Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Mogę z czystym sumieniem polecić lampę YN-685. U mnie skutecznie przesunęła zakup nowszego body, a mam D90. Do tego wyzwalacz YN-622 Nikon TX i można się pobawić.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #52

    Domyślnie

    Witam z powrotem po dłuższej przerwie. Do mojego D5300 kupiłem w końcu Sigmę 17-50mm 2.8 EX i użytkują ją 4 lata. Nie wiem ile zrobiłem zdjęć ale na pewno dziesiątki tysięcy. Niestety Sigma wylądowała na serwisie we wakacje, zaciął się pierścień fokusa, co jest jak mi powiedziano standardem w tych obiektywach. Naprawa banalna, ale serwis mnie zmartwił. Powiedzieli, żebym powoli się szykował na dużo poważniejszą awarię, mianowicie ta taśma elastyczna z elektroniką (chyba flex się to nazywa?) co cały czas pracuje przy ruszaniu fokusa już ma oznaki mikropęknięć i za jakiś czas nie będzie łączył i obiektyw nie będzie ostrzył. Pan powiedział, że to też standardowa przypadłość tej Sigmy. Naprawa nieopłacalna.

    Powiedział, że jeśli kupię znów taką Sigmę to będzie to samo. Więc powoli się nastawiam na kupno nowego obietkywu. Powiedział, że obietkywy Nikona nie mają takiego problemu. Więc co kupić? Jakiego Nikona proponujecie? Cena pewnie z kosmosu? Ta Sigma coś koło 1400zł kosztowała. Chciałbym też mieć jakiś jasny obietkyw bo robię dużo zdjęć bez lampy w pomieszczeniach. Proszę o rady.

  3. #53

    Domyślnie

    Kup po raz kolejny tę samą Sigmę. Będziesz miał kolejne 4 lata używania.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kup po raz kolejny tę samą Sigmę. Będziesz miał kolejne 4 lata używania.
    No ale jak mam wydawać 1500zł co 4 lata to może jakiś bezawaryjny Nikon na lata? Który będzię odpowiednikiem tej Sigmy?

  5. #55

    Domyślnie

    Za 4 lata i tak zmienisz aparat
    Nikkor 16-80/2.8-4 można teraz znaleźć w dość rozsądnych cenach (jak na ten obiektyw).

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Za 4 lata i tak zmienisz aparat
    Nikkor 16-80/2.8-4 można teraz znaleźć w dość rozsądnych cenach (jak na ten obiektyw).
    A on robi równie dobre zdjęcia w ciemniejszym plenerze jak ta Sigma ze stałym światłem?

  7. #57

    Domyślnie

    Myślałem że sztuczna inteligencja nie robi zdjęć, tylko fotograf

    Z tego co widziałem, to w N16-80 przysłona zmienia się od f2.8 przy 16 mm do f3.5 przy 50 mm. To dość podobnie do Sigmy. Z jasnych zoomów masz też Sigmę 18-35/1.8, ale straszny klocek i bez stabilizacji. Do zdjęć we wnętrzach warto zaprzyjaźnić się z lampą błyskową, oczywiście zewnętrzną.

    W ogóle to przecież naprawili chyba tę Sigmę, po co martwisz się na zapas. Może dalej będzie działała? Tak w ogóle to polecam kupić sobie używany Nikkor 18-55/3.5-5.6 AF-P (ważne to P!). Można upolować za jakieś ~150, max 200 zł. Warto, bo będziesz miała nieduży, lekki, całkiem ostry i szybki obiektyw na spacery i tam gdzie wielkość Sigmy trochę wadzi. Może się zaprzyjaźnisz i parę tysi zostanie w kieszeni?

  8. #58

    Domyślnie

    Na początek polecam A mode i S mode. Jeśli robisz zdjęcia i chcesz dostać dane GO, korzystasz z trybu A, zmieniasz przysłonę, a aparat dobiera za Ciebie resztę parametrów.

  9. #59

    Domyślnie

    Kilkanaście lat temu z powodzeniem korzystałem z trybu P na analogu, ale teraz radzę raczej przyzwyczaić się do trybu A. Ogólnie rzecz biorąc, AF-S i jeden punkt zapewniają największą kontrolę nad głębią ostrości podczas kadrowania. techzpod download mobdro

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. D5300 VS D7100
    By justhuman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 18:17
  2. teleobiektyw do D5300
    By JaGrom in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 08:23
  3. Nikon D5300
    By Alcatraz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 15:55
  4. D5300
    By Nikkoś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 15:01
  5. Użytkowanie filtrów ?
    By damian.dab85 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •