Close

Strona 12 z 80 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 796
  1. #111

    Domyślnie

    AF Fine Tune to pic na wodę fotomontaż. Próba kalibracji szkła za jego pomocą kończy się tym, że co próba to zupełnie inna wartość korekty ustawiana przez puszkę. Rozstrzał potrafi być naprawdę spory.

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...A to względem dotychczasowych D7xxx byłby ogromny krok do tyłu, którego nie zasłoni dotyk, czy video 4K...
    Co kto lubi. Dla mnie gibany i dotykowy ekran oraz 4K, nawet okrojone, są warte znacznie więcej niż jakiś grip którego i tak bym nigdy nie kupił i współpraca z manualami, których nie potrzebuję i nigdy mieć nie będę. W tym sensie Nikon idzie po prostu do przodu i nie ogląda się na kilka osób, którym to będzie nie w smak. Bardzo rozsądna polityka choć i tak wszystko będzie zależeć od ceny body i tego czy w końcu pomyślą o jakichś nowych obiektywach pod apsc (oczywiście szanse na to ostatnie są marne).

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co kto lubi. Dla mnie gibany i dotykowy ekran oraz 4K, nawet okrojone, są warte znacznie więcej niż jakiś grip którego i tak bym nigdy nie kupił i współpraca z manualami, których nie potrzebuję i nigdy mieć nie będę. W tym sensie Nikon idzie po prostu do przodu i nie ogląda się na kilka osób, którym to będzie nie w smak. Bardzo rozsądna polityka choć i tak wszystko będzie zależeć od ceny body i tego czy w końcu pomyślą o jakichś nowych obiektywach pod apsc (oczywiście szanse na to ostatnie są marne).
    Zgadza się, ale jak się okaże, że aparat od D5600 różni się matrycą, pryzmatem, drugim pokrętłem i górnym wyświetlaczem oraz kilkoma funkcjami, to też nie wyjdzie fajnie... Jak kiedyś kupowałem D5000, to różnica do D90 była tak niewielka, że nie warto było dopłacać, dopiero D300s dawał coś więcej... Tak jak pisałem, nie chcę wyjść na panikarza, dopóki nie będzie całej specyfikacji, ale jeżeli ta zmiana przywróci tamte czasy, to nie będzie to krok do przodu po D7200... Zobaczymy

  4. #114

    Domyślnie

    d7500 zapewne świadomie jest okrojony w zakresie zaawansowanych funkcji żeby nie konkurować z d500. Ale przecież świetny AF - AMCam3500 wzbogacony o matrycę rgb z d5/d500, 8fps z buforem na 50RAWów, do tego potencjał obrazka w szerokim zakresie iso rodem z d500 - dla wielu to wystarcza do podjęcia decyzji o zakupie. Jak komuś nie potrzebna taka szybkość to jest to wybierze d5600 a jeśli potrzebuje większej uniwersalności to jest klientem na d500.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #115

    Domyślnie

    Ależ Zosieńko, różnica między D90 a D5000 była taka, że niektórym się nie opłacało dopłacać a innym wręcz przeciwnie. Poza tym jeśli chodzi o różnicę między serią D5xxx a D7xxx to tej pierwszej właśnie zabrakło największego argumentu a mianowicie gibanego i dotykowego, który dotychczas wyróżniał tę serię i który właśnie zawitał do D7xxx. Się powtórzę, ale co kto lubi. Moim zdaniem (a mogę być osamotniony w tym co myślę) o ile ktoś jeszcze na poważnie rozważa system Nikona niepełnoklatkowego to takim D7500 w przeciwieństwie do D7200, który nic nowego nie wnosił, warto się zainteresować.

  6. #116
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    .. ale jak się okaże, że aparat od D5600 różni się matrycą, ..., drugim pokrętłem i górnym wyświetlaczem oraz kilkoma funkcjami, to też nie wyjdzie fajnie...
    Coś ty,. Przecież to są dość podstawowe, ważne sprawy. 1/250, 1/8000, do tego AF i fps, pomijając radiowe CLS. (a jednak nie pominąłem). No i ma lampę wbudowaną (to na plus w stosunku do D500).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Się powtórzę, ale co kto lubi. Moim zdaniem (a mogę być osamotniony w tym co myślę) o ile ktoś jeszcze na poważnie rozważa system Nikona niepełnoklatkowego to takim D7500 w przeciwieństwie do D7200, który nic nowego nie wnosił, warto się zainteresować.
    I właśnie z tu się mogę zgodzić. D7200, to właściwe poprawienie tego, co w D7100 nie wyszło. D7500 wnosi wiele nowego i mam nadzieję, że nie zabierze za wiele z D7200... A już na oko trochę zabrał...
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Coś ty,. Przecież to są dość podstawowe, ważne sprawy. 1/250, 1/8000, do tego AF i fps, pomijając radiowe CLS. (a jednak nie pominąłem). No i ma lampę wbudowaną (to na plus w stosunku do D500).
    Dlatego poczekałbym na pełny opis możliwości, bo na razie widać tylko kilka braków względem poprzednika i trzymajmy kciuki, żeby na tym się skończyło
    No i nadal kluczowe pytanie... Za ile będzie i jak szybko będzie tańszy?

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    AF Fine Tune to pic na wodę fotomontaż. Próba kalibracji szkła za jego pomocą kończy się tym, że co próba to zupełnie inna wartość korekty ustawiana przez puszkę. Rozstrzał potrafi być naprawdę spory.
    A po usrednieniu?

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    i nadal kluczowe pytanie... Za ile będzie i jak szybko będzie tańszy?
    Byłem wczoraj w MM. Jeszcze nie mieli
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #119

    Domyślnie

    Jeśli cena będzie rozsądna (tak max 2/3 D500) to wiele osób się nim zainteresuje. Mi właśnie w d7xxx brakuje gibanego ekranu i ta zmiana jest dla mnie. Jeśli ni spartaczą nic w guzikologii to trzeba się będzie zastanowić nad zmianą.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #120

    Domyślnie

    Lista dobrych uczynków i największych grzechów:

    http://nikonrumors.com/2017/04/12/ni...x/#more-111609

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Jeśli cena będzie rozsądna (tak max 2/3 D500) to wiele osób się nim zainteresuje...
    Z tego co wyczytałem to na starcie 50$ drożej niż za D7200 czyli nie najgorzej.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-04-2017 o 07:32

Strona 12 z 80 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  3. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •