Close

Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 458
  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że obiektywy będą miały krokowe silniki AF, takie jak nowe obiektywy AF-P, czyli całkowicie niekompatybilne z większością lustrzanek, z wyjątkiem najnowszych modeli. Mocowanie będzie zupełnie inne, całkowicie elektryczne, i być może mało kompatybilne ze starym.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Mocowanie będzie zupełnie inne, całkowicie elektryczne
    Masz na myśli bagnet na magnesach, czy tylko elektroniczne sterowanie szkłem?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Także nie widzę sensu utrzymywania tego archaicznego bagnetu i niepotrzebnego pompowania rozmiarów puszki. Sens nowego bagnetu jest. Canon, Sony i Olympus czyli liderzy też nie mieli skrupułów i zdecydowali się na nowe bagnety mimo, że mają (mieli) rozbudowaną szklarnię pod swoje DSLRy. A do wypracowanej wcześniej szklarni można zaproponować oryginalne przejsciówki tak jak to robią wyżej wymienione firmy. I wtedy jest wilk syty i owca cała U Nikona będzie trochę trudniej więc możliwe, że nawet odpuszczą starsze obiektywy i zaproponują przejściówkę tylko pod nowe obiektywy af-p. Jedyne sprzęciory, które kojarzę, że pozostały przy swoich bagnetach to pokraczny Pentax K-01 i brzydale od Sigmy. Czyli jakiś margines o którym mało kto myśli poważnie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Nowy bagnet, nowe szkła, nowa bateria, co by tu jeszcze ... może nowa śruba do statywu ?
    A ile można jeszcze męczyć ten prehistoryczny bagnet?

    Canon zrobił może i kontrowersyjny ale znakomity ruch pozbywając się starego mocowania. Dzisiaj nie mają takiego burdelu jak w Nikonie gdzie masz szkła AF, AF-S , AF-P a do tego jeszcze mechaniczne sterowanie przysłoną i elektromagnetyczne.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #15

    Domyślnie

    Nie, no, to był skrót myślowy, chodziło mi o całkowicie elektroniczną komunikację pomiędzy obiektywem i korpusem, jak w Canonie EF i wszystkich bezlusterkowcach, poza tym jednym niewydarzonym Pentaxem K-01.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Och, różnych wariantów mocowania Nikona jest tyle, że trudno to zliczyć:
    Non-AI (Pre-AI), AI-mod, AI, AI-S, AF-F3, AF, AF-D, AF-I, AF-S, AF-G, AF-S-G, AF-P, AF-E... i jeszcze AF-ix do filmowych APS-C... i pewnie jeszcze jakieś, których nie pamiętam.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #16

    Domyślnie

    Myślałem, że może do tego pijesz. Trzeci patent od góry.

    Inna sprawa. Obiektywy Nikona z E po cyfrze przysłony, a także nowe Sigmy i Tamrony, też są już w pełni elektronicznie sterowane.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Tak, czytałem o tym mocowaniu, ale nie, chodziło mi o mocowane z elektroniczną komunikacją, bez żadnych sprzęgów mechanicznych poza samym fizycznym mocowaniem obiektywu. To, co Canon zrobił w 87. Wtedy krytykowany i atakowany, teraz chwalony. Nikona wtedy chwalono, teraz się krytykuje za wstecznictwo.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #18

    Domyślnie

    No i N ludzi posłuchał. Wydając AF-P, które jest kompatybilne w kratkę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19

    Domyślnie

    OjTam, OjTam, a po czym poznać, które Tamrony i Sigmy mają elektryczne sterowanie przysłoną?

    AF-P jest w ogóle z niczym nie kompatybilne... Tylko z kilkoma najnowszymi aparatami i być może jeszcze kilkoma nieco starszymi, pod warunkiem wgrania nowego oprogramowania aparatu. Wygląda mi to na zmianę wprowadzoną bez wielkiego planowania.
    Przysłona E była planowana od dłuższego czasu, bo wszystkie aparaty już od D300 i D3 są z nią kompatybilne, choć obiektywy takie pojawiły się stosunkowo niedawno. To znaczy, że Nikon planował to od lat. A AF-P wygląda na zmianę pospieszną, nieprzygotowaną, wymyśloną ad hoc.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 12-07-2017 o 22:08
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #20

    Domyślnie

    AF-P to chyba było pomyślane na początku tylko jako kity do serii D3x00 i D5x00... Tak to wygląda. Później kogoś "olśniło"...

    Po czym? Po niczym. Specyfikacje musisz czytać... T150-600G2, 70-200/2.8G2 i S135/2. Te wiem że na pewno mają przysłonę elektromagnetyczną.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podejście drugie
    By malunia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 20:49
  2. [ Krajobraz ] Drugie podejście...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 22:48
  3. [ Krajobraz ] drugie podejście...
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:12
  4. [ Portret ] Drugie podejście :-)
    By :::kajtek::: in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 17:49
  5. drugie podejście
    By pawelfilipiak in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •