Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Internet we Włoszech - help

    Cześć,
    w poniedziałek lecimy z rodziną do Włoch (Toskania). Z uwagi na pracę potrzebuję dostęp do internetu.
    1. W wynajętym przez nas mieszkaniu są akurat moi rodzice i mówią, że wi-fi jest bardzo słabe. Rozmawiałem z właścicielem twierdzi, że nie da się nic z tym zrobić.
    2. Telefon mam w PLAY (firma) i mam na nim za granicą 1.83GB do wykorzystania bezpłatnie, zużyję to w 3-4dni a jadę na 2-3 tygodnie. (dokupienie 500mb to 20zł w PLAY)
    3. Odwiedziłem salony w PL i nikt mi nic sensownego nie zaproponował.
    4. Chodzenie i szukanie bezpłatnych stref typu MCdonald odpada
    Czy ktoś może kupował na miejscu jakiś starter z internetem? Co kupić? W jakiej sieci?
    podpis...

  2. #2

    Domyślnie

    Opcja z lokalnym pre-paidem najlepsza. Do tego skombinuj sobie modem 3G lub LTE, nie będziesz musiał kartami w telefonie wachlować. A w jakiej sieci, to tak jak u nas. Operatorzy walczą o klienta. Ceny pakietów na dłuższą metę może mają jakieś znaczenie, ale na 2 tygodnie to bym się nie przejmował, natomiast bym brał operatora, który w danym miejscu ma najlepszą jakość sygnału/usługi. Ale to już trzeba na miejscu sprawdzić. Startery za 1E możesz wziąć od każdego, porobić testy i doładować tego, który działa najlepiej. Ale jak jedziesz nie w jakiś zadupie, to każdy operator będzie prawdopodobnie działał ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe czy słabe jest WIFI, czy samo łącze.?
    Jak łącze to tak jak pisze @Majek, włoski pre-paid będzie najlepszy

  4. #4

    Domyślnie

    We Włoszech to chyba trzeba rejestrować karty prepaid więc i jakieś kwity u operatora wypełniać.

    Druga sprawa to w Toskanii zasię sieci 3G czy LTE jest bardzo słaby. Teren pagórkowaty i górzysty więc poza większymi miastami to jest nędza. Byłem kilka razy w różnych regionach i ciężko było się gdziekolwiek dodzwonić bo wiecznie gubiło sieć. Żeby normalnie porozmawiać to trzeba było telefon przełączać w tryb "tylko sieci GSM" a internet to była beznadzieja.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Teraz już chyba wszędzie w UE trzeba rejestrować karty prepaid. Ale chyba nie przy samym zakupie, tylko jakiś czas na to jest. Jeżeli chodzi o zasięg, to właśnie dlatego napisałem, że trzeba wziąć startery od kilku operatorów i zobaczyć, który najlepiej działa. A nuż się trafi tak, że będzie blisko jakiegoś BTSa.

    EDYTA:
    Albo zapiąć roaming w swoim telefonie. Zazwyczaj przełącza na tego o najmocniejszym sygnale. Jak już będzie wiadomo, który się zgłosi, to biegusiem do kiosku ruchu albo warzywniaka po kartę.

  6. #6

    Domyślnie

    Od 1 czerwca w UE zniesiony jest roaming. Mozna kupic sobie w PL/CZ/AT/IT czy gdziekolwiek po drodze prepaid na 5GB i one sa do wykorzystania na terenie calej UE.

    Z wymienionych krajow zapewne najtansze megabajty produkowane sa w PL

  7. #7

    Domyślnie

    Kupujesz mobilny router 3G a we włoszech kartę do niego i masz problem z głowy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpwiedzi. Router mam, o prepaidach myślałem tylko liczyłem, że ktoś był niedawno i napisze co się opłaca najbardziej. Nie pomyślałem o tym pagurkowatym terenie więc sprawdzę co ma najlepszy zasięg.
    podpis...

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Gdzieś we Włoszech
    By MagikPl in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 22:59
  2. fotografowanie we Włoszech
    By Rafał_Sz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 15:23
  3. internet
    By amirez in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 20:00
  4. [ Reportaż ] Decha we Włoszech, Val di sole
    By photez in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 23:23
  5. wygaszacz-internet
    By robin102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •