Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2017
    Miasto
    Warszawa / Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie Drugi aparat poza lustrzanką

    Hej wszystkim,
    przejrzałem tematy na forum i nie mogłem znaleźć nic, co rozwiałoby moje wątpliwości.

    Obecnie fotografuję nikonem D7100 z kilkoma obiektywami, generalnie pokrywam całe spektrum od 27 do 450 mm odpowiednika na 35mm klatce zoomami + mam dwie prime które całkiem sobie chwalę. Sprzęt mi się podoba, ale niestety D7100 z obiektywem waży około kilogram (a z tele jakieś 1.2-1.3kg) i zajmuje bardzo dużo miejsca.

    Niedawno zacząłem rozglądać się za czymś mniejszym, co mógłbym nosić ze sobą praktycznie zawsze, tj. zabierać na spacery, do miasta itd. Dodatkowo planuję kilka wypadów na festiwale muzyczne czy weekendowych wyjazdów z małym bagażem, trochę wędrówek po górach itp. W takiej sytuacji noszenie ze sobą lustrzanki z obiektywem/obiektywami nie wydaje się wygodne, praktyczne ani bezpieczne (na festiwalach raczej łatwo taki aparat uszkodzić no i dużo bardziej rzuca się w oczy potencjalnym złodziejom). Chciałbym nabyć coś, co wypełni lukę między nawet przyzwoitym aparatem w telefonie (który niestety nie oferuje trybu manualnego, autofocus zbiera się czasami 0.5-1s, start bywa opóźniony itd.) a solidną lustrzanką. Nie chcę wydawać zbyt dużo kasy, miałem nadzieję na znalezienie czegoś spełniającego moje wymagania w kwocie do 1000zł. Może być to używany aparat w przyzwoitym stanie (brak wad optyki czy matrycy) albo nowy / refurbished. W grę wchodzi kupienie bezlusterkowca albo dobrego kompaktu. Od razu zaznaczę że nie mam wielkich planów związanych z zakupem gamy obiektywów do bezlusterkowca - raczej opierałbym się na 1 zoomie pokrywającym coś z zakresu 25/30 do 70/100. Aparat służyłby głównie do fotografii ulicznej, krajobrazów, jakiś portretów na dłuższej ogniskowej. Ważne żeby było fotografowanie w RAW, tryb manualny z jakimiś przyzwoitymi kontrolkami na obudowie, dobrze jakby znalazł się wizjer i pierścień na obiektywie do kadrowania.

    Znalazłem takie opcje:
    - Nikon 1 V2 z obiektywem 11-27.5mm (bez VR) w cenie 800zł
    - NX3300 samo body za 600zł (i jaki obiektyw miałby tutaj sens?)
    - może jakieś inne bezlusterkowce godne uwagi mimo swojego wieku? (bo zapewne w tej kwocie znajdę starsze modele)
    - jeżeli chodzi o kompakty profesjonalne to może Canon G7X albo Sony NX100? (zapewne ciężko byłoby się zmieścić w 1000zł nawet z używanym)

    Co o nich sądzicie? Może macie jakieś inne propozycje?

    Budżet nie jest super sztywny, ale ponieważ nie mam doświadczenia z fotografowaniem kompaktami / bezlusterkowcami (nie znam największych bolączek, ani nie wiem czy taka opcja będzie na dłuższą metę mi służyć) wolałbym zmieścić się w 1000 zł i ewentualnie w przyszłości, jak przekonam się do takiego rozwiązania, zainwestować w coś porządnego.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Samsung NX1000/1100 jakoopcja minimum z obiektywem zazwyczaj jest 20-50, NX3000/3300 jest z lepszy ale obrazek da ten sam, wiec to kwestia co da się złapać teraz, no i zdarza się tanio czasami NX300, z obiektywów najbardziej zgrabny chyba jest 16-50 PZ ale są też fajne stałki 16mm, 20mm i 30mm tylko problem z zakupem.
    Taki zestawik jako "kieszonkowy" byłby super, matryce samsunga są świetne.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2017
    Miasto
    Warszawa / Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzięki, obczaję te modele i popatrzę czy w tej cenie coś wyrwę. A co uważasz o Nikonie 1 V2? Cena wydaje mi się kusząca, zaznaczę że za te 800zł dostaję nowy aparat z nowym obiektywem, gwarancja 12 miesięcy. | Jak wyglądda matryca CX w praktyce, wie ktoś? Kusi dużą głębią ostrości, z drugiej strony bokeh to na tym za dużo nie będzie

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam, nigdy nie miałem aparatu z tak malutką matrycą, tu niech się wypowiedzą użytkownicy tego sprzętu.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2017
    Miasto
    Warszawa / Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jasne, co do samsungów to faktycznie na 1 rzut oka prezentują się świetnie, stosunek cena / jakość bardzo fajny. Trochę się obawiam samego AF z kontrastu, jednak detekcja fazy podobno jest znacznie szybsza i dokładniejsza. Masz może jakieś doświadczenia na porównywalnej klasie sprzęcie żeby porównać?

  6. #6

    Domyślnie

    Też jakiś czas temu grzebałem w Internecie za małym i tanim aparatem z jakością lustrzanki i taniej niż Samsung NX to nic nie znajdziesz... jakość zdjęć naprawdę super, jeszcze biorąc pod uwagę cenę! Czasami za 400-500zł można wyrwać NX1000/1100/3000/3300 + 20-50mm, wolałbym 16-50 ale to już troszkę drożej jednak spokojnie zmieścisz się w budżecie + ze 2 dodatkowe baterie i adapter na M42 Dla mnie Nikon 1 odpada ze względu na matrycę i wszystko co się z tym wiąże...
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2017
    Miasto
    Warszawa / Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    A jak z poręcznością tych samsungów? Bo jednak wyglądają bardziej "płasko", tzn. grip praktycznie że nie istnieje, a tarcz, przycisków itd. jak na lekarstwo. Czy ktoś kto używa już jakiś czas czegoś w stylu NX1000/1100/3000/3300 może przekazać swoje wrażenia co do ergonomiczności? Czy dużo rzeczy jest mocno ukrytych w menu, tzn jak duża jest maksymalna liczba kliknięć żeby zmienić standardowe rzeczy typu, iso, czas, przysłonę, przełączyć na serie / pojedyncze zdjęcia?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gawron Zobacz posta
    A jak z poręcznością tych samsungów? Bo jednak wyglądają bardziej "płasko", tzn. grip praktycznie że nie istnieje, a tarcz, przycisków itd. jak na lekarstwo. Czy ktoś kto używa już jakiś czas czegoś w stylu NX1000/1100/3000/3300 może przekazać swoje wrażenia co do ergonomiczności? Czy dużo rzeczy jest mocno ukrytych w menu, tzn jak duża jest maksymalna liczba kliknięć żeby zmienić standardowe rzeczy typu, iso, czas, przysłonę, przełączyć na serie / pojedyncze zdjęcia?
    Nie odpowiem Ci na to pytanie, nie wiem... nie zagłębiałem się w to. Nie kupiłem żadnego z tych aparatów, bo myślę nad zmianą systemu na Fuji więc wtedy będzie i tak "mały" aparat. Jednak za ~500zł to myślę, że można takiemu NX wybaczyć niedogodności, widziałem na eBay i Aliexpress jakieś takie gripy/obudowy "pogrubiające" NXy. Popatrz też na Youtube, oglądałem tam trochę prezentacji/recenzji NX1000/1100/3000/3300, w których wszystko było pokazane, wraz z menu i obsługą aparatu.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Nagnij troszkę budżet i kup używanego fujika x100. Jako dodatek do lustrzanki spełni się w 100%, a przynajmniej nie będzie korciło żeby kupować następne obiektywy

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2017
    Miasto
    Warszawa / Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Nagnij troszkę budżet i kup używanego fujika x100. Jako dodatek do lustrzanki spełni się w 100%, a przynajmniej nie będzie korciło żeby kupować następne obiektywy

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Coś mnie przeraża ten 35mm (ekwiwalent pełnej klatki) obiektyw Biorąc pod uwage 12 mpix nie ma tak duzo miejsca na kadrowanie, a i troszke ponizej 35mm fajnie byloby moc zejsc jednak (jakies krajobrazy czy cos).

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka czy aparat z wymienną optyką?
    By triobix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 13:06
  2. Drugi aparat - co wybrać?
    By MiGo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-09-2013, 09:44
  3. Aparat - NIE Lustrzanka - wybór.
    By remos in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 21:26
  4. [ Krajobraz ] Poza zasięgiem
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 13:36
  5. D3000 jako drugi aparat w podróży?
    By mydlo93 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •