Łał, dzięki za taki odzew. Mam wrodzony zwężony kanał rdzenia kręgowego. Z ok 1,5 cm do ok o,5 cm na całym odcinku lędźwiowym. Do tego z wiekiem doszły zwyrodnienia i przepukliny na tych "workach" pomiędzy kręgami no i miejscami mam teraz tylko o,3 mm średnicy kanału. Kręgosłup mnie w ogóle nie boli, drętwieją mi nogi, z krótkotrwałymi ( ok 1 minuty) całkowitymi zanikami czucia w prawej nodze. Ale to na razie bardzo rzadko. Pod nóż się nie pcham. Prowadzący lekarz uważa, że operacja jest nieunikniona, ale chce ją odsunąć w czasie o jakieś co najmniej 10 lat. Na razie wstrzykują mi kręgosłup rożnymi specyfikami. Oczywiście muszę zmienić tryb życia. Schudnąć, zbudować "kołnierz" z mięśni podtrzymujący kręgosłup. W zeszłym tygodniu rozpocząłem pracę z fizjoterapeutą. Chodzą do nich piłkarze Wisły, więc to chyba dobrzy fachowcy. Od maja zaczynam chodzić na basen, będzie dobrze
Co do foto to mam mieszane uczucia. Bo właśnie co to znaczy odchudzić sprzęt? Kupić fujika x100f? Raczej w ostateczności, nie dorosłem fotograficznie do tylko jednej ogniskowej. Aparat z jednym, góra dwoma obiektywami w plecaku mam ze sobą prawie zawsze. No ale głównie jeżdżę autem. Nie focę ślubów, czy tam wielogodzinnych eventów. W sumie to przejęty sytuacją jestem i chcę zrobić wszystko, żeby odsunąć operację.
@ merkator dzięki za przykłady. Tylko fotografuję więc raczej Olek. Przyjrzałem się bliżej i powiem, że zestaw 12f2, 45f1.8 i 75f1.8 wygląda super, puszki wizualnie i ficzerowo super. Ale jak zdjęcia z m4/3 na flicku oglądam to mi się matryca ze starego D90 przypomina. Imho na monitorze spora różnica w stosunku do tego co mam teraz. Na niewielkich wydrukach czy w fotoksiążce może jednak być mniej widoczna.
Obrazek z Fuji bardziej mi się podoba. Zestaw X-T20 z 16 1.4 i 56 1.2 niczego sobie, ale z 90 2.0 to tego raczej nie da się trzymać. W obydwóch systemach profi body wagą nie wiele odbiegają od takiego D610 czy jeszcze mniej od D7200. Ogólnie to Nikon ze swoimi plastykowymi stałkami 1.8 wcale nie wydaje mi się wiele cięższy od systemu Fudzi. Na dzień dzisiejszy, to z wagowego pnk. widzenia to chyba tylko Olek daje realną korzyść przejścia na bezlustro.
Ps. Kurcze, ale jakie drogie te bezlustra, nawet nie wiedziałem xD Nowe teraz się ceni chyba w każdym systemie