Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D810 Zawiesił się podczas nagrywania. POMOCY! Utracony ważny plik.

    Cześć, z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Od kilku lat zajmuje się filmowaniem ślubów. Od zawsze pracuje na nikonach. Od roku jestem posiadaczem nikona d810. Nigdy żaden nikon mi się nie zawiesił w taki sposób jak to miało miejsce wczoraj. Używam oryginalnych akumulatorów + oryginalny grip. Karty pamięci też firmowe i szybkie. W ostatnim sezonie d810 spisał się idealnie. Zaczynamy nowy sezon filmujemy ślub i tu nagle taka sytuacja... Rozpoczynamy pracę aparatem około godziny 12. Do sytuacji doszło około godziny 16. W między czasie było sporo przerw także nie ma mowy o przegrzaniu matrycy. Rozpoczynam nagrywanie, wszystko pięknie idzie jakieś 2 minutki i tu nagle obraz staje. Wielki szok. Z aparatem nie da się nic zrobić. Pomogło odczepienie gripu i wyjęcie baterii. Później aparat chodził normalnie. Niestety klip, który nagrywałem nie zapisał się, został utracony. To jest największy problem. Czy aparat podczas startu nagrywania tworzy sobie jakieś tymczasowe pliki, które po odzyskaniu pomogą w odzyskaniu nagrywanego filmu? Jest to dla mnie mega ważne. Czy da się to jakoś odzyskać? Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo możliwości na odzyskanie nie ma - program do odzyskiwania danych i czekać, aż zrobi co ma zrobić. W moim przypadku, gdy padła karta udało się odzyskać - o dziwo - poza tym co odzyskać chciałem, również zdjęcia, które były robione dobre 2 lata temu a od tego czasu karta była i formatowana i "zapełniana" zdjęciami w całości wiele razy.
    Swojego czasu do SanDisków ExtremePro dorzucali kod na RescuePro Deluxe - dało się tym odzyskać zdjęcia, filmy i całą resztę plików jakie znajdowały się na karcie (w internetach do pobrania) i w Twoim przypadku - miejmy nadzieje, że jednak przed zawieszeniem się aparatu jakieś dane zostały zapisane na karcie i uda się je odzyskać.
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Proste programy do odzyskiwania nic niestety nie znajdują.. Polecisz coś?

  4. #4

    Domyślnie

    Wondershare, EasyRecover, Zarm, Strongrecovery no i wcześniej wspomniany RescuePro. Ustawić trzeba na tzw pełne odzyskiwanie, u mnie "mieliło się" dobrą dobe ale dane zostały odzyskane
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  5. #5

    Domyślnie

    Pamięci typu flash nie mają efektu pamięci historii (jak nośniki magnetyczne). Jeśli plik nie został zapisany poprawnie i aparat nadpisał na to miejsce inne dane, to nie ma możliwości odzyskania tego co tam było.

    Pisanie, że udało się cokolwiek odzyskać po wielokrotnym nadpisaniu, to kompletna bzdura. Jeśli komórki pamięci zostały nadpisane, to odzyskać można jedynie dane, które w tych komórkach są, a nie te co kiedyś tam były.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Tak wiec jakim cudem zdjęcia z 16gb sandiska z roku 2014 zostały odzyskane wraz z tym co odzyskać chciałem? Nie wszystkie ale po troche ponad 2 latach jednak przewineły się w większej ilości przez katalog z plikami odzyskanymi - bodajże przy pomocy któregoś z programów znalezionych w tego typu tematach na naszym forum - swój wtedy też założyłem licząc na ultra-hiper program co odzyska zdjęcia z ostatniej sesji zdjęciowej.
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  7. #7

    Domyślnie

    Współczuję.
    http://www.loswiaheros.pl/recenzje-t...ia-zdjec-video
    Może pomoże?

    Odnośnie sytuacji nie zapisania pliku. Różne programy czy różny sprzęt, różnie do tego podchodzi. Pliki tymczasowe, kopie zapasowe np *.bak itd. Nie wiem, jak to jest w Nikonie? Podczas filmowania musi zrzucać dane na kartę, żeby je później zapisać.

    Mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać utracony film.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Godrick Zobacz posta
    Tak wiec jakim cudem zdjęcia z 16gb sandiska z roku 2014 zostały odzyskane wraz z tym co odzyskać chciałem?
    Odzyskałeś tylko te dane z 2014 roku które przez kolejne lata nie zostały "przykryte" nowymi danymi. Każdy nośnik pamieci flash mają określoną ilość cykli zapisów, więc aby zużycie komórek pamięci było w miarę równomierne, każdy nowy zapis odbywa się do losowo przydzielonego obszaru. Formatowanie pamięci typu flash to nie jest faktyczne kasowanie/czyszczenie komórek pamięci tylko ustawienie ich statusu do ponownego przyjęcia nowych danych. Dopiero moment wpisania nowych danych powoduje nadpisanie starych danych, czyli bezpowrotną utratę tych wcześniejszych. Przy odzyskiwaniu danych efekt wyrzucenia nawet bardzo starych zdjęć jest czymś normalnym. Jedynie zapisanie całej pamięci karty czy pendrive'a nowymi danymi powoduje bezpowrotną utratę starych danych. Jeśli sprzedaję komuś taką pamięć, to najpierw ją formatuję, potem zapełniam małymi plikami muzycznymi mp3 a potem jeszcze raz formatuję. Tym samym przy próbie odzyskania danych nowy właściciel posłucha sobie jedynie muzy, bo zdjęć już tam nie znajdzie
    Akcja odzyskiwania danych jest możliwa tylko pod warunkiem, że pamięć nie została uszkodzona fizycznie bądź zużyta i wyłączona z obsługi.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ig222999 Zobacz posta
    Czy da się to jakoś odzyskać? Proszę o pomoc.
    Czy miałeś ustawiony zapis na drugą kartę jako backup, czy to właśnie ta druga służyła wyłącznie do zapisu filmów?
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

Podobne wątki

  1. Ilość klatek/s podczas nagrywania filmów
    By Witosz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 21:28
  2. D7100 hot pixele podczas nagrywania
    By mark.zajaczkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 07:14
  3. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  4. Laptop jako ekran podczas nagrywania.
    By Graivite in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:20
  5. Coolpix P510 - dźwięk podczas nagrywania
    By michalsca in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •