Close

Strona 17 z 32 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 315

Wątek: 90 Krajobrazów

  1. #161

    Domyślnie

    Dodam na pocieszenie, że ja nigdy światła nie mam jakiego bym oczekiwał.
    Dwie poprzednie prace to majstersztyk Pana Mistrza, ostatnie natomiast jest może nie słabe, ale nie takie do jakich nas przyzwyczaiłeś.
    Ono mogłoby posłużyć do mrocznej, "darkowej" dalszej obróbki. Nie spisywałbym na straty....
    Nikon i podróże ...


  2. #162

    Domyślnie

    Dziękuje za uwagi.
    Możecie dać jakiś przykład jak mrocznie to zdjęcie warto obrobić? bo myślałem że tak jest już wystarczająco.
    Poza tym fotka jest też ostra w oryginale, ale skalowałem na gradienty bo flickr ma jakiś dziwny algorytm wyostrzania zdjęć co widać po moich portretach które są ostrzejsze niżeli oryginały. Dlatego nie wyostrzam zdjęć i tu tego nie poprawiałem.

    Na koniec brak światła to u mnie norma, dlatego staram się zawsze jak się da coś wyciągnąć z wyjazdów. Dlatego krajobrazu nie traktuje poważnie a raczej czysto rozrywkowo, chociaż trudno czerpać rozrywkę jak się gdzieś jedzie i znowu widzi ten sam syf na niebie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ps. poprawiłem clarity w flickru i zmieniło link dlatego poprzedni się już nie wyświetla.

  3. #163

    Domyślnie

    https://design.tutsplus.com/tutorial...hop--cms-29530
    Znalazłem na szybko takiego tutka, ale coś w ten deseń bym szedł jak w nim. Co prawda tam mamy "kombinowane" oświetlenie, ale tutek naprowadza mniej więcej na taką obróbkę, taki jej styl.
    Jak masz czas to bym posiedział nad tą fotką, nawet tylko poeksperymentował, w Dark Mode nigdy się sam nie bawiłem
    Nikon i podróże ...


  4. #164

    Domyślnie

    Masz tu wiele świetnych ujęć, ale jak dla mnie te z długim naświetlaniem to ta lepsza liga. A nawet Liga Mistrzów

  5. #165

    Domyślnie

    @moshica ślicznie dziękuje za link, jednak bliżej mi do fotografa jak grafika i naprawdę zdjęcie musi być bardzo dobre abym aż tyle wysiłku i czasu chciał włożyć w jego obrobienie.
    Z reguły też czym lepsze zdjęcie tym mniej chce się z nim kombinować. Tutaj też ciężko byłoby mi nadać konkretne światła w konkretnych miesiącach a robienie placków w LR byłoby dopiero słabym pomysłem.

    Dziękuje @Shooter długie czasy i B&W bardzo fajnie się robi jak temat pasuje do takiego typu zdjęć. Akurat najmniej zadowolony to jestem z obróbki swoich zdjęć zwłaszcza kolorowych. Więc mam nad czym pracować.

  6. #166

    Domyślnie

    Spiralka bardzo mi się podaoba, ale ostatnie zdjęcie coś nagórze budynku jak by pojawiło się brak ostrości.
    Co do mroczności, szukaj tutoriali w tytule "mody/ dark mody"

    Pozdrówki
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #167

    Domyślnie

    Dziękuje biegły za wskazówkę. Pooglądam i następnym razem w takiej sytykuacji przetestuje.

  8. #168

  9. #169

    Domyślnie

    Znakomite. Świetnie uchwycone światło
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #170

    Domyślnie

    Dziękuje notdot. Bardzo chciałem dopaść mgłę ale tam gdzie na nią czekałem nic się nie pojawiło. Dlatego taki tylko kadr wypatrzyłem goniąc autem za nią.
    Marzy mi się fotka w lesie z mgłą i przebijającymi promieniami światła. Ale to już 3 rok z rzędu jak poluję na takie warunki bezskutecznie, koczując po lasach i wracając najczęściej z pustymi rękoma.

    Macie jakieś patenty jak ustalić czy będzie mgła albo coś co zwiększa skuteczność ich natrafienia?

Strona 17 z 32 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektyw m.in. do krajobrazów
    By izafrym in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 11:00
  2. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 22:23
  3. Obiektyw do krajobrazów
    By bajcy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 01:40
  4. Obiektyw do krajobrazów
    By grzegorzdz72 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 12:40
  5. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •