Close

Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 458

Domyślnie

Myślę, że obiektywy będą miały krokowe silniki AF, takie jak nowe obiektywy AF-P, czyli całkowicie niekompatybilne z większością lustrzanek, z wyjątkiem najnowszych modeli. Mocowanie będzie zupełnie inne, całkowicie elektryczne, i być może mało kompatybilne ze starym.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Mocowanie będzie zupełnie inne, całkowicie elektryczne
    Masz na myśli bagnet na magnesach, czy tylko elektroniczne sterowanie szkłem?
    Foto miesiąca-weź udział.
    Głosowanie.
    Wątek na wrzesień.

Domyślnie

Także nie widzę sensu utrzymywania tego archaicznego bagnetu i niepotrzebnego pompowania rozmiarów puszki. Sens nowego bagnetu jest. Canon, Sony i Olympus czyli liderzy też nie mieli skrupułów i zdecydowali się na nowe bagnety mimo, że mają (mieli) rozbudowaną szklarnię pod swoje DSLRy. A do wypracowanej wcześniej szklarni można zaproponować oryginalne przejsciówki tak jak to robią wyżej wymienione firmy. I wtedy jest wilk syty i owca cała U Nikona będzie trochę trudniej więc możliwe, że nawet odpuszczą starsze obiektywy i zaproponują przejściówkę tylko pod nowe obiektywy af-p. Jedyne sprzęciory, które kojarzę, że pozostały przy swoich bagnetach to pokraczny Pentax K-01 i brzydale od Sigmy. Czyli jakiś margines o którym mało kto myśli poważnie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Nowy bagnet, nowe szkła, nowa bateria, co by tu jeszcze ... może nowa śruba do statywu ?
    A ile można jeszcze męczyć ten prehistoryczny bagnet?

Canon zrobił może i kontrowersyjny ale znakomity ruch pozbywając się starego mocowania. Dzisiaj nie mają takiego burdelu jak w Nikonie gdzie masz szkła AF, AF-S , AF-P a do tego jeszcze mechaniczne sterowanie przysłoną i elektromagnetyczne.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8

Domyślnie

Nie, no, to był skrót myślowy, chodziło mi o całkowicie elektroniczną komunikację pomiędzy obiektywem i korpusem, jak w Canonie EF i wszystkich bezlusterkowcach, poza tym jednym niewydarzonym Pentaxem K-01.

- - - - kolejny post - - - - - -

Och, różnych wariantów mocowania Nikona jest tyle, że trudno to zliczyć:
    Non-AI (Pre-AI), AI-mod, AI, AI-S, AF-F3, AF, AF-D, AF-I, AF-S, AF-G, AF-S-G, AF-P, AF-E... i jeszcze AF-ix do filmowych APS-C... i pewnie jeszcze jakieś, których nie pamiętam.

Domyślnie

Myślałem, że może do tego pijesz. Trzeci patent od góry.

Inna sprawa. Obiektywy Nikona z E po cyfrze przysłony, a także nowe Sigmy i Tamrony, też są już w pełni elektronicznie sterowane.
    Głosowanie.
    Wątek na wrzesień.

Domyślnie

Tak, czytałem o tym mocowaniu, ale nie, chodziło mi o mocowane z elektroniczną komunikacją, bez żadnych sprzęgów mechanicznych poza samym fizycznym mocowaniem obiektywu. To, co Canon zrobił w 87. Wtedy krytykowany i atakowany, teraz chwalony. Nikona wtedy chwalono, teraz się krytykuje za wstecznictwo.

Domyślnie

No i N ludzi posłuchał. Wydając AF-P, które jest kompatybilne w kratkę.
    Głosowanie.
    Wątek na wrzesień.

Domyślnie

OjTam, OjTam, a po czym poznać, które Tamrony i Sigmy mają elektryczne sterowanie przysłoną?

AF-P jest w ogóle z niczym nie kompatybilne... Tylko z kilkoma najnowszymi aparatami i być może jeszcze kilkoma nieco starszymi, pod warunkiem wgrania nowego oprogramowania aparatu. Wygląda mi to na zmianę wprowadzoną bez wielkiego planowania.
    Przysłona E była planowana od dłuższego czasu, bo wszystkie aparaty już od D300 i D3 są z nią kompatybilne, choć obiektywy takie pojawiły się stosunkowo niedawno. To znaczy, że Nikon planował to od lat. A AF-P wygląda na zmianę pospieszną, nieprzygotowaną, wymyśloną ad hoc.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 12-07-2017 o 22:08

Domyślnie

AF-P to chyba było pomyślane na początku tylko jako kity do serii D3x00 i D5x00... Tak to wygląda. Później kogoś "olśniło"...

Po czym? Po niczym. Specyfikacje musisz czytać... T150-600G2, 70-200/2.8G2 i S135/2. Te wiem że na pewno mają przysłonę elektromagnetyczną.
    Głosowanie.
    Wątek na wrzesień.

Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni