Bardzo miłym zrządzeniem losu wszedłem w posiadanie Nikona F501. Jako, że jestem z tej drugiej bandy, byłbym wdzięczny za jakieś sugestie co do szybkiego startu i praktycznego wykorzystania poszczególnych funkcjonalności tego aparatu. Od jakiegoś czasu analoga w łapach nie miałem, Nikona nigdy. Smiena, Zenit, Lubitel, Voigtlander, Rolleiflex, Berrgheil, Pentaxy manualne, z AF Canon Eos 300, a potem cyfrowo już w tej stajni, ale Nikona jakoś omijałem do teraz.

Strasznie mi ta 501 leży w ręce. Jak to fajnie waży! Mam z aparatem obiektyw Nikona F 28-85 3,5-4,5. Spodziewam się, że jest przynajmniej przyzwoity, ale ma pęknięcie, o tym w innym wątku. Do tego jeszcze 28-70 2,5-4,5 Sigmy oraz Vivitara 70-210 4,5. Zamierzam się tym pobawić i byłbym zobowiązany za jakieś praktyczne podpowiedzi co do korzystania z tego aparatu... Instrukcję po angielsku mam, chodzi o proste podpowiedzi, jak w praktyce wystartować. Baterie włożyłem negatyw też. BTW, ciekaw jestem co wyjdzie, bo to jakaś stara Agfa ISO 100.