Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Taki tam teścik: Yongnuo 560 III z softboxem

    Witajcie;

    W tym sezonie mam ochotę trochę pobłyskać w plenerze - i postanowiłem sprawdzić, czy Yongnuo 560 wsadzona do softboxa da radę zastąpić lampę studyjną. Popełnił mi się taki test - jakby się komuś chciało zerknąć to zapraszam:

    http://www.tfp-foto.slask.pl/yongnuo...ii-i-strobing/

    Tak jak napisałem, popełniłem błąd związany z warunkami testu i wyniki są zafałszowane... Tak więc nie można ich traktować do końca poważnie, tym niemniej w praktyce można się spodziewać że będzie raczej gorzej niż lepiej. Ciekaw jestem opinii praktyków - czy Yongnuo wsadzone w softbox da w plenerze radę?
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy nie łatwiej byłoby po prostu sprawdzić w plenerze, czy takie ustawienie rzeczywiście sobie poradzić zamiast siedzieć w domu i mierzyć światło na środku i brzegach parasolki
    Przede wszystkim nikt nie będzie szedł w plener z miarą i zakładał, że "skoro w warunkach studyjnych wyszło mi f11 na 2 metrach, to teraz z filtrem ND -4EV mogę zjechać do 2.8 zachowując czas synchronizacji, itd itp...".
    Jeśli kadr na to pozwala, to lampę przysuwamy jak najbliżej, zwłaszcza do portretu. Może akurat zyskamy pół metra i nagle lampa okaże się wystarczająca

    Niestety nie przewidzimy dokładnych warunków poza studiem i często jest to po prostu freestyle
    Kiedyś bardzo często używałem tylko jednej sb600 na manualnym nadajniku z transparentną parasolką ok 100cm, albo srebrną odbijającą z dyfuzorem 90cm i dawała radę
    Czasem można nawet wyciąć lampę jeśli wchodzi w kadr
    Częściej jedna reporterówka mnie zaskakiwała w plenerze niż zawodziła, więc nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie na własnej skórze

  3. #3

    Domyślnie

    @wojtek_c nie wiem czy 560 ma mniejsza moc niz 685, ale 685 daje sobie rade (oczywiscie nie w poludnie). Zeby nie byc goloslowny podesle ze 2 zdjecia bez zbytbiej edycji tylko wywolane w Lr. Lampa byla 1 ustawiona na 1/4 mocy do tego wyciagniety byl ten plastik do rozproszenia swiatla a na to jeszcze polozony byl zel korygujacy Rogue (kradnie okolo 1/2 ev) aparat ustawiony na 1/200 F2.8 ISO100 robione jeszcze z D3300. Zdjecia sa czysto robione pod sprawdzenie czy zestawik da sobie rade wiec nie oceniajcie techniki Ps.
    Srr za rozmiar zdjec ale wrzucalem je z tel przez Taptalka.
    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Matt. ; 05-05-2017 o 09:21

  4. #4

    Domyślnie

    685: 60GN
    560: 58GN

    mała różnica na korzyść 685

    Szkoda, że z D3300 nie można niestety wykorzystać HSS w 685...

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli chcecie wiedziec jak by wygladala sytuacja z HSS moge wyjsc z lampka w poniedzialek i przestrzelac mam jak narazie 2 modyfikatory tak wiec duzo tego nie bedzie ale zawsze moze sie przydac

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko sprowadza się oczywiście do warunków na miejscu i ilości śwatła zastanego. Póki nie musisz zakładać szarego filtra (ekspozycja tła dla zadanej przesłony ISO100 mieści się w czasie synchronizacji) yongnuo spokojnie wystarczy. Ważne też, czy robi się ciasny portet (lampa moze stać blisko modelki, jak na zdjęciu @matt ) czy szerszy kadr, gdzie lampę trzeba odsunąć żeby w kadr nie wlazła. A czy lepiej sprawdzić w plenerze - jasne że tak Ale mi się w domu nudziło, modelki nie miałem, to sobie teścik zrobiłem
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

Podobne wątki

  1. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  2. [ Portret ] Pierwsze próby z DIY softboxem
    By RaditZ in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 20:55
  3. Zestaw reporterski z softboxem- pomóżcie
    By paulagd in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 22:45
  4. Yongnuo YN560-III +Yongnuo RF-603 - Brak połączenia
    By bartwic in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 11:56
  5. Lampa z softboxem
    By Ruda892 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •