Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    a jak to się ma do oświetlenia? Co proponuje Olympus? Byłem kiedyś na prezentacji systemu olympusa na Cebicie, chyba rok temu - niczym nie powalał na kolana.
    Nikonowski creative lighting na razie chyba niedościgniony i usystematyzowany. Tak myślę.

  2. #12
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovserwator
    a jak to się ma do oświetlenia? Co proponuje Olympus? Byłem kiedyś na prezentacji systemu olympusa na Cebicie, chyba rok temu - niczym nie powalał na kolana.
    Nikonowski creative lighting na razie chyba niedościgniony i usystematyzowany. Tak myślę.
    Co to jest ten nikonowski creative lighting i gdzie widac to jego niedoścignienie?
    Aparat jest tylko od naswietlania (matrycy lub kliszy), a nie oświetlania.
    Pod wzgledem precyzji naświetlania E1 czy EOS 20D jest na pewno nie gorszy od D70 czy D100.
    Efekty uzyskiwane przez D70 z lampami blyskowymi pomimo szumnych zapowiedzi I-TTL wcale nie są takie cudowne.
    D2X to juz zupelnie inna pólka i nie ma co go brac pod uwage w takim porównaniu.


    Pozdrawiam:
    Andrzej

  3. #13

    Domyślnie

    Autor wątku napisał że na LCD w żadnym z aparatów nie ma informacji wyświetlanej na bieżąco o wartości ISO. Z tego co widziałem to jest w E1. W D70 nie ma ISO na LCD i to jak dla mnie zbyt poważny bład, bo w ten sposób omyłkowo nie sprawdziwszy waliłem knoty w piękny dzień na wakacjach !
    Wiem powiecie, że czy czasy i przeslona tego nie mówiły, ok...ale jeśli jadę na manualu to nie mam zamiaru zaśmiecać sobie głowy jaką wartość ustaliłem ISO wczoraj lub godzinę temu.
    To poważny felher w D70 i to mnie wkurza totalnie w nim.

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Autor wątku napisał że na LCD w żadnym z aparatów nie ma informacji wyświetlanej na bieżąco o wartości ISO. Z tego co widziałem to jest w E1.
    Jednak nie ma - i tu e-1 nie różni się niczym od d70.
    Brak widocznej informacji o ISO raz tylko (od 2 m-cy) popsuł mi zdjęcia - kiedy w górach, wyszedłem focić nocny kościółek i zapomniałem, że wcześniej w knajpie robłem zdjęcia na IS0 800 Oczywiśćie, przy czasach 1,5-2 sekund (aż się dziwiłem, że sa takie krótkie ) szumy są nieakceptowalne... Wniosek - don't drink and photo

  5. #15

    Domyślnie

    jeśli jadę na manualu to nie mam zamiaru zaśmiecać sobie głowy jaką wartość ustaliłem ISO wczoraj lub godzinę temu.
    Taaaak... tak "nieistotnymi" informacjami jak ISO wogole nie nalezy sobie zasmiecac pamieci

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  6. #16

    Domyślnie

    Efekty uzyskiwane przez D70 z lampami blyskowymi pomimo szumnych zapowiedzi I-TTL wcale nie są takie cudowne.
    D2X to juz zupelnie inna pólka i nie ma co go brac pod uwage w takim porównaniu.
    Interesujace, szczegolnie w zestawieniu faktu ze to identyczne systemy, a wiec i efekty i-TTL sa takie same.

    Co to jest ten nikonowski creative lighting i gdzie widac to jego niedoścignienie?
    Odpowiedz jest wyjatkowo prosta, Nikon ma CLS'a, konkurencja nie.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin

    Odpowiedz jest wyjatkowo prosta, Nikon ma CLS'a, konkurencja nie.
    Jakto nie, a Canon?
    D3-sta|16-85VR|105VR

  8. #18
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Efekty uzyskiwane przez D70 z lampami blyskowymi pomimo szumnych zapowiedzi I-TTL wcale nie są takie cudowne.
    D2X to juz zupelnie inna pólka i nie ma co go brac pod uwage w takim porównaniu.
    Interesujace, szczegolnie w zestawieniu faktu ze to identyczne systemy, a wiec i efekty i-TTL sa takie same.

    Co to jest ten nikonowski creative lighting i gdzie widac to jego niedoścignienie?
    Odpowiedz jest wyjatkowo prosta, Nikon ma CLS'a, konkurencja nie.
    Witam.
    Niestety poza nazwa i-TTL precyzja naświetlania D2X nie ma nic wspólnego z D70S.
    Jeszcze raz spytam w czym przejawia się wspanialość owego nikonowskiego CLS w D70S?
    Mój syn ma Flexaret Creating Lighting System Extra Super Hiper - wspaniały mimo że z demoludów.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •