oczywiście nie wspominam o grach bo to inna sprawa.
    Ile jest obecnie sprzętu foto, który nagrywa 4K/60 ?

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    A różnica z Twoim przykładem polega na tym, że nawet najtańszy laptop za 1500 zł Biedronki będzie płynnie obrabiał fotki 24-megapikselowe i nie odczujesz dyskomfortu
    Tu dochodzimy trochę do sedna sprawy... Dzisiejszy laptop za 1.5k sobie poradzi, to fakt. Ale jak pojawiały się pierwsze matryce 24 MPX, że o takiej z D800 nie wspomnę, to laptopy za 1.5-2k miały problem z otwieraniem podglądu tych zdjęć, szczególnie jak były RAWami... Świat idzie do przodu i za chwilę 4K też nie będzie wielkim wyzwaniem... Nie ma co tego nadmuchiwać i bronić się rękami i nogami

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Materiał 4K bez kompresji z 60fps to egzotyka
    Dokładnie, zapomniałem to dodać Flm 1080p/50fps jest o niebo lepszy niż 4K z tnącymi 25 klatkami.

  8. #148

    Domyślnie

    Czasami spotyka się opinie, że rozdzielczość FHD w zupełności wystarczy do wszystskiego, albo że oglądanie zdjęć w powiększeniu 1:1 to zboczenie. A teraz zobaczcie:
    3840 x 2160 TV UHD 4K.
    4288 x 2848 D90.
    6480 x 4320 NX500.
    Przecież to już prawie 1:1 całe zdjęcie z D90 wyświetlane na TV UHD 4K. Albo 1/4 powierzchni całego zdjęcia z NX500 28.2Mpix.

    4K to nie przyszłość, 4K jest już jakiś czas. Do wyświetlania można kupić TV i monitory 4K różnych wielkości. Do nagrywania aparaty i telefony. Od wyboru do koloru. Na YouTube są materiały do oglądania w 4K.

    Czy różnica jest zauważalna? Zależy od wielkości wyświetlacza i odległości z której się ogląda. 4K jest rozróżnialne przy wyświetlaczach powyżej 50" i wtedy bez wątpienia warto. Dla 50" trzeba oglądać relatywnie blisko.

    4K obaliło dwa mity:
    1. Oglądanie zdjęć 1:1 jest zboczeniem. Nie zboczeniem bo niekiedy może to być "codzienność".
    2. Do archiwizowania wystarczy rozdzielczość FHD. Może jeszcze tak, choć już teraz nie jest optymalna. Wyświetlacz 4K będzie zdjęcie interpolował.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    jak pojawiały się pierwsze matryce 24 MPX, że o takiej z D800 nie wspomnę, to laptopy za 1.5-2k miały problem z otwieraniem podglądu tych zdjęć,
    I wtedy twierdziłem dokładnie to samo co dzisiaj o 4K.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie ma co tego nadmuchiwać i bronić się rękami i nogami
    Ja się nie bronię, twierdzę jedynie że jeszcze nie pora na 4K.

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Czasami spotyka się opinie, że rozdzielczość FHD w zupełności wystarczy do wszystskiego, albo że oglądanie zdjęć w powiększeniu 1:1 to zboczenie. A teraz zobaczcie:
    3840 x 2160 TV UHD 4K.
    4288 x 2848 D90.
    6480 x 4320 NX500.
    Przecież to już prawie 1:1 całe zdjęcie z D90 wyświetlane na TV UHD 4K. Albo 1/4 powierzchni całego zdjęcia z NX500 28.2Mpix.

    4K to nie przyszłość, 4K jest już jakiś czas. Do wyświetlania można kupić TV i monitory 4K różnych wielkości. Do nagrywania aparaty i telefony. Od wyboru do koloru. Na YouTube są materiały do oglądania w 4K.

    Czy różnica jest zauważalna? Zależy od wielkości wyświetlacza i odległości z której się ogląda. 4K jest rozróżnialne przy wyświetlaczach powyżej 50" i wtedy bez wątpienia warto. Dla 50" trzeba oglądać relatywnie blisko.

    4K obaliło dwa mity:
    1. Oglądanie zdjęć 1:1 jest zboczeniem. Nie zboczeniem bo niekiedy może to być "codzienność".
    2. Do archiwizowania wystarczy rozdzielczość FHD. Może jeszcze tak, choć już teraz nie jest optymalna. Wyświetlacz 4K będzie zdjęcie interpolował.
    Dla mnie mitem jest, że do wysokiej rozdzielczości potrzeba dużej przekątnej tv i różnicę widać dopiero patrząc z bliska.

    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    Masz rację, tylko różnica jest jedna. Ja widzę w materiale 4K wielki potencjał i chętnie go wykorzystuję, na przykład w skalowaniu filmów z drona z 4K do 1080. Obraz jest fajnie ostry i ładniutki. Tylko że wiesz, ja często montuję filmy, które składają się z kilkuset ujęć.
    I o ile wrzucenie do tego kilku, czy kilkunastu klipów 4K spowolni "proces twórzczy" o 500%, o tyle gdybym całość materiału obrabiał w 4K to byłaby jakaś masakra.
    A różnica z Twoim przykładem polega na tym, że nawet najtańszy laptop za 1500 zł Biedronki będzie płynnie obrabiał fotki 24-megapikselowe i nie odczujesz dyskomfortu
    Oczywiście, że można. Ja budowałem sceny w 3DStudio na 386DX, gdzie rendering trwał całą noc i pół dnia. Można też obrabiać filmy 4K, tylko bez płynnego podglądu, tzw. "na czuja". Wszystko można. Tylko uważam, że tak precyzyjna praca jak obróbka video powinna być bezproblemowa i płynna z podglądem na żywo bez żadnych ścinek, itp. A na to jeszcze komputery nie pozwalają. No, chyba że jakiś komp za 15 tyś PLN. Ale też wątpię.[/QUOTE]
    - Najpierw montuj, później dawaj grading/efekty, chociaż tu różnica będzie przy każdej rozdzielczości (nie każdy soft potrafi generować podgląd bez koloryzacji już po jej nałożeniu).
    - Kwestia jaki materiał i jaka obróbka, przykładowo na komputerze, na którym montuję sobie również 4k, zdjęcia 24MPx obrabia się już tak, że na tanim laptopie to byłby masochizm. Ale jakbym pracował jak Ty, tylko na jotpegach prosto z puszki, byłoby odwrotnie. I dalej, jeśli video byłoby w rawach, wtedy nawet fhd to już sporo. Tylko o ile przy foto używanie rawów to częsty zwyczaj, to przy video już o wiele rzadsze zjawisko. Sporo czynników ma znaczenie.

    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    Dokładnie, zapomniałem to dodać Flm 1080p/50fps jest o niebo lepszy niż 4K z tnącymi 25 klatkami.
    Z fps jest podobnie jak z rozdzielczością, lepiej mieć zapas, nawet jeśli finalnie eksport będzie do wartości 24-30 i nie chodzi o "cięcie się".


    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    I wtedy twierdziłem dokładnie to samo co dzisiaj o 4K.

    Ja się nie bronię, twierdzę jedynie że jeszcze nie pora na 4K.
    Teraz jest już pora na 5-6k, z tych samych względów, co 2.5-4k do fhd. Chociaż dobre 2.5-4k dalej będzie mieć zastosowanie. Fhd pewnie też.

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy jest sens zmieniać 180/2.8 na 135/2 ?
    By verus in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 12:11
  3. Jakie obecnie jest najmniejsze body?
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 19:09
  4. 18-55 kit na 18-70 kit, czy jest sens zmieniac?
    By pxl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 21:51
  5. Mam N18-55 VR czy jest sens zmieniać na 18-70 ??
    By monikowska in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •