Close

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 130

Wątek: Pierwszy Analog

  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apphex Zobacz posta
    Ja mam F100 i jestem mega zadowolony. AF nie jest idealny, ale mam tego świadomość, i wieczorami w nocy jest prawie bezużyteczny
    Może AF wymaga czyszczenia. Przez prawie dwa lata to był mój jedyny wybór jeżeli chodzi puszkę na wyjazdy. Nie przypominam sobie, żebym miał jakiekolwiek problemy z AF. Ba, nawet stary F801s trafiał w punkt, choć zabierało mu to więcej czasu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Może AF wymaga czyszczenia. Przez prawie dwa lata to był mój jedyny wybór jeżeli chodzi puszkę na wyjazdy. Nie przypominam sobie, żebym miał jakiekolwiek problemy z AF. Ba, nawet stary F801s trafiał w punkt, choć zabierało mu to więcej czasu.
    Co by nie mówić jakiś przegląd by mu się przydał. Ja mam problem z AF przy słabym oświetleniu od samego początku użytkowania więc wziąłem to za coś normalnego. Dzięii za podpowiedź

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apphex Zobacz posta
    To co masz w podpisie będzie działało. Skoro masz 50/1.4 D to jest sens wymieniać na G? Fakt faktem, D trochę słaby jest na pełnej dziurze, ale aż tak dużej różnicy nie odczujesz na analogu imho
    Wymieniałem na G bo w D zupełnie mi bokeh nie leżał, zwłaszcza po przymknięciu a że miałem możliwość zrobić to bezkosztowo, 1:1 - postanowiłem spróbować
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  4. #114

    Domyślnie

    Słuchajcie, jak ugryźć temat korekty af w f100 ? Do końca miesiąca chciałbym kupić body i ostatnią zastanawiająca mnie kwestią jest własnie korekta af. Do wszystkich swoich obiektywów mam takową wprowadzoną w swoich puszkach. jak to jest w f100 ? Jest tam w ogóle taka opcja ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Słuchajcie, jak ugryźć temat korekty af w f100 ? Do końca miesiąca chciałbym kupić body i ostatnią zastanawiająca mnie kwestią jest własnie korekta af. Do wszystkich swoich obiektywów mam takową wprowadzoną w swoich puszkach. jak to jest w f100 ? Jest tam w ogóle taka opcja ?
    Nie ma takiej możliwości. Rozmawiałem kiedyś z Panem Rafałem ze @Studio5s i on mówił, że jakoś to potrafi regulować, ale generalnie najlepiej jest skalibrować aparaty i obiektywy do wzorca. Polecam.

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Słuchajcie, jak ugryźć temat korekty af w f100 ? Do końca miesiąca chciałbym kupić body i ostatnią zastanawiająca mnie kwestią jest własnie korekta af. Do wszystkich swoich obiektywów mam takową wprowadzoną w swoich puszkach. jak to jest w f100 ? Jest tam w ogóle taka opcja ?
    Nie ma takiej możliwości. Korekta AF to wynalazek ery cyfrowej i to nie od samego początku.
    Moje F100 miało problem z 105 DC, z którym to z kolei problemu nie miało F801s. Co ciekawe F801s nie miało problemów z żadnym szkłem z mojej szuflady, więc to nie tak, że było jakoś szczególnie dopasowane do 105 DC, a za to reszta nie trafiała.
    Zatem możliwe, że trafisz puszkę która będzie dobrze ostrzyła z Twoimi słoikami, ale dla pewności popytaj w serwisie poleconym przez @madebyzosiek jak wygląda sprawa ewentualnej korekty.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #117
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Otwock, Warszawa
    Posty
    10

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Obecnie mam F75, zrobiłem kilka klisz i aparat jest spoko, ale brakuje mi:
    - ustawiania ISO ręcznie (tu jest tylko z DX)
    - informacji o ekspozycji w wizjerze w trybach innych niż M
    - ustawienie pomiaru światła (innego niż matrycowy) w trybach innych niż M

    Mam na oku - oczywiście wszystko wymaga pomacania i sprawdzenia:
    F801 (jakieś 200 zł ze szkłem 35-135)
    F90X (jakieś 350zł ze szklem 50 1, klejąca tylna ścianka
    F100 (jakieś 600zł ze szkłem 28-200)
    F4 (jakieś 850zł ze szkłem 35-70)

    Nie mam manualnych szkieł, ale chciałbym spróbować może w przyszłości, czy któryś z nich ma matówkę do ostrzenia z manualami?
    Który jest najbardziej rozwojowy, najwygoniejszy współpracuje z największą liczbą szkieł.
    Co z zasilaniem.
    Opinie użytkowników bardzo będą pomocne
    D700; 50 1.4D; Zorki4k; AF-S 70-300VR, AF 28-80 mm G

  8. #118

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia polecam F90X. Ten aparat ma naprawde wszystko a nie kosztuje drogo. Z manualami to tylko na F4 będzie się lux ustawiało ostrość ale trzeba by dorwać matówkę z klinem. A o to jest trudno. Wg mnie jak sie nie bedziesz nastawiał na szkła 1,4 to ostrość ustawisz w miarę dobrze na każdym z wymienionych. Ja teraz mam co prawda F2s ale to już zupełnie inna bajka.

  9. #119

    Domyślnie

    F801s - najtańszy, świetny, pomiar światła klasa.
    F90x - jak wyżej, droższy, ergonomicznie świetny.
    F100 - najdroższa, ale i najlepsza opcja, bo działa z każdym nowym szkłem AF-S, oczywiście pod warunkiem że przysłona jest po staremu, czyli nie elektromagnetyczna.
    Każdy na początek bedzie świetny.

  10. #120

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F301 jako pierwszy Analog?
    By grz3siu in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 14-07-2021, 20:43
  2. Okazjonalny analog
    By elrond2000 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 17:22
  3. Pierwszy analog
    By hackermuz in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 23:17
  4. Analog a cyfra
    By eldritch in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •