Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o odchudzanie sprzętu to polecam x100t. Jeżeli chodzi o kręgosłup to wygoglaj ćwiczenia Mckenziego. Mi przy bólach kręgosłupa i dyskopatii odcinka ledźwiowego bardzo pomogły, a bolało niekiedy tak, że nie szło sobie tyłka podetrzeć:-/// Tylko najlepiej jakby jakiś fizjoterapeuta pokazał jak prawidłowo wykonywać, jak oddychać i będzie dobrze. Powodzenia

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  2. #12

    Domyślnie

    Nie będę dywagował z wagą ciała i kręgosłupem, bo sam coś wiem na ten temat. Choć nie w tak zaawansowanym stopniu

    Długi czas używałem systemu m4/3, jakieś 3 lata temu zmieniłem go na lustro nikona. Główną przyczyną były niedostatki matrycy, ale od tego czasu wiele się poprawiło.
    Spróbuję skompletować Ci zestaw fotograficzny w systemie m4/3 w oparciu o 2 kryteria jakie wskazałeś: minimalna waga i budżet 12k. Oczywiście to propozycja z mojego punktu widzenia, sam możesz na to spojrzeć zupełnie inaczej a koledzy z forum dorzucą swe trzy grosze.
    W m4/3 masz dwu głównych producentów Olympus i Panasonic. Oprę się na tym pierwszym, lecz gdybyś widział potrzebę filmowania to ten drugi byłby lepszy.
    Z oferty Olympusa inwestowałbym w linię OMD (tylko OMD !!!) czyli od najtańszego i najlżejszego OMD-M10 przez OMD-M5 aż do OMD-M1, różnice w jakości obrazowania pomiędzy tymi modelami są w użytkowaniu amatorskim do pominięcia. Proponuję ten pierwszy, zawsze możesz zmodyfikować "ofertę" w górę

    Korpus: OM-D E-M10 Mark II - waga 390g - cena ok. 2800 zł

    Obiektywy stałoogniskowe:
    - portretówka: M.Zuiko Digital 45 mm f/1.8 , waga 116 g, cena od 1000 do 1500 zł - najlepsza portretówka w systemie, "must have"
    - standard: M.Zuiko Digital 25 mm f/1.8 , waga 137 g, cena od 1100 do 1600 zł
    - tele : M.Zuiko Digital 75 mm f/1.8 ED , waga 305 g, cena od 3000 do 3500 zł - świetne i ostre tele

    obiektywy zmiennoogniskowe - wersja budżetowa

    kit: M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 ED EZ , waga 93 g, cena: zazwyczaj w zestawie
    lub M.Zuiko Digital 12-50 mm f/3.5-6.3 ED EZ , waga 211 g

    tele: M.Zuiko Digital 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R , waga 190 g, cena ok 700 zł

    Podsumujmy wersję budżetową (korpus + 3 stałki + 2 zoom): waga minimalna - 1231 g , cena 10100 zł
    Zostaje dwa tysiące zł z tytułu mojego niedoszacowania cen, lub na inne akcesoria.

    Wersja droższa to zamiana szkieł zoom na ich droższe odpowiedniki z PRO w nazwie
    Z grubsza licząc, odchudziłem Ci zestaw do 1/3 pierwotnej wagi. Ma pewno światło 1.8 to nie to samo co 1.4 które masz obecnie, ale zapewniam że dadzą radę.
    Najszerszym szkłem stałoogniskowym z AF jest M.Zuiko Digital 12 mm f/2.0 ED (którego nie ująłem w zestawieniu) waży 130 g i kosztuje ok 2500 zł. Możesz go dać zamiast 75 mm. Acha crop w m4/3 wynosi 2.0.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 20-04-2017 o 18:19

  3. #13

    Domyślnie

    Mam takie cos: https://www.amazon.co.uk/Black-Rapid.../dp/B002WR7VSS
    Mega wygodne i ciezar rozklada sie na cale cialo. Ostatnio do D750 zapialem S70-200 2.8 i w szoku bylem jak lekko to sie nosi. Polecam !
    D750 N35/1.8 N85/1.8 N24-70/2.8 2xYN685+YN622n

  4. #14

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia.
    Ojciec - problem z odcinkiem lędźwiowym. Jeden szpec - ciąć, giąć jak najszybciej, oczywiście nie wiadomo co będzie po cięciu, gięciu ale bez dwóch zdań trzeba. Zatem zasięgnięcie rady innego szpeca (a w zasadzie specjalistki) - panie żeby mi pacjenci tylko z takimi problemami przychodzili, żadnej operacji, ćwiczenia i tyle. I tak od 15 lat ojciec sobie egzystuje bez większych problemów, bez cięcia, gięcia i wieku 65 lat chodzi po Tatrach.
    Ja - zdiagnozowane problemy z odcinkiem lędźwiowym, charakteryzujące się bólami pleców, a czasem atakami bólu takiego, że człowiek niczym ruszyć nie może. Wtedy jedyna rada - piguła z narkotykiem i do szpitala po zastrzyki. Poszedłem sobie do pewnego rehabilitanta - dr nauk medycznych. Wywiad z pacjentem, przeczytanie papierów, przebadanie i pierwsza sesja. Sesje były 4 - raz w tygodniu. Między sesjami dał mi ćwiczenia do robienia 20 minut dziennie. Na koniec czwartej sesji powiedział, że rehabilitacja dobiegła końca (oczywiście ja to też odczuwałem) i że teraz to już tylko ode mnie wszystko zależy, bo generalnie z moim problemem nie da się nic zrobić. Statystycznie nawrót ataku silnego (czyli piguła i zastrzyki) występuje co 4 lata. Jeśli chcę żeby było to rzadziej to podstawowa sprawa - ćwiczyć. Ćwiczyć zwłaszcza mięśnie grzbietu i brzucha. Ze sportów to najbardziej wskazane pływanie i narty biegowe. Poszedłem sobie na zajęcia fitness o nazwie TRX. Bardzo mi się to to spodobało, mniejsza o szczegóły, ciekawi doszukają sobie sami. Ale ćwicząc nieregularnie, tak może 1,5 raza w tygodniu, nie dość że troszkę zmieniłem sylwetkę to o dziwo problemy z plecami ustały.
    Zalecam poszukać innych znachorów, a nie takich co to od razu piłę do ręki biorą...
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Za powyższym- "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Przerabiałem z różnymi dolegliwościami. Podobnie z foto- jedna opinia o niczym nie świadczy

  6. #16

    Domyślnie

    Nie wiem co kolega ma, ale ja jestem po czterech operacjach, jednej laserowej w Goczałkowicach, dwóch na Wołoskiej w MSWiA w Wawie i ostatniej na Weigla w Klinice wojskowej we Wrocku. Dyskopatia L5-S1. Do tego setki zabiegów rehabilitacyjnych, 13 rezonansów magnetycznych, 2 punkcje kręgosłupa itp itd. Jakby kolega doprecyzował co ma, to coś mogę podpowiedzieć ale mój de best lekarz, dr Andrzej Sobieraj wyemigrował z Wawy do Olsztyna. Zresztą ostatnią operację miałem 10 lat temu i trochę się w medycynie pozmieniało. Generalnie powiem, że nie ma reguły, u mnie po każdej operacji było gorzej i plułem w brodę, że poszedłem, ale leżałem z ludźmi, którzy płakali ze szczęścia. Jednym narośnie blizna na dysku, która będzie uciskać bardziej niż sam wpadnięty dysk, inny ma przyczyny kostne, innemu trzeba poszerzyć miejsce między kręgami implantem, jednego boli jak leży, drugiego jak siedzi, to są milimetry czy coś tam dotyka nerwu czy nie. Reguły nie ma, ale strachu też nie. Operacja na kręgosłup to pikuś przy np. prostowaniu przegrody nosowej

    Co do foto, to jak kolega ma do czynienia z FF, to ja bym się do apsc nie wracał, chyba że jako drugi aparat na wycieczki w góry czy tam gdzie długo nosić trzeba. Tele odpuścić, a reszta już takiej różnicy nie zrobi, jak zgubienie kilku kg. Balet córki czy psa można ogarnąć stacjonarnie, nie dźwigając a w góry i na wycieczki kupić fuji lub sony apsc albo dobrą komóreczkę
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to może soniaki A7 ale czy lżejsze będą to nie wiem.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Operacja na kręgosłup to pikuś przy np. prostowaniu przegrody nosowej
    Ciekawa opinia, znam osobę, dla której taki pikuś skończył się przerwaniem rdzenia, operował wybitny specjalista...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Ciekawa opinia, znam osobę, dla której taki pikuś skończył się przerwaniem rdzenia, operował wybitny specjalista...
    Znam przypadki, gdzie ludzie umierali u dentysty po znieczuleniu. Wszystko zdarzyć się może, z tym, że im wyżej, tym ryzyko większe (tj. w odcinku szyjnym). Chodziło mi bardziej o doznania bólowe związane z samą operacją czy "raną" po. No i chciałem kolegę nieco podtrzymać na duchu.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  10. #20

    Domyślnie

    Czy faktycznie aż tak dużo używasz tego sprzętu aby miało to istotny wpływ na kręgosłup? Może nie warto zmieniać sprzętu, a zastanowić się jak go używać w sposób znacząco nie obciążający kręgosłupa. Zmienić sposób przenoszenia/noszenia?
    Osobiście używam m4/3 i jestem mega zadowolony. Jeśli chodzi o wagę + rozwiązanie systemowe to m4/3 chyba wyprzedza innych. Zbyłem lustro bo za duże było i za ciężkie (choć w moim przypadku to czyste lenistwo zdecydowało). Życzę dużo zdrowia!
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Wszystko sprzedane .
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 11:17
  2. d90- wszystko ok ?
    By BialyBST in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 15:24
  3. [ Krajobraz ] Ponad wszystko.
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:03
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. [ Krajobraz ] Jest wszystko
    By autograf in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •