Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kolory w ligtroom co z nimi? Nie mam już pomysłu

    Witam. Wiem że to jest temat szeroko opisywany ale od 3 dni nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Kupiłem w miarę solidny monitor Dell 2711u podłączyłem przez kabel HDMI do grafy zintegrowanej Intel HD 4600 i... po uruchomieniu LR 6 kolory są zielonkawe wyblakłe obróbka nijak się ma do efektu w imporcie do jpg przy sRGB. Na poprzednim monitorze samsung t220 różnica była znikoma prawie żadna. Od 3 dni bawię się w ustawieniach profili sterowników i nic... efekt zawsze taki sam fotka inna w LR później bardziej kontrastowa wpadająca w magente na pliku jpg przeglądanym czy to w ACdsee czy faststone. }
    Z góry dziękuje za cene podpowiedzi bo aż grzech obrabiać zdjęcia z taką rozbieżnością w finalnym jpg
    Nikon D90 + N 18-105mm + N 35mm + SB 900 + RF-603, doprawione chińszczyzną......ogólnie kształtujący się

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz możliwość zwrotu to oddaj i kup coś co można kalibrować bo to podobne ceny, a ten monitor może i solidny ale nie do pracy z kolorem.

  3. #3

    Domyślnie

    Zanim oddasz to sprawdź połączenie poprzez inne gniazdo, DVI, RGB czy to tam jest dostępne. Może sam kabel jest trafiony.
    Po drugie zresetuj ustawienia w monitorze do fabrycznych a potem przestaw na tryb SRGB. To najprostszy tryb wyświetlania kolorów. Jeśli w tym trybie dalej będziesz miał rozjechane kolory to obstawiałbym że w windowsie masz zapięty jakiś dziwny profil kolorów.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    39

    Domyślnie

    Spróbuj też zmienić profil kolorystyczny w LR

    Wysłane za pomocą mTalk

  5. #5

    Domyślnie

    a możesz podpowiedzieć gdzie zmienić profil w LR? Z tego co wyczytałem LR pracuje w trybie develop na profilu pro foto i zmienić się tego nie da. kiedy przechodzę w zakładkę WEB w LR to zdjęcie juz wygląda tak jak na eksportowanym jpg. Więc mam inne kolory tylko w zakładce Libary i Develop.
    Oczywiście jak zdjęcie exportuje to jpg albo PS to z profilem sRGB i tu taka ciekawostka jak exportuje je do PS ma one takie same barwy jak w LR (dziwne) dopiero po włączeniu Widok->Ustawienie próby -> Monitor RGB zdjęcie uzyskuje takie barwy jak na exportowanym jpg.

    Cytat Zamieszczone przez mrt89 Zobacz posta
    Spróbuj też zmienić profil kolorystyczny w LR

    Wysłane za pomocą mTalk
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Monitor zabrałem prosto z biurka innego fotografa który też pracuje na takim samym sprzęcie jak ja (D750) jego zdjęcia z tego monitora....bajka miał ustawienia sRGB w monitorze na kompie nic nie przestawiał różnica tylko w grafice on ma oddzielną a ja mam zintegrowaną. Dlatego winy samego monitora bym nie widział bo można na nim zrobić dobrą obróbkę. Zibi a mówisz o zapięciu dziwnego profilu w windows jaki i gdzie ten profil załadować? Dzięki za szybkie odpowiedzi jak rozwiąże problem podziele się wiedzą może komuś kiedyś się przyda
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Zanim oddasz to sprawdź połączenie poprzez inne gniazdo, DVI, RGB czy to tam jest dostępne. Może sam kabel jest trafiony.
    Po drugie zresetuj ustawienia w monitorze do fabrycznych a potem przestaw na tryb SRGB. To najprostszy tryb wyświetlania kolorów. Jeśli w tym trybie dalej będziesz miał rozjechane kolory to obstawiałbym że w windowsie masz zapięty jakiś dziwny profil kolorów.
    Ostatnio edytowane przez zwireq ; 04-08-2017 o 12:54
    Nikon D90 + N 18-105mm + N 35mm + SB 900 + RF-603, doprawione chińszczyzną......ogólnie kształtujący się

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o same profile to masz w Lr - Develop - Camera Calibration

  7. #7

    Domyślnie

    W LR to raczej nic w tym przypadku nie zmieniaj. Natomiast jest pytanie jak masz ustawiony profil w Win10. Tam powinien być ściągnięty i zadeklarowany w systemie profil ICC producenta tego monitora - jeżeli nie było kalibracji. Sprawdź też czy nie masz czegoś namieszanego w ustawieniach sterownika grafiki, tam powinno być wszystko wyzerowane. Należy pamiętać, że karta grafiki często kiedy "widzi" HDMI to wysyła sygnał jak dla TV, co widać jako niższy poziom czerni, ale kolorystyka powinna być poprawna. Faktem jest, że nie jest to monitor dedykowany do fotografii więc wszystko zależy również od poziomu wrażliwości na odchyłki koloru i egzemplarza na jaki trafiłeś. Na koniec jeszcze raz przeczytałem Twoje pytanie i nic nie piszesz jak masz ustawiony monitor, jeżeli jest tam taka opcja to ustaw na początek w menu monitora na sRGB i WB na 6000K.
    PS. Karta grafiki niema wpływu na kolory, tak mogło być w bardzo starych kartach VGA.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 04-08-2017 o 22:12

  8. #8

    Domyślnie

    tak skrótowo co trzeba zrobić.

    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  9. #9

    Domyślnie

    Problem rozwiązany w błachy sposób.....Monitor zostaje bo jaki by nie był ale zawsze lepszy niż stary samsung. Rozwiązanie znalazłem w kalibracji monitora z poziomu....Windowsa poprzez wpisanie w wyszukiwarce windowsa "Kalibruj kolor na ekranie" w połączeniu z kalibracją kolorów karty graficznej i jasności i kontrastu z poziomu monitora. Nie jest to profesjonalna kalibracja sprzętem do tego przeznaczonym ale uzyskałem rezultaty które mnie zadowalają Mam jeszcze mały problem z rozdzielczością bo na kablu HDMI uzyskuje rozdzielczość maks 1920 a na kablu DVI tylko 1680 gdzie monitor obsługuje ponad 2400. Nie jest to problem bo proporcje obrazu na HDMI mam ok ale rozdzielczość większa może by była lepsza. Dziękuje bardzo wam za podpowiedzi może wątek komuś posłuży w rozwiązaniu takiego problemu. Pozdrawiam
    Nikon D90 + N 18-105mm + N 35mm + SB 900 + RF-603, doprawione chińszczyzną......ogólnie kształtujący się

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem co cię pokusiło, żeby kupić taki monitor do zdjęć, ale na pewno musisz użyć kabla DVI double link zamiast single link. W każdym komputerowym powinny być.

    PS. W LCD nie można regulować kontrastu. Przywróć fabryczny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ligtroom , d700 auto obracanie zdjęć
    By Leszekel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 20:59
  2. Ligtroom przenoszenie między komputerami plików
    By tot1977 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 22:43
  3. Podpis (znak wodny) zdjęć w ligtroom 2
    By ESOX in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 16:46
  4. Ligtroom v.1.1 a v.1.2
    By Riki in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2007, 02:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •