Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Fajne te Lovy tylko krótkie. W pole jak najbardziej ale munduru w nie nie wsadzisz. Konwencjonalne wojo ciągle nosi nogawki w bucie. Lepsze bez GORE - można pastować normalnie.
    Ja nigdy nie słyszałem osobiście wyrazów zazdrości nad naszym ubiorem ale pismaki cały artykuł o tym napisali. Śmiać mi się chciało.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #22

    Domyślnie

    Ostry jak Zephyr Mid i Z6 za kostkę są za niskie, to jest jeszcze wersja Hi i Z8.
    A poza tym, spirit nie żołnierz.

    Pismaki to potrafią byle co pisać. Szkoda nawet czasu to czytać...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Wszędzie gdzie ta się chodzić, biegać i skakać. Góry, błoto, trawy, piach i asfalt.

    Koszt... hmm ciężko będzie określić. 500-700 będzie ok?
    Na takie to może Hanwagi?
    http://8a.pl/buty-hanwag-nazcat-gtx-brown.html
    Trochę pancerniaki, ale to porządny but.

    Do biegania trza lżejsze i najlepiej bez goretexu bo cerata na stopie to nic dobrego w takim wysiłku. Żeby ze skóry licowej były.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #24

    Domyślnie

    Mam buty Lowa. Siostrzana firma jest Meindl. Sa wersje do kostki, za kostke- jak kto chce. Istotna (przy zakupie) moze byc mozliwosc wymiany podeszwy, co w praktyce czyni buty (prawie) niesmiertelnymi. Pzdr.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #25

    Domyślnie

    Nie można mieć butów jednocześnie w góry ( alpejskie ) i na asfalt i do biegania i do skakania. Po prostu się nie da.
    Buty w góry mają inną charakterystykę ( inna podeszwa, inna sztywność buta ) niż buty do biegania po asfalcie. Do biegania żadne z nich specjalnie się nie nadają, bo nie mają amortyzacji.

    Trzeba dobrać but do zastosowań. Inny będzie na gorące lato czy do afganu, a inny będzie na tyranie po lasach albo jesień. Jeżeli jakiś model będzie "do wszystkiego" to w niczym nie będzie dobry. Czasem to dobre rozwiązanie, ale nie zawsze. Na gorące lato z bardzo niską szansą opadów gore tylko przeszkadza. Do taktyki w mieście lepsze są buty lżejsze i przystosowane do biegania po płaskich powierzchniach. W góry potrzeba twardej podeszwy i mocnego usztywnienia kostki.

    Meindl - mam 3 pary butów tej firmy w tym momencie i uważam ją za jedną z najlepszych firm robiących buty górskie. Mają kilka modeli "taktycznych", które używane były przez różne wojska ( często w różnych kolorach, przez to czasem ciężko się połapać kupując buty od kogoś ). Są one dość wyspecjalizowane i mają tendencję do posiadania twardszej podeszwy bardziej w trudny teren niż do cichego i wygodnego poruszania się w mieście po asfalcie. Ale są też modele z podeszwą bardziej miejską pod czarną taktykę.
    Desert Fox / Safari Mid - prawie je kiedyś kupiłem, ale okazało się, że jedyny dostępny mój rozmiar jest uszkodzony. Zbierałem sporo informacji od różnych ludzi ( również od osoby, która katowała je na "wakacjach w ciepłych krajach" ) i opinie były bardzo dobre. But wykonany dość klasycznie dla Meindla, tyle, że sporo lżejszy.

    Lowa Zephyr - bardzo popularne wśród braci "taktycznej" , dla mnie mocno ni pies ni wydra. Ani nie są to buty górskie ( zdecydowanie - nie ta sztywność i nie ta podeszwa ), ani nie są to buty bardzo lekkie. Może właśnie przez brak specjalizacji i to, że ktoś gdzieś je dawał są tak popularne. Ogólnie, buty dość dobre. Ja na zephyr nie narzekam. No może oprócz designu. Wytrzymałość też mogłaby być lepsza, ale są dwa razy tańsze od Meindli więc to się jakoś bilansuje.

    Hanwag - te co zostały podlinkowane to bardzo dobre ciężkie górskie buciory. Czyli do zastosowań taktycznych odpadają.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Mam buty Lowa. Siostrzana firma jest Meindl. Sa wersje do kostki, za kostke- jak kto chce. Istotna (przy zakupie) moze byc mozliwosc wymiany podeszwy, co w praktyce czyni buty (prawie) niesmiertelnymi. Pzdr.
    Kwestia ceny usługi za wymianę? Jeśli to będzie Meindl Perfekt czy Hanwag Bergell to ok, ale w przypadku tańszych modeli to może będzie taniej kupić nowe

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Nie można mieć butów jednocześnie w góry ( alpejskie ) i na asfalt i do biegania i do skakania. Po prostu się nie da.
    Właśnie. A jak ktoś musi mieć jedne to niech kupi pancerne podejściówki, a na zimę kozaki.

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Hanwag - te co zostały podlinkowane to bardzo dobre ciężkie górskie buciory. Czyli do zastosowań taktycznych odpadają.
    I tanie są.
    Ostatnio edytowane przez elanek ; 27-06-2017 o 11:32
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #27

    Domyślnie

    Mam od 2 lat Meindl Borneo MFS i są to absolutnie najlepsze buty jakie miałem. Od pierwszego włożenia na nogę uczucie jak w długo noszonych, idealnie dopasowanych do stopy butach. Do tego system sznurowadeł jest rewelacyjny - lekkie zasznurowanie i nie ma opcji, żeby się rozsznurowały, a do tego bardzo dobrze trzymają stopę. Używane w temperaturze od -30 do +20 stopni. Nie ma żadnej membrany ale systematycznie woskuję je woskiem od Meindl i nigdy nie przemokły, chodziłem w nich wiele godzin w bardzo mokrym terenie i nic, można włożyć nogę praktycznie do kostki w wodę i w środku nadal sucho. Polecam bardzo! Jedynym minusem może być podeszwa, na mokrej skale nie trzyma się tak dobrze, trzeba uważać.
    Krótkie, podejściowe, na lato to od 5 lat Mammut Redburn Pro - bardzo wygodne, ze znakomitą podeszwą - trzyma się podłoża jak przyklejona.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #28

    Domyślnie

    @spiritus potrzebujesz butów damskich? Aż taką drobną stopę masz?
    A poważniej, bocik Ci wbił.
    PS. Kupiłeś już jakieś, czy dalej szukasz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Kupiłeś już jakieś, czy dalej szukasz?
    Minął ponad rok, także na bank kupił. W końcu ile można szukać obuwia.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Minął ponad rok, także na bank kupił. W końcu ile można szukać obuwia.
    Przedreptałem w desantach cały rok
    Tzn nawet roku nie było bo trafiłem w inne miejsce niż miałem i musiałem popierniczać w całkiem innych butach.
    Haixy kupuję co ostry polecał
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nec, jaki monitor zakupić?
    By domino1991 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 15:12
  2. Czy warto zakupić - d80?
    By Lasair in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 22:29
  3. [ Pozostałe ] Buty, buty, buty.. [maaati]
    By maaati in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 22:20
  4. Co zakupić do D80?
    By cristoforo7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 22:26
  5. Czy warto zakupić taki dyfuzor ?
    By K-roll in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •