Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Zalecenie neurochirurga - odchudzić, wszystko... ;)

    Witam szanownych kolegów. Tytułem wstępu. Nabawiłem się ostatnio kontuzji kręgosłupa. Z dokładnych badań które wykonałem na tę okoliczność, wynika iż posiadam paskudną wadę wrodzoną odcinka lędźwiowego
    Dokładna diagnoza mało zachęcająca, ogólnie , no, jest grubo... Docelowo pod nóż i to rozlegle. Na tą chwilę mam maksymalnie odciążyć kręgosłup, czyli schudnąć i nie dźwigać. Głupi o sprzęt foto spytałem. Profesorek odpowiedział pytaniem o wagę sprzętu. Po mojej odpowiedzi zrobił "duże oczy" xD i rzucił krótko "natychmiast wymienić na mniejszy!"
    Do rzeczy. Fotografuję czysto amatorsko, tylko dla siebie. Nikonem D610 najczęściej z S 20A, S 35A, S 85 EX, Tami 70-300 VC USD. Główne motywy to dokumentacja baletowych poczynań Córci, wycieczki górskie, mój pies ( aussie, więc szybki drań jest ) ogólne życie rodzinne, wakacje itp
    Myślę przejść na bezlustro, ale kompletnie nie ogarniam innych niż Nikon systemów. Odrobinkę wiem o Fuji, miałem wcześniej S5Pro i sentyment pozostał. Próbuję od kilku dni zbierać informacje na różnych forach, ale już kompletnie zgłupiałem.
    Ogólnie zaistniałą sytuacją jestem zaskoczony i nie daje rady, kolokwialnie mówiąc, ogarnąć.
    Potrzebowałbym puszki z w miarę żwawym AF, z jaką taką ergonomią , dobrym wizjerem. Szkła to na pewno coś jasnego, szerokiego ( ekw. 20-24 na 35 mm) i jakaś dłuższa stałka (jeśli byłaby szybka, to tele mógłbym odpuścić) oraz coś uniwersalnego. Pomóżcie proszę
    Ps 1. A, i lekko ma być xD
    Ps 2. Budżet tak mniej więcej 12k
    Ostatnio edytowane przez Staff ; 20-04-2017 o 12:17

  2. #2

    Domyślnie

    Nóż to ostateczna ostateczność, znam 3 osoby, które po takim zabiegu (kręgosłupa) teraz nie chodzą. W przypadku jednej osoby inny neurochirurg stwierdził, że operacja wcale nie była potrzebna, cała polska służba zdrowia
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 26-04-2017 o 12:24 Powód: pis. ("w cale")

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kraków, no to polecam wizytę na ul. Focha i/lub na ul. Modrzewiowej, tam są fachowcy, którzy mogą sporo.

    Co do wagi, odchudzisz sprzęt o np hmm 2kg, a jakby tak odchudzić siebie o np 5kg to i kręgosłup będzie wdzięczny i sprzet może cięższy zostać

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kraków, no to polecam wizytę na ul. Focha i/lub na ul. Modrzewiowej, tam są fachowcy, którzy mogą sporo.

    Co do wagi, odchudzisz sprzęt o np hmm 2kg, a jakby tak odchudzić siebie o np 5kg to i kręgosłup będzie wdzięczny i sprzet może cięższy zostać
    Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, w końcu sprzętu nie nosisz 24/7 a siebie tak

  5. #5

    Domyślnie

    Może zmienić mocowanie. Używasz standardowego paska? Jeśli tak, to są alternatywy w postaci reporterskich, szelek, mocowań do pasów. Sporo różnych wynalazków. Może od tego warto zacząć. A później od obecnej puchy odczepić grip i dorzucić stare stałeczki na śrubokręt (jak się nie spodobają to sprzedasz za cenę zakupu), generalnie są mniejsze od nowszych szkieł, czasem też lżejsze (chociaż te nowe z serii G też właściwie bardzo lekkie, trzeba by zerknąć w specyfikacje dla konkretnych ogniskowych).

  6. #6

    Domyślnie

    @koesh, Właśnie główny z focha jest moim prowadzącym. Sam w tydzień 2kg spuściłem, docelowo z 20, ale to się nie da na szybko. Muszę i siebie i sprzęt odchudzić, jak w tytule, wszystko...
    @bic44, sprzęt noszę w plecaku Lowepro Photo Sport, z mocowaniem do szelek plecaka i uchwytem na rękę Peak Design. Takie ustrojstwo https://www.peakdesign.com/product/clips/capturepro/ i takie https://www.peakdesign.com/product/straps/clutch

  7. #7

    Domyślnie

    Ile to wszystko waży, i o ile chcesz odchudzić?
    Może myślą, że zamienisz cały sprzęt na smartfona?

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy chcesz faktycznie zmieniać wszystko i kręgosłup to tylko wymówka na zmianę zabawek ( wiem wiem brzmi jak nudzenie żony ) czy może zostawiasz body i szukasz lżejszych obiektywów ?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Nie chcę się mądrzyć, ale jako osoba całe życie uprawiająca sport, mająca trochę kontuzji, a przez to doświadczeń z lekarzami w tym neurochirurgami, proponowałbym sprawdzić jeszcze kilku neurochirurgów, ortopedów sportowych fizjoterapeutów. Najlepiej związanych z klubami sportowymi, crossfitowymi itp.
    Natomiast co do dźwigania sprzętu, to pas biodrowy, np Newswear, czy Think Tank. A co do fotografii codziennej mi wystarcza stare x100. Do pracy mam lekkie FF ze stosunkowo lekkimi stałkami, czasem zoomami. Może w twoim przypadku sprawdzą się trochę ciemniejsze, ale lżejsze nikkory zamiast sigm?

  10. #10

    Domyślnie

    Cóż, wyrazy współczucia. Dwóch kolegów z pracy ostatnio na silnych przeciwbólowych było z powodu bólów kręgosłupa. W obu przypadkach zaleceniem była operacja.

    Są ćwiczenia odpowiednie nawet przy schorzeniach kręgosłupa, ale trzeba ostrożnie.

    Będę trzymał kciuki. Pozdrawiam.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Wszystko sprzedane .
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 11:17
  2. d90- wszystko ok ?
    By BialyBST in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 15:24
  3. [ Krajobraz ] Ponad wszystko.
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:03
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. [ Krajobraz ] Jest wszystko
    By autograf in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •