Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 + Obiektyw, jaki?

    Witam Was serdecznie.
    Sprzedalam Nikona D3200 ze szklami Nikkor 18-105 oraz 70-300 mm.
    Wysluzyly sie w podrowach po Afryce, USA I Japonii.
    Planuje na dniach kupic nowy aparat I tu licze na Wasze cenne podpowiedzi.

    Jestem prawie zdecudowana kupic Nikona D7100 body plus 1 lub 2 obiektywy.
    Bardzo prosze Was o pomoc jakie bylyby najlepsze w rozsadnej cenie? Chce przeznaczyc na calosc +/- 5000 zl.

    Obecnie zatsanawiam sie nad kupnej jak juz wspomnialam D7100 + obiektyw do portretow ( nigdy takiego nie uzywalam )
    Nikon AF-S NIKKOR 50 mm 1:1,8G + jako glowny Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm 1:3,5-5,6 G ED VR II

    Czy to bedzie dobry zestaw?

    Poczatkowo myslalam o tym by kupic D7100 a do tego jeden objektyw np. Sigma 18-300/3,5-6,3 DC Makro OS HSM
    lub Nikkor AF-S DX 18-300 mm 1:3,5-6,3G ED VR-Objektiv I tylko na tym poprzestac, powodem ewentualnego wyboru jest to ze nie lubie zmieniac czesto obiektywow?

    Poniewaz duzo podrozuje, kocham dalekie podroze, polubilam tez robic zdjecia.
    Fotografuje glownie ludzi, kwiaty, ptaki, I panorama miast, lubie robic zdjecia zblizajac np czubki kosciolow, dachow a na nich siedzacych ptakow.

    Dlatego tez, pomyslalam ze dobrym wyborem bedzie kupno body D7100 a do tego albo jeden objetyw 18-300 lub dwa 18-200 + portretowy 50 mm ktore opisalam wyzej.

    Bardzo Was zatem prosze o rade jaki wariant byscie wybrali na moim miejscu.

    Z gory serdecznie dziekuje za kazda cenna podpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez Janka83 ; 16-05-2017 o 14:41

  2. #2

    Domyślnie

    A dlaczego akurat D7100? Może zamiast niego tańsze body i dokupić ten 18-300. Jakość zdjęć będzie chyba nawet lepsza niż z 7100, bo mają nowsze matryce.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeden ze znajomych ktory pasjunej sie fotografia tak mi doradzil, dlatego przed podjeciem decyzji postanowila jeszcze zapytac na forum.

    Jaki w taki razie zestaw bys proponowal?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zapewne celem zmiany jest uzyskać lepszy zestaw, więc zakup 18-200 itp uniwersalnych obiektywów mija się z celem.
    Polecana wiele razy Sigma 17-50 i do tego dobre 70-300 Tamrona USD lub Nikona VR ( wersja nie DX ).
    Portret możesz potestowac tanio nikkorem 50mm w wersji D bo kosztuje coś koło 350zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zapewne celem zmiany jest uzyskać lepszy zestaw, więc zakup 18-200 itp uniwersalnych obiektywów mija się z celem.
    Polecana wiele razy Sigma 17-50 i do tego dobre 70-300 Tamrona USD lub Nikona VR ( wersja nie DX ).
    Portret możesz potestowac tanio nikkorem 50mm w wersji D bo kosztuje coś koło 350zł.
    Na amazonie.de znalazlam :

    Tamron AF SP 70-300mm 4-5.6 Di VC USD ( 305 Euro )
    Sigma 17-50 mm F2,8 EX DC OS ( 344 Euro )

    Czy uwazasz ze z Body 7100 spelni swoje zadanie bardzo dobrze? W takim razie moze zastanowic sie nad innym body?
    Chcialabym przez kolejne kilka lat byc zadowolona z jakosci zdjec.

  6. #6

    Domyślnie

    W podróży używam D7100 i prawie wyłącznie Sigmy 17-50 i dla mnie ten zestaw do tej pory się sprawdzał. Ty do tego potrzebujesz jeszcze zooma więc 70-300VC jest rozsądnym wyborem, bo cena ok i jakość dość dobra. No, ale jeśli nie lubisz zmieniać obiektywów (doskonale Cię rozumiem) to możesz pójść i w uniwersalnego zooma. Komfort dużo lepszy. Wyciągasz i pstrykasz. Tylko, że z drugiej strony D7100 to dość duży i ciężki aparat. Jeśli waga i gabaryty są dla Ciebie ważne to taki D5300 lub bezlusterkowce mogą się okazać lepszym rozwiązaniem. A jakość zdjęć mocno przy tym nie ucierpi (lub nie ucierpi wcale).

    PS Janeczko, poproś jakiegoś moda by Ci poprawił tego byka w tytule wątku
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 16-05-2017 o 15:41

  7. #7

    Domyślnie

    O ile pamiętam seria D7x00 swoje gabaryty osładza uszczelnieniami (także mikroregulacją AF i ergonomią). W zależności od stylu twojego podróżowania może mieć to znaczenie. Ale przyznaję, że w podróży w zasadzie zawsze lżejszy znaczy lepszy (wygodniejszy).

    Ja bym wziął pod uwagę jeszcze takie uniwersalne obiektywy jak:
    Nikon Nikkor AF-S DX 16-85 mm f/3.5-5.6G ED VR
    Nikon Nikkor AF-S DX 16-80 mm f/2.8-4E ED VR

    Zwłaszcza drugi tani nie jest, choć używane zaczynają kosztować już rozsądnie. Przez wiele lat używałem tego typu obiektywu w systemie Canona i stanowią one rozsądny kompromis pomiędzy jakością optyczną a uniwersalnością. Niestety wszystkie super zoomy typu 18-200 to bardzo duże ustępstwo jakości optycznej na rzecz uniwersalności.

    Mając na aparacie z matrycą DX obiektyw 16-85, niezwykle rzadko w w podróży wyciągałem 70-300, choć przyznaję, że w zasadzie nie fotografowałem zwierząt.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Nikkor 18-200 nie jest zły choć wiadomo, że to kompromis. Za to standardowym zoomem nie da się ogarnąć czegoś co jest dalej, przy mocnym kadrowaniu te "ptaki na dachach" będą miały jakość komórkową. Kolejny obiektyw to też kompromis, wagowo-komfortowy. Myślę, że każdy kto podróżuje z kupą sprzętu zna z autopsji rozterki typu wyciągnąć lepszy obiektyw czy może cyknąć tym co akurat mam na bagnecie. U mnie przeważnie wygrywa druga opcja (albo i trzecia: aparat zostaje w guesthousie a ja cykam komórką ) Często też tracąc czas na zmianę obiektywu tracimy przy okazji ujęcie, bo świat nie chce poczekać. Coś za coś.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W podróży używam D7100 i prawie wyłącznie Sigmy 17-50 i dla mnie ten zestaw do tej pory się sprawdzał. Ty do tego potrzebujesz jeszcze zooma więc 70-300VC jest rozsądnym wyborem, bo cena ok i jakość dość dobra. No, ale jeśli nie lubisz zmieniać obiektywów (doskonale Cię rozumiem) to możesz pójść i w uniwersalnego zooma. Komfort dużo lepszy. Wyciągasz i pstrykasz. Tylko, że z drugiej strony D7100 to dość duży i ciężki aparat. Jeśli waga i gabaryty są dla Ciebie ważne to taki D5300 lub bezlusterkowce mogą się okazać lepszym rozwiązaniem. A jakość zdjęć mocno przy tym nie ucierpi (lub nie ucierpi wcale).

    PS Janeczko, poproś jakiegoś moda by Ci poprawił tego byka w tytule wątku

    Dziekuje za twoja cenna uwage.

    Porownalam I faktycznie D7100 wazy 0,68 kg a D5300 0,48 kg czyli jest duzo lzejszy. Co do jakosci nie potrafie sie wypowiedziec, musze zatem komus "starszemu doswiadczeniem zaufac.
    Roznica cenowa miedzy nimi to w porownaniu Amazon.de to ok. 210 Euro. W moim przypadku jest to do zaakceptowania, bardziej zatsanawiam sie nad waga?
    Ja glownie wieszma aparat na szyi wiec moze byc ciezki. Jezeli jednak D7100 wart jest zachodu? Powoli przekonuje sie do kupna dwoch szkiel ktore ty I koledzy mi proponujecie:

    Sigma 17-50 mm F2,8 EX DC OS HSM ( 344 Euro na Amazonie )
    oraz
    Tamron AF SP 70-300mm 4-5.6 Di VC USD ( 305 Euro )

    W czerwcu bedzie chrzest corki brata chialabym zatem zrobic kilka ladnych fotem , mysle ze Sigma 17-50 sprawdzi sie w kosciele? Wczesniej myslalam o Nikon AF-S NIKKOR 50 mm 1:1,8G ( 205 Euro) ale z tego co zrozumialam Sigma jest podobna a bedzie praktyczniejsza w uzyciu ?

    Raz jeszcze zatem prosba, D7100 czy D5300 I ktore obiektywow , wezme chyba tego Tamrona ktorego proponujecie I czy wziac do tego Sigme 17-50 czy Nikkora 50 mm ?



    Przy okazji, przepraszam za blad, to z pospiechu, wybaczie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    O ile pamiętam seria D7x00 swoje gabaryty osładza uszczelnieniami (także mikroregulacją AF i ergonomią). W zależności od stylu twojego podróżowania może mieć to znaczenie. Ale przyznaję, że w podróży w zasadzie zawsze lżejszy znaczy lepszy (wygodniejszy).

    Ja bym wziął pod uwagę jeszcze takie uniwersalne obiektywy jak:
    Nikon Nikkor AF-S DX 16-85 mm f/3.5-5.6G ED VR
    Nikon Nikkor AF-S DX 16-80 mm f/2.8-4E ED VR

    Zwłaszcza drugi tani nie jest, choć używane zaczynają kosztować już rozsądnie. Przez wiele lat używałem tego typu obiektywu w systemie Canona i stanowią one rozsądny kompromis pomiędzy jakością optyczną a uniwersalnością. Niestety wszystkie super zoomy typu 18-200 to bardzo duże ustępstwo jakości optycznej na rzecz uniwersalności.

    Mając na aparacie z matrycą DX obiektyw 16-85, niezwykle rzadko w w podróży wyciągałem 70-300, choć przyznaję, że w zasadzie nie fotografowałem zwierząt.
    Dziekuje za twoje informacje.

    Zoom 70-300 uzywalam bardzo duzo w Afryce, RPA, Namibia, Botwana wlasnie fotografujac zwierzeta I sprawdzil sie doskonale.
    Zoom ktory bym kupiony z aparatem 18-105 z nim bywalo roznie, nie wszystkie foty byly tak ladne.
    Poniewaz sprzedalam caly moj poprzeni komplet aparat I obiektywy, chce kupic cos lepszego.

    Dlatego wybor padl na D7100. Teraz sie zastanawiam czy fatycznie nie bedzie dla mnie za ciezki?
    Jeden z kolegow na forum doradzil D5300 I mysle ze warto sie nad tym zastanowic. To I tak lepszy model of mojego poprzedniego D3200
    Jezeli bylaby miedzy D5300 a D7100 duza roznica to pal licho, bede dzwigac ten aparat, ale jezeli az tak duzej roznicy miedzy nimi nie ma to czy warto?

    Co do obiektywow,to chyba sie zdecyduje na: Sigma 17-50 I Tamron 70 -300 usd, chociaz nie wiem dlaczego chcialabym do body Nikona kupic szkielka takze Nikona, jednak z tego co piszecie Sigma I Tamron sa tansze I nie gorsze a moze I lepsze?

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli pozwolisz, napiszę swoje zdanie.
    Tak, jak Ty lubię jeździć i robić zdjęcia. Ja "przesiadłem się" z D3300 na D7200. Jestem bardzo zadowolony, D7100 czy D7200 pod względem ergonomii są super, również mały górny wyświetlacz powoduje, że nie musisz zerkać na LCD. Długa żywotność baterii, różnorodność możliwości, AF dla mnie o.k. Lubię też zdjęcia w ruchu - konie, wyścigi itp, więc szybkostrzelność w seryjnych i bufor ma znaczenie (dlatego D7200 a nie D7100). Dla mnie ciężar o.k., przy okazji jest bardziej szczelny, niż D3xxx. D5300 nie znam - nie robiłem nim zdjęć, ale D7200 nie zamieniłbym na inny DX. Idelanie mi odpowiada.
    Dla mnie - w podróży, jesli nie chcesz często zmieniać obiektywu, 17-50 nie sprawdził się (sorry, Cz4rnuch, z całym szacunkiem piszę o moich odczuciach). Potrzebowałem jednak trochę więcej "zooma", trochę ponad 100, żeby większość zdjęć robić zoomem. Miałem tą Sigmę, ale nie byłem zachwycony. Obok niej miałem i mam 18-140 i dla mnie jest o.k., głównie jego używam. Pewnie, że Sigma 17-50 jest zwykle oceniana wyżej. Ale ja wolę więszy zoom. 18-140 ma swoje wady, ale i Sigma ma - trochę loteria, jaki egzemplarz trafisz, kłopot z ew. kalibrowaniem (część egzeplarzy tak ma), nieraz mimo to mydełko... itp. Poczytaj na Forum. Obok tego w podróży mam zoom tele 70-300. Tamron jest o.k. ale i Nikkory są o.k. Przy puszeczce D7200, mój N70-300 trafia bardzo dobrze. Trzeci obiektyw, którego używam, to w miarę jasny zoom szerokokątny - Tokina 12-28. Jest super w robieniu zdjęć wnętrz, np. kościołów, świątyń, ale i do architektury czy krajobrazów jest o.k., Obiektyw ma 4.0, ale z D7200 doskonale radzi sibie w ciemniejszych warunkach oświetleniowych, ma elastyczność. Też lubię portrety w podróży, ale bardziej "reportersko", więc zoom jest dla mnie wystarczający. Pewnie, że N50 G 1.8 czy D to doskonałe, lekkie i tanie szkiełka. Ale po prawdzie w podróży mnie mało się przydawały (mam N50 1.8G), więc potem prawie nie brałem go na wyjazdy, chyba że przewidywałem, że na pewno się przyda (poza tym jest lekki i mały). Oczywiście fotografuję amatorsko, dla potrzeb moich i kolegów, nie sprzedaję zdjęć ani na nich nie zarabiam, więc ich jakość, adekwatna do możliwości obiektywów i puszeczki, jest dla mnie jak najbardziej dobra. Nie muszę mieć Mercedesa, by jeździć do pracy - nie muszę mieć niewiadomo jak dobrych szkieł, by robić z mojego punktu widzenia zdjęcia, o jakości w zupełności mnie zadawalających. Rzecz preferencji i podejścia do sprawy.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d7100 jaki obiektyw
    By Jerekjerek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 13:48
  2. Jaki Obiektyw do Nikon D7100
    By klaudio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 18:02
  3. Jaki objektyw wybrac do kosciola i przyjecie weselne
    By pawcio0409 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 23:03
  4. d80 + jaki objektyw
    By V E R E M Y in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 09:08
  5. Fuji S5 Pro jaki objektyw najlepszy
    By TomiVienna in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •