Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co zrobić, jeśli pismo wydrukowało moje zdjęcie bez mojej zgody

    Hej!
    Zorientowałem się właśnie, że jedna z moich modelek wysłała kilka zdjęć do zagranicznego pisma. Pismo można oglądać bezpłatnie, ale można też zamawiać wydruki, więc muszą mieć z tego kasę. Nikt mnie o zgodę nie pytał. Nie mam ochoty udostępniać fot jakimś cwaniakom, bo to żadna promocja (to nie Vogue), żeby robić za darmo. Macie pomysły jak to rozwiązać?

    Chodzi o Modellenland, strona 90.
    https://www.yumpu.com/document/view/...5-january-2017

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to pismo dostało zdjęcia od modelki więc mogli liczyć na to że jest Twoja zgoda na publikację. To modelka się tutaj najbardziej popisała więc to ona według mnie powinna odkręcić sprawę.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak "liczyli że jest zgoda"... Żadna poważna firma się takich rzeczy nie "domyśla". Piszesz maila z zapytaniem czy i skąd mają prawa autorskie majątkowe do publikacji zdjęć. Albo spisali z nią umowę i skłamała wpisując tam zapis że ma prawa do zdjęć i może je przekazać do publikacji - wtedy ona musi zadośćuczynić, albo nic nie mają i wykorzystali zdjęcia bezpodstawnie, wtedy to ich ścigasz.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Gość pisał, że modelki im mówią, że mają zgodę fotografów. Ja mu odpisałem, że to on jest wydawcą i to jest jego cholerna praca, żeby zapytać fotografów o zgodę (bo twierdzi, że nie mogą pytać wszystkich fotografów), jego odpowiedzialność i to on może ponieść konsekwencje. Co z tym dalej zrobić - nie wiem. Nie mam pojęcia, jakie są stawki i czy w ogóle mogę coś ugrać. Procentowo moje zdjęcie to niewielka część tego magazynu (pół strony z 274). Ciekawe też ile on tego sprzedaje.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy ugrasz jakąś konkretną sumkę ale możesz na tym lekko skorzystać. Spróbuj pogadać z gościem czy Cię nie wypromuje (jeżeli nie masz odpowiedniej reklamy). Powrzuca jakieś Twoje zdjęcia (oczywiście z podpisem) na pierwszych stronach. W przyszłości może uda Ci się coś większego ugrać w większych magazynach
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Nie wiem czy ugrasz jakąś konkretną sumkę ale możesz na tym lekko skorzystać. Spróbuj pogadać z gościem czy Cię nie wypromuje (jeżeli nie masz odpowiedniej reklamy). Powrzuca jakieś Twoje zdjęcia (oczywiście z podpisem) na pierwszych stronach. W przyszłości może uda Ci się coś większego ugrać w większych magazynach
    zdjęcie na pół strony. Magazyn ma 274 strony. Widzisz już bezsens tego pomysłu ?
    Standardowo prawnik, pisemko i przelew. Modelina coś się wypowiedziała w kwestii czy zrobiła jedynie śliczne oczy ?

  7. #7

    Domyślnie

    Modelka tylko głupią emotikonę wysłała.

  8. #8

    Domyślnie

    Polecasz jakiegoś konkretnego prawnika? Ma to w ogóle sens w przypadku takiego pisma i jednego zdjęcia? Gość już je usunął z elektronicznej wersji, ale przez pół roku tam było. Co miał sprzedać, to już sprzedał (i co miał zarobić, zarobił). Reklamy też zamieszcza wewnątrz, więc na bank ma z tego jakąś kasę. Modelce nie chciałbym robić kłopotów, bo to dziecko jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 01-07-2017 o 16:39

  9. #9

    Domyślnie

    Pismo przejrzałem,
    nawet może być.
    Ładnie ja rozreklamowałeś.
    Oglądalność na pewno wzrosła.
    A na stronie 90 ... nic ciekawego.

Podobne wątki

  1. Zdjęcia w gazecie bez mojej wiedzy ani zgody
    By CODER_BEST in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:51
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 19:31
  3. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49
  4. Użycie zdjęć bez mojej zgody - proszę o pomoc!
    By cetoslava in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 15:25
  5. Wykorzystano moje zdjęcia bez mojej zgody
    By projacek in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 11:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •