Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    A jak tę samą muzykę puszczę sąsiadowi, jak do mnie przyjdzie?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    A ja tak z ciekawości zapytam... Pewnie na dyletanta wyjdę. Czy jak sobie zrobię sam klip, nagram materiał, zmontuję go sobie, podłożę jakąś muzykę (np z płyty, którą mam na półce albo z biblioteki iTunes, nieważne, legalnego pochodzenia) i będę go oglądał sobie codziennie np. z żoną albo z mamą, to czy to będzie legalne, czy nie?
    Bliskim osobom/rodzinie możesz puszczać. Wczoraj wlasnie o tym czytalem.

  3. #13

    Domyślnie

    No właśnie. A zakładając, że nie potrafię się posługiwać kamerą, programem do montażu itd i w moim imieniu zrobiła to osoba trzecia, przygotowując dla mnie ten klip z tą moją muzyką z mojej płyty, żebym mógł sobie oglądać go w gronie bliskich...

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie falandyzuj
    Chodzi o normalne rzeczy w tym biznesie, coś sprzedajesz, coś tworzysz, na czymś zarabiasz to i musisz płacić za materiał, a to że google szaleje w necie i robi co chce to inna sprawa, do tego mamy zaiksy i głupie prawa autorskie, więc nie ma co tu dyskutować o rodzinnych filmach czy sąsiadach tylko o konkretnych przypadkach.

  5. #15

    Domyślnie

    W zasadzie masz rację. Ja jakby alergicznie reaguję na te wszystkie absurdy. Ale teraz jeszcze raz przeczytałem temat wątku. Jeżeli materiał ma być tworzony z myślą o YT, to fakt, sprawa jest dosyć jasna.

  6. #16

    Domyślnie

    Ok, już wszystko wiem. W podpunktach postaram się wytłumaczyć co i jak:
    1. ZAIKS
    Beton, beton, beton, PRL. Płacić, płacić, płacić. To słyszałem co chwilę w słuchawce dzwoniąc i rozmawiając z Paniami, które po głosie wydawały się +50. Według nich nie ma czegoś takiego jak licencja CC, banki muzyki (YouTube Audio), audiojungle itd. Trzeba płacić, płacić, płacić. Na pytanie "ile", usłyszałem "w przypadku kamerzysty 6% od zlecenia za jeden utwór". Ba, nawet jak nagrywacie sobie imprezę i w tle lecą kawałki, które gra orkiestra, to też macie płacić za każdy. KAŻDY!

    Nie dawało mi to jednak spokoju, więc zacząłem drążyć temat i w koncu w centrali natrafiłem na inną babkę, która mi wytłumaczyła, że jeśli wrzucamy utwór na YouTube to ZAIKSowi nic nie płacimy. NIC. Oni mają podpisane umowy międzynarodowe, w tym z YouTube i nic więcej ich nie interesuje. Tu zaznaczam, wrzucone na YouTube. Co innego jest, jak chcecie sobie puścić muzyczkę w tle przy wchodzeniu na swoją stronę www (czy ktoś to jeszcze stosuje? Mam nadzieję, że nie, bo to obciach)

    No dobra, czyli temat załatwiony? O nieeeeee. ZAIKS nie ma nic do tego, bo wykorzystanie utworu to już sprawa wydawcy autora. I tu płynnie przejdę do punktu nr 2.

    2. WYDAWCA
    Jako, że klient chciał podłożyć pod teledysk ślubny utwór Eda Sheerana, zadzwoniłem do jego wydawcy i przedstawiciela w Polsce, Warner Music Poland. No i okazało się, że
    po pierwsze, oni nie zajmują się taką drobnicą (wiadomo)
    po drugie, jeśli ktoś chciałby wykorzystać utwory ww. autora, to w grę wchodzą miliony złotych. Tak, miliony. Z tym że wiadomo, wtedy wrzucacie to do telewizji itd., czyli dysponujecie "trochę" większym budżetem niż "Panie Janku, pan zmontuje za dwie stówki"

    I jeszcze jedno. Nikt tego nie potwierdzi, ale tak poprowadziłem rozmowę, że na pytanie "ale tego jest mnóstwo w sieci i co się stanie?" dostałem odpowiedź mniej więcej typu "jak YouTube wychwyci to zablokuje albo odtworzy wideo bez dźwięku". Nic tu nie było, jak w przypadku ZAIKSU, o karach, płacić, płacić, płacić, kara, kara, kontrola itd. Inny rodzaj rozmowy, inny rodzaj kultury.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 08-07-2017 o 11:39

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] kręcenie teledysku - Negatyw
    By theQ in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 05:17
  2. Kupno utworu - gdzie?
    By wywar in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 22:25
  3. Kradzież zdjęcia do teledysku?
    By Lucky_Luck in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 15:03
  4. Pokaz slajdów a zaiks??
    By totmes in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 13:31
  5. ZAIKS i prezentacja DVD?!
    By koziak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •