Close

Strona 16 z 26 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 255
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    To znaczy, że jak dojadę do Maribor i z niego wyjeżdżając lepiej pojechać bardziej na południe przez Ptuj na Zgrzeb i potem przez Karlovac i Rjekę niż wyjeżdżając z Mariboru kierować się na Lublnane ? Na Zagrzeb lepsza droga niż przez Lublane ?

    - - - - kolejny post - - - - - -


    To chyba nocleg sobie zrobimy pod Brnem, czyli prawie 800km od domu i ciut więcej niż połowa drogi do Rovinj.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    To mnie trochę uspokoiłeś, bo gdzieś czytałem jakieś kosmiczne wieści, że 20 tuneli po drodze
    Tak, na Zagrzeb i Karlovac z Mariboru. Tuneli jest ze 20 ale to normalne tunele w przebiegu autostrady, bez opłat.
    Trudno powiedzieć czy lepsza niż przez Lublane. Tam jest krótsza ale to co nadrobisz to możesz stracić właśnie na granicy przed Istrią. Inna sprawa, że gdzieś tę granicę przekroczyć trzeba. Wszysttko zależy od tego jak pogranicznicy sie przykładają do kontroli. Przeważnie odbywa się to na zasadzie machnięcia ręką ale i tak w sezonie się korkuje (Chorwacja nie jest w Schengen). Z dwóch opcji wybrałbym jednak właśnie trase przez Rijekę. Przekroczysz granicę wcześniej i dalej masz już tylko autostradę. Bez stresu, że jeszcze granica z wielką niewiadomą.

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    (Chorwacja nie jest w Schengen)..
    Ale z tego co czytam bez paszportu można przejechać Slovenię i Chorwację

    Aaaaa jeszcze takie pytanie mam gdzie tankować dobry , pewny ON są tam stacje BP czy Sehll co by w jakiś dziwny nie trzeba kupować. Można kanisterek awaryjnie paliwa mieć ze sobą ? Braliście coś takiego na wyjazd, bo ja przyzwyczajony 5l mieć w bagażniku..
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Tak nie jedź, bo zapłacisz za winiete na Słowacji i autostrady w Chorwacji. Chyba, że Słowenię objedziesz bez winiety. To dodatkowe 30 minut jazdy.



    Tuneli jest bardzo dużo, ale tylko jeden dodatkowo płatny.
    @robin102 - masz jak widać wiele opcji. Od typowo polskiej opcji - tam nie jedź bo zapłacisz za autostradę po moją czyli osoby, która mając dość na codzień stania w korkach i jeżdżenia po dziurach w wakacje wybiera komfort i dwupasmowe drogi nie skąpiąc grosza za korzystanie z czegoś, co zostało dla mnie wybudowane. Nie wiem jak koledze TOP67 wyszło, że zapłacisz za autostradę w Słowacji skoro przez nią nie jedziesz, nie wiem gdzie jest też ten płatny tunel. Jeżdżąc nad Adriatyk od 2002 roku najwidoczniej go omijam.
    Sam dokonaj wyboru, zajechać zajedziesz tak czy tak. Idąc tropem kolegi TOP67 może w ogóle wyjechać dzisiaj i omijać wszystkie platne drogi z Polską włącznie
    U mnie fordzik już zatankowany, oklejony winietkami a ja odliczam godziny do startu. Szerokiej drogi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ale z tego co czytam bez paszportu można przejechać Slovenię i Chorwację
    Bez paszportu tak ale nie bez kontroli (toretycznej często ale to nie taka sama granica jak np. między PL a Cz).

  4. #154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta

    Tuneli jest bardzo dużo, ale tylko jeden dodatkowo płatny.
    Ale wcześniej wspomniałeś, że jak pojadę z Gratzu na Maribor to nie ma tuneli, tunelu płatnego, czy źle zrozumiałem ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ale wcześniej wspomniałeś, że jak pojadę z Gratzu na Maribor to nie ma tuneli, tunelu płatnego, czy źle zrozumiałem ?
    Jadąc z Białegostoku przez Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Karlovac nie masz ani jednego płatnego tunelu (nie byłem nigdy bardziej na północ niż w Warszawie, to może tam , tutaj się nie będę upierał )

  6. #156

    Domyślnie

    Kurcze, aż tak trudno spojrzeć na mapę? Pisałem wyraźnie, że płatny tunel jest za Villach.

    Zatankuj w Austrii, tam masz najpewniejsze i najtańsze paliwo. Na początku lipca płaciłem 1,039 E za ON. Potem dotankuj na Słowenii (ok 1,15). W Chorwacji paliwo jest najdroższe).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #157

    Domyślnie

    Zjedź z autostrady w Klagenfurt Nord w kierunku miasta, po 4-5 minutach (~2,5km) masz stację benzynową i McDonaldsa. Na tankowaniu zaoszczędzisz ze 20E w porównaniu z autostradą, w MD unikniesz kolejek i tłumu.

  8. #158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zjedź z autostrady w Klagenfurt Nord w kierunku miasta, po 4-5 minutach (~2,5km) masz stację benzynową i McDonaldsa. Na tankowaniu zaoszczędzisz ze 20E w porównaniu z autostradą, w MD unikniesz kolejek i tłumu.
    Tylko, że on tam nie jedzie. Ale zjechać można w każdej miejscowości za Gratz.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #159

    Domyślnie

    Racja, zapomniałem, że koło Gratz odbija się na Maribor. Ja to na Włochy jestem zafiksowany

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Na tankowaniu zaoszczędzisz ze 20E w porównaniu z autostradą, w MD unikniesz kolejek i tłumu.
    Na zbiorniku paliwa 50 l aż 20 Euro drożej na stacji autostradowej niż w miasteczku jakimś bardzo pobliskim ? Matko z córką to nie może być prawda, może 2 Euro drożej ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 16 z 26 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22
  2. [ Krajobraz ] Dobrze wiosną pojechać do lasu.
    By Bielik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •