Z tym porównaniem które linkujesz to jest jeden problem, tam wyniki są wyłącznie w środku kadru. Kiedy wybierałem UWA do D7100 to z różnych testów i opinii wyłonił mi się taki obraz:
1.Sigma (jedna i druga) ostra w środku, dość słaba ostrość na brzegach, praca pod światło nie najgorsza, świetna relacja jakość cena.
2. Tokiny: jasne, ostre w środku, dość słaba ostrość na brzegach, słaba praca pod światło, ogromna aberacja, placi się głównie za duży otwór przysłony.
3. Tamron parametry w stosunku do konkurencji wszędzie słabsze, a cena porównywalna, więc skreśliłem na początku wyboru.
4. Nikkory (10-24 i 12-24) ostrość dobra w środku kadru i na brzegach, dobra praca pod światło, bardzo wysoka cena nowych obiektywów.
To jest oczywiście bardzo subiektywny i bardzo skrócony obraz tematu. Przed zakupem wahałem się pomiędzy nową Sigmą a używanym Nikkorem. Wybrałem ostatecznie używanego Nikkora 10-24 za 2300 zł i jestem zadowolony. Z kilku powodów wykluczyłem używane Sigmy, ale to oddzielny temat, oraz Tokiny ze względu na pracę pod światło.